Пупкова, пахова грижа або грижа білої лінії живота - поширена проблема, що виникає через розходження м'язів очеревини. Внутрішні органи частково випинаються назовні, завдаючи дискомфорт пацієнту. Єдиний ефективний спосіб назавжди позбутися від проблем, пов'язаних з грижею, - хірургічне втручання.

Операція проводиться різними способами, в залежності від ступеня розвитку недуги, стану пацієнта. Іноді сполучна тканина, що розходиться, стягується спеціальною синтетичною ниткою. У зрілому віці по білій лінії живота накладається спеціальна фіксуюча сітка, яка перешкоджає подальшому випинанню внутрішніх органів. Альтернативою операції є носіння спеціального підтримуючого бандажа, але він не усуває проблему, а лише тимчасово полегшує стан хворого.

Використання спеціального бандажа при грижі живота

Особливості розвитку грижі живота

Біла лінія живота, яка проходить вертикально по його центру від грудини до лобка, це досить вразливе місце для розвитку грижі. Тут немає м'язів, а є лише сполучна тканина. При її дефіциті відбувається розходження волокон і випинання внутрішніх органів. До певного моменту захворювання не дає про себе знати, нічим не турбує. Якщо ж виникає защемлення органів або жирової клітковини, підвищується ризик некрозу. Такий стан вже є критичним, вимагає негайного хірургічного втручання.

Деякі пацієнти відмовляються від планової операції на початковій стадії розвитку недуги. Вони надають перевагу носінню бандажа, вважаючи, що таким способом можна позбутися від проблеми. Постійне носіння корсета лише погіршує стан, тому що м'язи, розташовані вздовж білої лінії, знаходяться постійно в розслабленому стані. Якщо припинити використання бандажа, пацієнта чекає різке погіршення стану.

Деякі хворі впевнені, що позбутися від грижі можна, займаючись спортом. При наявності такої проблеми надмірна фізична активність категорично заборонена. Не можна качати прес, тому що це може призвести до ще більшого розходження м'язів.

Надмірна фізична активність заборонена при грижі живота

Коли варто носити бандаж

Носіння бандажа при грижі живота виправдано в наступних випадках:

  • після хірургічного втручання в період відновлення;
  • в старечому віці, коли операція несе ризики для життя пацієнта;
  • тимчасово в період лактації до моменту відміни годування грудьми і подальшої операції.

Ви повинні розуміти, що бандаж не є альтернативою операції. Не варто відкладати візит до лікаря і подальше хірургічне лікування в надії, що проблема зникне сама собою. Вона лише посилиться. Планове лапароскопічне втручання проводиться швидко, відновлення триває недовго. Екстрені операції ж несуть набагато більше негативних наслідків для здоров'я. Не варто вдаватися до невиправданих ризиків, використовувати народні методи лікування, різні способи, що лише тимчасово полегшують стан.

Бандаж - хороший профілактичний і відновлювальний засіб після видалення грижі живота, але це не основний метод лікування.

Лікування грижі живота в нашій клініці в Києві

Якщо ви зіткнулися з проблемою грижі живота, зверніться в нашу київську клініку. Тут працюють кращі хірурги, які визначать ступінь розвитку захворювання, дадуть реальний прогноз і призначать адекватне лікування. Вартість всіх необхідних процедур і маніпуляцій визначається індивідуально, виходячи зі стану пацієнта, ступеня занедбаності проблеми. Скориставшись кнопкою «Уточнити ціну» на сайті клініки, ви зможете отримати важливу інформацію про майбутнє лікування і записатися на первинну консультацію.