Грижа живота - одне з тих захворювань, з якими люди можуть жити багато років, тому що воно не завжди доставляє сильний дискомфорт. Але це небезпечна патологія, адже у будь-який момент грижа може ущемитися або прорватися. І якщо вчасно не буде надана допомога, не виключений летальний результат.

Тому грижу живота обов'язково потрібно лікувати. І чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим менше буде наслідків.

Що таке грижа

Це захворювання часто приймають за пухлину, тому що грижа саме так і проявляється - велика шишка в області живота. Але утворена вона не наростом на тілі, а випинанням органів крізь ослаблі м'язи. Найчастіше це кишечник, частина якого виходить через отвір в передній стінці живота - грижові ворота.

Грижа живота

Ще одна явна відмінність грижі від пухлини - її збільшення при напрузі м'язів живота. Коли ви підіймаєте щось важке або натужуєтеся, зростає внутрішньочеревний тиск. І за рахунок цього частина кишечника виштовхується в грижовий мішок.

Як визначити у себе грижу

Біль - це головний симптом грижі. На ранній стадії розвитку захворювання, больові відчуття загострюються при напрузі м'язів живота і стихають при розслабленні. Але коли людина живе з патологією вже кілька років, її постійно супроводжують тягнучі болі.

Крім болів грижа проявляється ще й випинанням в області живота. Якщо грижа розвинулася недавно, то при розслабленні і в горизонтальному положенні вона може вправлятися. Згодом цього вже не відбувається, і шишка починає зростати. Відомі випадки, коли вона досягала жахливих розмірів, порівнянних з останніми місяцями вагітності.

Передумови до розвитку грижі живота:

  • професія, пов'язана з важкою фізичною працею (вантажник, важкоатлет);
  • частий надсадний кашель;
  • метеоризм;
  • ожиріння або крайній ступінь виснаження;
  • перенесені операції на черевній порожнині;
  • вроджені патології передньої черевної стінки (у недоношених дітей);
  • хронічні запори.

Якщо ви виявили у себе хоча б один з цих факторів, ви в групі ризику. І ймовірність розвитку грижі живота у вас досить велика. Тому не затягуйте з візитом до лікаря, якщо з'являються ознаки цієї патології, і відразу звертайтеся в нашу клініку в Києві.

Який лікар лікує грижу

Запідозривши у себе грижу, слід спочатку звернутися до терапевта. Іноді діагноз не підтверджується, тому що болюча шишка на животі може бути ознакою інших захворювань. Лікар проводить опитування і первинний огляд, а потім, якщо побоювання підтвердяться, направляє пацієнта до хірурга.

Досвідчений хірург може визначити грижу живота навіть без методів функціональної діагностики. Хоча іноді може знадобитися УЗД, оглядова рентгенографія або діагностична лапароскопія. Консервативне лікування грижі живота практично неможливе, тому що для усунення патології необхідно ушивати отвір в передній черевній стінці. Призначається планова нескладна операція.

Операція з видалення грижі живота

Чим небезпечна грижа

По суті, ця патологія проявляється тільки болями і випинаючою шишкою в області живота. І деякі люди так звикають до цих симптомів, що не вважають за потрібне звертатися до лікаря. І дуже даремно, тому що зволікання загрожує важкими наслідками.

Утиск

Грижові ворота можуть рефлекторно зімкнутися в будь-яку хвилину. Тоді весь вміст мішка стискається, і кишечник перестає функціонувати. Утиск грижі супроводжується різким нестерпним болем, аж до шоку. Досить швидко розвивається некроз грижового мішка з перитонітом або гострою кишковою непрохідністю. Потрібна невідкладна допомога і екстрена операція.

Розрив

Це рідкісна практика, але і таке буває. Стінки кишечника розтягуються так сильно, що в результаті лопаються. Весь вміст проривається в черевну порожнину, починається гостре запалення. Людина часто вмирає від інфікування.

Операції з видалення грижі живота в нашій клініці в Києві

З грижею живота на будь-якій стадії ви можете звернутися в нашу клініку. Кваліфіковані лікарі точно діагностують захворювання і призначать лікування, вартість якого буде залежати від стадії розвитку патології і застосованої методики оперування. Якщо діагноз вже поставлений, і ви хочете дізнатися, скільки буде коштувати лікування в нашій клініці, клікніть на кнопку «Уточнити ціну» або зателефонуйте нам.