Грижа живота - це патологічний стан, для якого характерно випинання черевних органів через передню стінку очеревини, а іноді ще й переміщення кишкових петель або органів в діафрагмальні і брижові отвори.

Патологія вважається досить поширеною і зустрічається переважно у чоловіків.

Що за хвороба

Основною ознакою грижі живота є своєрідне випинання, яке може мати розміри горошинки або кавуна. Значно рідше грижові процеси супроводжуються затримкою дефекації і абдомінальними болями.

Грижа живота не з'являється просто так, її виникненню сприяють чимало факторів на кшталт:

  • Вродженої м'язової або сухожильної слабкості;
  • Набутих змін на тлі хірургічних операцій або сильного схуднення, що викликають утворення слабких точок на черевному корсеті;
  • Чинників, що викликають підвищення внутрішньочеревного тиску (пологи, тяжкості, вагітність, надмірна вага);
  • Спровокувати появу грижового утворення може тривалий кашель і генетична схильність.

Зазвичай лікування грижі живота здійснюється хірургічним шляхом. Методику підбирає доктор залежно від ступеня тяжкості грижового процесу і стану пацієнта. Прогнози при неускладнених випадках і правильному лікуванні умовно-сприятливі.

Профілактика грижі живота

Якщо пацієнт має схильність до грижових утворень, то уникнути подібної проблеми допоможе грамотна профілактика.

ЛФК

Основною причиною грижових уражень виступає виснаження черевних стінок, що виникає через старість, травматичні ушкодження, проведені операції та ін. Тому для їх зміцнення слід виконувати спеціальну гімнастику.

Дуже добре допомагають зміцнити черевні м'язи вправи на прес і підтягування, скручування і ходьба на місці з високим підйомом ніг. В процесі тренування потрібно стежити за пресом, щоб його м'язи завжди знаходилися в напрузі, при цьому затримувати дихання не потрібно.

Раціон

Не менш важливе для профілактики грижових утворень дотримання здорового раціону. Наш організм повністю залежить від вживаної їжі, тому потрібно дотримуватися певних правил харчування.

По-перше, категорично неприпустиме переїдання, яке серйозно ускладнює роботу травної системи. Тому їсти потрібно потроху і часто (близько 5-6 р/д).

По-друге, потрібно обов'язково збільшити споживання овочевих салатів і риби, що тільки допоможе зміцнити живіт. А ось від вживання ковбас і кондитерських виробів краще зовсім відмовитися.

Здоровий раціон для профілактики грижі живота

Раціон потрібно підбирати так, щоб вживана їжа сприятливо позначалася на кишковій діяльності і не викликала запорів. Спорожнення повинно відбуватися регулярно, допоможуть в цьому висівки, які потрібно їсти перед кожним прийомом їжі.

Їжа повинна бути збагачена вітамінами. Якщо їх все одно не вистачає, то рекомендується приймати спеціалізовані вітамінні комплекси, що допоможуть уникнути не тільки грижових утворень, а й попередять розвиток безлічі інших неприємних патологій.

Корсет

Якщо має місце схильність до утворення грижі, то таким пацієнтам фахівці рекомендують носити бандаж. Досить надягати його хоча б тричі на тиждень. Якщо ж вже була проведена операція з видалення грижового утворення, то носіння бандажа повинно бути обов'язковим і постійним протягом часу, призначеного лікарем. Подібний виріб допоможе зміцнити післяопераційні шви і запобіжить повторенню патології.

Масаж

Масажні процедури теж відмінно попереджають розвиток грижових процесів. Проводити масаж слід до їжі. Якщо недавно було проведено хірургічне грижове видалення, то до масажних процедур можна буде приступити через 3-4 тижні.

Потрібно масажувати живіт поглажуваннями у напрямку руху стрілки годинника, трохи натискаючи на м'язи. Потім стимулюють точки активності, для чого подушками пальців проводять по черевній стінці, злегка натискаючи на м'язи.

Масаж як профілактика утворення грижі живота

Щоб зміцнити шкіру навколо пупкової області, рекомендується пощипувати там шкіру, а також виконувати розтираючі рухи долонями. Дуже корисно перед масажем нанести на шкіру трохи ялицевої олії.

Лікування грижі живота в нашій клініці

Наша клініка в Києві надає послуги з лікування грижі живота. Фахівці нашої клініки використовують сучасні методики і можуть підібрати ефективну тактику лікування для кожного пацієнта. На остаточну вартість лікування впливає кілька чинників: стадія патологічного процесу, метод лікування, що використовується, та ін. Точну вартість можна дізнатися, зателефонувавши або натиснувши на кнопку «Уточнити ціну».