Камені в жовчному міхурі і протоках - проблема кожного сьомого мешканця нашої планети, при цьому до захворювання схильні не тільки дорослі, а й підлітки. Варто відзначити, що жінки частіше страждають від цієї патології, що пояснюється деякими гормональними процесами.

Цікавий факт: у вегетаріанців обох статей рідко діагностується дане захворювання. Однак в будь-якому випадку не варто впадати у відчай, адже сучасна медицина дуже швидко розвивається, тому камені в жовчному міхурі - не вирок!

Причини

Основними факторами, що сприяють утворенню каменів, є наступні:

 • надмірна маса тіла;
 • часті пологи;
 • застосування деяких видів гормонів;
 • спадковість;
 • проживання в холодному кліматі;
 • прийом деяких медикаментів (наприклад, клофібрат, циклоспорин і ін.);
 • вживання в їжу висококалорійних продуктів і недостатнє надходження клітковини;
 • швидке зменшення маси тіла;
 • деякі патології (гемолітична анемія, цукрова хвороба, хвороба Крона та ін.);
 • хірургічні втручання (ваготомія і ін.);
 • підвищений показник кальцію, холестерину, білірубіну;
 • запальний процес в жовчному міхурі;
 • застій жовчі і зменшення скорочувальної функції міхура.

Надмірна маса тіла сприяє утворенню каменів у жовчному міхурі

Симптоми

Захворювання підступне, так як на початковій стадії воно майже завжди не проявляється. Пацієнт дізнається про недугу під час проходження стороннього обстеження. Хвороба дає про себе знати на більш пізніх стадіях.

Жовчні коліки

Це найпоширеніший сигнал, за яким з 100% упевненістю можна припустити наявність патологічного процесу. Коліка супроводжується сильним гострим болем, що настає раптово і поширюється під правим ребром з переходом в область жовчного міхура. Рідко біль може віддавати в спину або праве плече. Біль буває настільки сильним, що може викликати напад стенокардії.

Зміна кольору сечі

Урина темніє, що є приводом для обстеження навіть за відсутності інших симптомів.

Нудота і блювання

Зазвичай після блювоти людина відчуває полегшення, так як таким чином виводяться токсичні речовини. Але при каменях в жовчному міхурі блювота не супроводжується полегшенням через постійно подразнений міхур, а в блювотних масах буде багато жовчі.

Підвищення температури

Зазвичай це відбувається в вечірні або нічні години. Показник температури буде тим вище, чим більше ступінь інтоксикації.

Підвищення температури - один із симптомів жовчнокам'яної хвороби

Можливі ускладнення

Якщо захворювання не діагностується вчасно, то в жовчному міхурі може почати накопичуватися гній, а протоки, що виводять жовч, заб'ються. Як результат - серйозні ускладнення у вигляді гострого холециститу, панкреатиту, розриву жовчного міхура, що викличе перитоніт, потрапляння великих каменів в область кишечника, а це, в свою чергу, спровокує непрохідність. Можливий також розвиток злоякісного процесу в жовчному міхурі.

Лікування

Метод лікування обирає лікар. При даній патології застосовується як симптоматична терапія для усунення болю під час нападів, так і патогенна терапія, що спрямована на відновлення функцій жовчного міхура, очищення від токсинів і приведення в норму травлення.

Величезне значення має дотримання дієти, на чому і наполягають фахівці, адже це запорука успішного лікування. Пацієнт повинен максимально обмежити вживання жирів тваринного походження і не переїдати. Під забороною - смажене, жирне, гостре, солоне, алкогольні напої, міцна кава і чай. Рекомендується вживати велику кількість клітковини, що позитивно діє на роботу шлунково-кишкового тракту і запобігає застою жовчі. Висівки, свіжі овочі, фрукти - кращі помічники. Рекомендується приготування їжі на пару. Що стосується останнього добового прийому їжі, то він повинен здійснюватися не пізніше, ніж за 2 години до відходу до сну.

Який метод лікування буде обраний лікарем, безпосередньо залежить від стадії захворювання. Для цього здійснюється обстеження, здаються аналізи і проводиться УЗД.

Лікування жовчнокам'яної хвороби в нашій клініці в Києві

У нас працюють фахівці високого рівня. Звертаючись в нашу клініку з проблемою каменів в жовчному міхурі, ви можете бути впевнені в тому, що допомога буде надана кваліфікованими лікарями. Не варто відкладати візит до лікаря, щоб захворювання не прогресувало і не викликало різні ускладнення.

На всі питання, що виникли, можна отримати відповідь, зателефонувавши за номером, вказаним на сайті. Ознайомитися з вартістю послуг, можна також за телефоном або скориставшись кнопкою "Уточнити ціну".