Холецистектомія - операція з видалення жовчного міхура - є серйозним хірургічним втручанням. Її незмінний наслідок - стрес, подолання якого потребуватиме тривалої адаптації. Однак у переважної більшості пацієнтів, які перенесли операцію, організм з плином часу приходить в норму.

Хоча в плані раціону і будуть присутні певні обмеження, нормальне життя без жовчного міхура цілком можливе: на цьому одностайно сходяться всі сучасні фахівці.

Можливі проблеми після операції

Організм являє собою цілісну систему, кожен з елементів якої важливий для забезпечення стабільного і безпроблемного функціонування. Звісно, після хірургічного видалення одного з органів життя людини серйозно зміниться, особливо на перших порах. Виникає холецистектомічний синдром, який передбачає перебудову організму на роботу в принципово нових реаліях. Адаптація передбачає, що процес травлення відбуватиметься трохи інакше - за відсутності міхурової жовчі; змінюється також зовнішньосекреторна функція печінки. Кожна людина переживає холецистектомічний синдром по-різному: в одних випадках він проходить фактично «непомітним», в інших - доставляє серйозне занепокоєння.

Запобіжні заходи

Препарати, необхідні для подолання наслідків видалення жовчного міхура, вам випише лікар. Ми ж загостримо увагу на важливості дієти - одного з найбільш ефективних способів щодо прискорення адаптації організму. Бажано формувати повноцінний, але при цьому в хімічному, термічному і механічному плані щадний раціон. У нього входять переважно відварні і парові страви - з обов'язковим виключенням смажених, тушкованих (як мінімум на перших порах).

Дієта після видалення жовчного міхура

Важливо дотримуватися принципу дрібного харчування (5-6 разів на день), оскільки це дозволяє істотно зменшити навантаження на травну систему. Серед рекомендованих продуктів можна виділити:

  • Страви з нежирного м'яса.
  • Молочні продукти (кефір, молоко, нежирний сир, кисле молоко)
  • Білий підсушений хліб.
  • Супи (молочні, з протертими овочами і крупами).
  • Риба у вигляді суфле, котлет, кнелі.
  • Парові білкові омлети.
  • Овочеві страви (картопля, гарбуз, кабачки, буряк, цвітна капуста у вигляді пюре).

Більш докладно ознайомитися з бажаними продуктами можна у відповідній дієті №5 (обов'язково варто проконсультуватися з цього приводу з фахівцем).

Видалення жовчного міхура в нашій клініці в Києві

Лапароскопічна холецистектомія - серйозна операція, що повинна проводитися кваліфікованими фахівцями і лише в тих випадках, коли інші способи вирішення проблем зі здоров'ям не приносять результатів. Якщо ж необхідність в операції обумовлена об'єктивними причинами, ви завжди можете звернутися в нашу клініку.

Оскільки ми надзвичайно суворо ставимося до відбору фахівців, в клініці працюють тільки ті лікарі, які мають як теоретичні пізнання, так і багаторічний досвід роботи в своїй сфері. Ми незмінно враховуємо всі особливості індивідуальної клієнтської ситуації. Операції передує збір даних, що дозволяють обрати кращий метод і заздалегідь уточнити всі можливі ризики.

Вартість послуг порівняно невисока. Точна ціна визначається в індивідуальному порядку - в залежності від стану пацієнта (захворювання), методики, що застосовується, і деяких інших чинників. Уточнити всі моменти ви можете за телефоном, вказаним у відповідному розділі: ми завжди готові відповісти на питання, що цікавлять пацієнтів. Також зверніть увагу на кнопку «Уточнити ціну».