Ожиріння є найбільш поширеною формою метаболічних недуг, що призводять до порушень в роботі організму і тяжких наслідків. Тому на проблему надмірної ваги не можна закривати очі, з нею потрібно боротися. Розглянемо сучасні методи лікування ожиріння.

Немедикаментозна терапія

Терапія спрямована на нормалізацію енергетичного балансу, в першу чергу акцент ставиться на корекцію способу життя, скорочення калорійності раціону, вибір оптимального продуктового кошика, додавання в повсякденний спосіб життя фізичної активності.

Перехід на правильне харчування не повинен асоціюватися з голодуванням і дієтами. Це усвідомлене рішення вибирати корисні продукти, використовувати дробові схеми живлення. Це дозволяє підтримувати вміст цукру в крові на оптимальній позначці протягом дня, що прискорює обмінні процеси в організмі.

На початку процесу схуднення обраний коридор калорійності часто буває низьким, але безпечним. Він розраховується для кожного конкретного випадку і не має шаблонів. Вибрати правильну денну норму калорій і відповідний раціон допоможе дієтолог.

У міру досягнення цілей схуднення калорійність підвищується. В ідеалі вона повинна досягти 2200 калорій і дотримуватися пацієнтом протягом усього життя, щоб проблема ожиріння не повернулася знову.

В боротьбі з надлишковою вагою використовуються аеробні навантаження. Це може бути ходьба, біг, заняття в басейні. Такі заняття сприяють викиду енергії з організму. Не варто нехтувати силовими вправами. Зростаючі м'язи прискорюють обмін речовин і сприяють зниженню маси тіла.

Фізичні навантаження при ожирінні

Заняття з фітнес-тренером, який розробить спеціальну програму під пацієнта, прискорює процес схуднення. Немедикаментозні заходи лікування виявляються ефективними при 1-му і 2-му ступеню розвитку хвороби. При більш важких випадках вони можуть включатися в комплекс лікувальної програми, але тільки ними обмежуватися вже не можна.

Медикаментозні заходи

При розвиненому ступеню ожиріння без використання лікарських препаратів, як правило, не обійтися. Прийом препаратів повинен проходити під наглядом фахівця, так як багато які з них мають обмеження до використання і можуть викликати побічні реакції.

Препарати для зниження апетиту. Можуть впливати безпосередньо на нервові закінчення головного мозку, сигналізуючи про насичення. Інша група здійснює периферичний вплив, створюючи відчуття ситості. При цьому препарати не мають харчової цінності.

Препарати, що впливають на обмін речовин. Так само діляться на групи. Перша група впливає на процес всмоктування поживних речовин з кишечника, зменшуючи надходження калорій. Такі препарати частково блокують енергію з вуглеводів і жирів. Друга група впливає на обмінні процеси в організмі, прискорюючи їх. Як правило, такі препарати насичені тестостероном і позитивно впливають на метаболізм.

Препарати, що впливають на енергетичний баланс. Їх використання допомагає штучним чином збільшити споживання енергії організмом. Завдяки чому більшу кількість калорій буде витрачено, що запустить процес схуднення.

Хірургічна корекція

Хірургічні методи лікування ожиріння

Хірургічні методи лікування ожиріння використовуються, коли інші заходи боротьби з недугою не дають результату. Сучасні методи хірургії:

  • рукавна гастропластика - зменшення обсягу шлунка за допомогою накладення швів. Хірургічна операція уповільнює надходження їжі в шлунок, викликає відчуття передчасного насичення, попереджає переїдання. Після її проведення пацієнт втрачає до 40% маси тіла протягом кількох років;
  • гастроплікація - операція без резекції шлунка, яка зменшує кривизну органу, скорочуючи обсяг. Метод дозволяє знизити кількість споживаних продуктів без використання сторонніх об'єктів;
  • використання внутрішньошлункового балона - балон розміщується в порожнині шлунка, частково заповнюючи його. За рахунок цього пацієнт з'їдає значно менше, скорочується добовий калораж;
  • шлунковий шунт - операція дозволяє знизити здатність шлунка до засвоєння поживних речовин. За рахунок цього досягається дефіцит калорій і зниження маси тіла;
  • дуоденальний перемикач - операція зі зменшення об'єму шлунка і корекція тонкої кишки. Результат процедури - зниження здатності шлунка засвоювати енергію з їжі.

Лікування ожиріння в нашій клініці в Києві

Займатися лікуванням недуги повинен професіонал, тому рекомендуємо звернутися за допомогою до нашої команди лікарів. Комплексний підхід до лікування дозволить побороти надмірну вагу в безпечному режимі і запобігти її подальшій появі.

Конкретний вид терапії призначається після проходження діагностики та визначення ступеня розвитку ожиріння. Вартість лікування залежить від багатьох факторів і варіюється в залежності від особливостей протікання недуги. Дізнатися більше про вартість послуг можна, звернувшись за телефоном або уточнивши ціну на сайті.