Приказка, згідно з якою зустрічають за одягом, вірна лише наполовину. Перше, на що звертають увагу, - доглянутість людини - вимите волосся, чистоту шкіри, запах, білосніжні зуби.

Стоматологічна допомога є однією з найдорожчих в переліку медичних послуг. Деяким людям відвідування лікаря просто не по кишені. Але існує ряд продуктів, вживання яких сприяє білизні різців та видаленню нальоту.

Горіхи

Незамінний продукт для тих, хто хоче зберегти первозданну красу своїх зубів. Волоські горіхи містять кислоти, що сприяють видаленню нальоту, темних плям. Оболонка різців не тільки знову стане білосніжною, але і в подальшому буде менш піддатливою забрудненням. Горіхи містять велику кількість вітамінів, які послужать загальному зміцненню імунітету.

Яблука та груші

В цих фруктах спостерігається підвищений вміст води, що покращує стан зубів, зміцнює ясна, очищає ротову порожнину від бактерій. Яблуко усуває неприємний запах, сприяючи збереженню свіжого дихання. Фрукти, крім свого позитивного впливу на зуби, сприяють травленню.

Полуниця

Червоний колір ягоди не повинен вводити в оману - за своїм хімічним складом полуниця є одним з кращих природних очисників. Це стало доступним завдяки наявності яблучної кислоти. Саме цей фермент знищує наліт з поверхні зубів.

Полуниця допоможе зробити зуби білими

Морква

Сам по собі овоч не містить будь-яких очищаючих елементів. Але в його структурі є фермент, що викликає підвищене слиновиділення. Тому порожнина рота піддається природній профілактиці бактерій і очищенню зубного нальоту.

Харчова сода

Можна застосувати цей екстремальний спосіб. Багато хто знає про клінінгові особливості соди. Її використовують для знищення нальоту з посуду. Але ще харчову соду можна застосувати проти забруднення зубів. Спосіб аналогічний використанню відповідної пасти - речовину наносять на щітку. Варто обмежити циклічність процедури до одного разу на тиждень. Харчова сода - сильний абразивний фермент, його часте використання зашкодить зубній емалі.

Селера

Овоч відмінно справляється з темним нальотом. Ще селера активно бореться з мікробами, підтримуючи флору порожнини рота в чистоті. Одна з основних складових цього продукту - вітамін С. Він має позитивний вплив на загальний стан зубів. Незважаючи на всю свою корисність, селера - дієтичний продукт. Так що, прагнучи відбілити емаль, можна їсти овоч в необмежених кількостях без шкоди для фігури. Аналогічними властивостями володіє капуста-брокколі. Спільне вживання двох овочів поверне чистоту і додасть блиску вашим зубам.

Апельсин

Це не тільки корисний, але і смачний продукт. У складі апельсина містяться такі елементи, що сприяють очищенню і зміцненню зубів:

  • Аскорбінова кислота.
  • Пектинова кислота.
  • Кальцій.
  • Магній.
  • Фосфор.

Фрукт містить всі ті ферменти, що є в зубній пасті. Тільки тут їх походження обумовлене природою, а не хімічним процесом.

Апельсин допоможе відбілити зуби

Сир

Дуже добре підійде для тих, хто любить ситно поїсти, не дотримуючись дієти. Вибирати потрібно тверді сорти сирів. Тільки вони містять необхідний для очищення кальцій - речовину, що зміцнює ясна і зуби.

Молоко

Якщо мова зайшла про кальцій, то не можна не згадати про молоко. Адже в ньому цієї речовини міститься особливо багато. Регулярне вживання молока гарантує здорові, міцні зуби. Такий раціон сприяє загальному зміцненню організму. Коров'яче молоко покращує пам'ять, підтримує імунітет.

Джерело: http://doctor-toloka.kiev.ua