Дієта в баріатрії – один із найважливіших компонентів успіху. Якщо після операції не дотримуватися певних правил харчування, то зусилля можуть зійти нанівець і результату не буде. Звісно, дається заміна багаторічних звичок важко, проте це обов'язкова умова, яку треба виконувати беззаперечно.

 

7 порад з дієти

Баріатрічні операції в абдомінальній хірургії проводяться з метою зміни умов функціонування системи травлення. Головним завданням втручання є схуднення пацієнта. Тому без дієти не обійтися. Щоб правильно вибудувати план харчування, варто дотримуватися 7 простих рекомендацій:

  1. Основним компонентом раціону повинен бути білок. Його необхідно вживати не менше 60 г/добу. Отже, до раціону варто включити: індичку, курку, яловичину, свинину, рибу, нежирний твердий та кисломолочний сир, яйця.
  2. Пропускати вживання їжі не варто. Часте дробове харчування допоможе уникнути переїдання й запустити метаболізм.
  3. Їсти потрібно не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу.
  4. Порції їжі беріть невеликі, розріжте їх на дрібні частини. Оптимально – підібрати нові тарілки та ложки меншого розміру. Зупинятися варто, як тільки приходить відчуття ситості.
  5. Обов'язково потрібно пити багато рідини. Зокрема, слід вживати воду за 30 хв до їди та через такий самий час після, щоб запобігти нудоті.
  6. З раціону потрібно виключити солодку газовану воду, калорійні напої (коктейлі), кофеїн.
  7. Слід приймати мінеральні та вітамінні добавки (цитрат кальцію, полівітамінні комплекси, В12, залізо, D), але попередньо варто проконсультуватися з лікарем.

Розбираючись, що їсти при баріатрії, відразу варто зазначити, що зміна харчових звичок має стати новим способом життя. Тобто дотримуватися їх потрібно не тільки в перший час після виписки з хірургічної клініки, а й протягом життя. Тільки так можна утримати результат.

 

ДБ2

 

Дієта відразу після операції

Перші дні найскладніші, оскільки стоїть завдання поступово привчати систему травлення до функціонування в нових умовах. Дуже важливо в цей час дотримуватися дієти, щоб не навантажувати організм надмірно. У перший час слід їсти тільки пюре та рідку їжу, обов'язково з підвищеним вмістом білка. Напої пити без цукру та в невеликій кількості (не більше 30 мл).

Протягом другого періоду (через 2 тижні) уже можна підключати м'яку їжу. Теж потрібно віддавати перевагу високобілковим продуктам. Солодощі, алкоголь слід виключити, обмежити споживання жирів.

Далі поступово можна вводити до раціону тверді продукти. Розбираючись, що їсти в баріатрії, важливо пам'ятати – раціон повинен бути збалансованим. Тобто, крім білка, потрібно також у належній кількості вживати клітковину, жири та вуглеводи. Але варто стежити за тим, щоб других і третіх компонентів було по мінімуму. Оптимальну норму підкаже лікар.