Терміном «абдоминопластика» називають операцію з підтяжки живота. Вона дозволяє видалити розтяжки і в'ялу шкіру, складки і відвисання, різні дефекти і пошкодження, прибрати зайвий жир і повернути фігурі красу. Процедура відновлення після абдомінопластики досить складна і тривала, підходити до неї потрібно з усією відповідальністю, щоб домогтися максимального результату.

 

Оскільки це порожнинна операція, то відразу після втручання пацієнт відчуває біль і дискомфорт. Щоб позбутися від них, лікар прописує знеболюючі та протизапальні препарати. Вони підбираються індивідуально, грунтуючись на стані пацієнта, його особливості і результати аналізів.

Відчувати біль людина буде приблизно 7-10 днів - до зрощування м'язів. Потім відчувається дискомфорт: здається, що живіт «стягується». Навколо шва можуть утворюватися гематоми або набряки, але, як правило, через два-три тижні вони повністю проходять. Наша хірургічна клініка застосовує виключно сучасні, безпечні знеболюючі, тому всі больові відчуття будуть зведені до мінімуму.

Первинна реабілітація

Розглянемо, як проходить процедура відновлення. У перші два дні пацієнт лежить в стаціонарі, за ним цілодобово спостерігає лікар. 2-3 рази на добу медперсонал чистить дренаж і обробляє рану, а також змінює пов'язку. При цьому пацієнту рекомендовано постільний режим: підніматися можна тільки в крайніх випадках за допомогою медсестри або родичів. На 2-3 день видаляється дренаж, на 3-4 добу пацієнт відправляється додому, але йому потрібно буде приходити до лікаря, щоб він оглянув шов і зробив перев'язку.

Якщо шви робилися нерассасивающіміся нитками, то їх знімають через 7-10 днів. У деяких випадках хірург може продовжити термін їх носіння до 14-16 днів. Якщо тканини будуть зростатися нерівномірно, то нитки видаляються в міру необхідності. Це повністю безпечна і безболісна операція, тому боятися процедури не варто.

В період реабілітації після абдомінопластики у пацієнта можуть виникати набряки. Це цілком нормальне явище і побоюватися його не слід. Зазвичай набряк з'являється на 1-2 день, потім він сильно збільшується і поступово проходить (процес займає до 3 тижнів). Щоб позбутися від набряклості раніше, можна прикладати до пошкодженої зоні холодний компрес (він повинен бути сухою). Але обов'язково проконсультуйтеся з лікарем з цього приводу. Можливо, він призначить вам інші препарати або дасть відповідні рекомендації.

Відновлення після пластики живота проходить складніше, якщо у пацієнта є серцево-судинні захворювання. В цьому випадку набряк може бути досить великим. Також на його розмір впливає стан організму, наявність менструації, режим харчування і загальний раціон. Важливо контролювати кількість випитої рідини, тоді набряки швидко підуть.

 

abdom2

 

Як носити бандаж

У реабілітаційний період після втручання в обов'язковому порядку потрібно носити компресійну білизну. Так називають пружну одяг, яка підтримує тканини і стискає їх, не даючи розходитися. До переваг компресійного білизни відносяться:

  1. Плавне і рівномірний тиск з усіх боків. Матеріал стискає м'які тканини і моделює фігуру.
  2. Зменшення набряклості і поліпшення течії крові. За рахунок цього прискорюється процес загоєння і зрощення тканин.
  3. М'яка підтримка живота. Він досить надійно фіксується і не рухається при русі, завдяки чому зменшується больовий синдром.
  4. Пов'язки і бинти, які знаходяться під еластичною тканиною, щільно притискаються до тіла. Вони не зміщуються і не спадають.
  5. Додатковий тиск на шлунок. За рахунок цього він стає менше, що дозволяє швидше насичуватися і дотримуватися дієти.

Носити бандаж потрібно протягом двох тижнів (навіть під час сну). Потім його можна поступово знімати під час купання або для прання. Носити компресійну білизну необхідно близько 2 місяців.

Загальні рекомендації

Розглянемо, як відновити сили після пластики живота:

  1. Протягом перших 10-15 днів намагайтеся спати, ходити і сидіти трохи нахилившись вперед, щоб не напружувати живіт.
  2. Спати рекомендується на спині. Відпочивайте не менш 8 годин на день.
  3. Після операції повністю відмовтеся від фізичних навантажень на 3 місяці. Не можна носити тяжкості, займатися в спортзалі або бігати. Обмежуйте руху і відпочивайте.
  4. Митися після операції можна, але потрібно захистити шви від намокання. Найкраще приймайте душ, а не ванну.
  5. Перші два місяці після втручання не можна ходити в сауну і лазню. Постарайтеся також утриматися від надто гарячих ванн.

Якщо у вас залишилися питання або потрібні консультації, звертайтеся в нашу клініку. Наш профіль діяльності - абдомінальна хірургія. Під час лікування ми використовуємо малоінвазивні методики, у нас встановлено професійне обладнання, трудяться кваліфіковані лікарі. Телефонуйте - ми працюємо без перерв.