Терміном «запальні захворювання кишківника» називають хронічні хвороби, що вражають слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. У більшості випадків вони є рецидивуючими та можуть пошкоджувати як увесь орган, так і окремі його частини. Подібна патологія викликає неприємні й болючі відчуття в пацієнта, а також може стати причиною розвитку злоякісної пухлини в товстій кишці.

 

Хронічні запальні захворювання кишківника можуть розвиватися в будь-якому віці. Але найчастіше вони виявляються в період від 14 до 24 років, а також у 50-70. Наявність патології призводить до того, що в пацієнтів погіршується процес перетравлення й поглинання поживних речовин. Через це знижується надходження до крові вітамінів, мікро-, макроелементів, білка, глюкози й інших необхідних для життя та розвитку часток. Це призводить до виснаження організму: людина швидко втрачає вагу, у неї розвиваються хвороби, погіршується психологічний стан та ін.

Як визначити патологію

Розглянемо основні симптоми запальних захворювань кишківника:

 1. Пацієнт швидко втрачає сили, стає млявим, відчуває загальну слабкість і нездужання.
 2. Підвищена температура. Організм реагує на запалення. Внаслідок цього температура може підійматися до +37...+38 градусів.
 3. При запаленні кишківника пропадає апетит, знижується маса тіла. Можливі блювотні позиви відразу після прийняття їжі.
 4. Через погіршення поглинання мікро-, макроелементів розвивається анемія.
 5. Діарея. При цьому в калі можуть бути присутніми явні сліди слизу та навіть крові.
 6. У черевній порожнині відчувається ниючий біль, іноді виникають спазми.
 7. При запальних захворюваннях пацієнт може відчувати помилкові позиви до дефекації.
 8. На анальному отворі можуть з'явитися тріщини.

Також пацієнт може відчувати болі в суглобах. У деяких випадках розвивається запалення очей, на шкірі з'являються висипання й почервоніння.

Чому виникають патології

Причини запалення кишківника можуть бути різними. Зазвичай вони виникають при порушенні роботи імунної системи або при поганій спадковості та наявності генетичних факторів. До групи ризику також потрапляють люди, які часто піддаються стресовим ситуаціям, нерегулярно й неправильно харчуються. Захворювання шлунково-кишкового тракту часто розвиваються в дітей у період статевого дозрівання, а також у проміжок від 18 до 24-28 років.

Страждають від запалень особи, які зловживають алкоголем і курінням, які приймають нестероїдні знеболювальні («Кетонал», «Ібупрофен», «Анальгін» та ін.). Також у групі ризику знаходяться жителі великих міст й особи, що мешкають у районах з поганою екологією. Найбільш часто з запальних захворювань розвиваються виразковий коліт і хвороба Крона.

iz za chego voznikayut vospalitelnye zabolevaniya kishechnika i kak ih lechit 2

Як позбутися проблеми

Лікування запальних захворювань кишківника необхідно проводити під наглядом лікаря. Пам'ятайте, що народні методи не працюють. Запускати хворобу не можна, інакше можуть розвинутися серйозні ускладнення. Обов'язково дотримуйтеся рекомендацій лікаря та відвідуйте призначені процедури до повного видужання.

Найчастіше для відновлення пацієнта використовують:

 1. Підтримувальну терапію, яка поєднується з дієтою.
 2. Медикаментозне лікування з антибіотиками та пробіотиками.
 3. Приймання імуномодуляторів і біологічних агентів.

Зазвичай медикаментозне лікування запалення кишківника займає 7-14 днів, але все залежить від стану пацієнта та класифікації хвороби. Після відновлення необхідно проводити профілактику, підвищувати імунітет і стежити за раціоном. Бажано виключити з нього алкоголь, гостру й жирну їжу.

Якщо у вас виникли проблеми з кишківником, то звертайтеся до клініки абдомінальної хірургії в Києві. Тут працюють кваліфіковані фахівці, є все необхідне обладнання для професійного лікування. Не затягуйте з походом до доктора: звертайтеся до клініки при перших підозрах на запалення, інакше можна отримати серйозні ускладнення.