Зайва вага не завжди піддається корекції за допомогою дієт, спорту та масажів. При сильному ожирінні допомагають тільки кардинальні заходи – зменшення шлунку. Займається розв’язанням проблеми баріатрична хірургія. Сьогодні в цій галузі медицини використовують 3 основні оперативні методики для зменшення об'єму шлунку, мова про які піде нижче.

 

Причини збільшення органу

Шлунок являє собою еластичний мішок, який розтягується в міру його заповнення. І чим частіше людина «набиває його до краю», тим вище ймовірність, що його обсяг збільшиться.

Основною причиною, яка призводить до розтягування шлунку, є переїдання. Також такий стан загрожує рідкісними прийманнями їжі у великій кількості та поступовим збільшенням порцій.

Наслідком практично завжди є ожиріння. Збільшення маси тіла тягне за собою низку естетичних, психологічних проблем, розвиток цілого букета хвороб. При сильному ожирінні зменшення шлунку не тільки є єдиним способом приборкання апетиту та схуднення, але й допомагає зберегти здоров'я. У Києві роблять операцію в хірургічній клініці. Призначається втручання пацієнтам із II та III ступенями ожиріння після детального обстеження.

Основні способи зменшення шлунку

При хірургічному способі лікування ожиріння вдаються до 3 основних методик:

  • вертикальної гастропластики;
  • резекції;
  • шунтування.

Ще один специфічний спосіб хірургічного втручання полягає в розміщенні всередині шлунку спеціального балона, який створює ілюзію заповненості. Однак за ефективністю він поступається операціям.

umenshenie zheludka 3 operacii kotorye ispolzuyutsya v sovremennoj bariatricheskoj hirurgii 2

Особливості вертикальної гастропластики

Цей метод зменшення шлунку використовується вже понад 30 років. Операція досить проста у виконанні, не викликає небажаних наслідків.

У процесі втручання шлунок прошивається по кривині, формується орган меншого обсягу. На кінець шва накладається поліпропіленова сітка, завдяки чому їжа (яку пацієнт їсть уже у значно менших порціях), затримується довше, чому надовго зберігається відчуття ситості.

Вертикальна гастропластика може бути протипоказана тим людям, яким раніше зменшували шлунок хірургічним шляхом, у кого є виразки або гостра ерозія. Також операцію не роблять жінкам, які протягом року планують завагітніти.

Як проводиться резекція

При цій операції можна зменшити до 2/3 шлунку. Проводять втручання декількома способами:

  • проксимальна резекція. При ній видаляють верхню частину органу, а нижню частково зберігають;
  • кільцеподібна сегментарна. У цьому разі усувають тільки середній відділ;
  • типова. Видаляють нижній сегмент (до 70%).

Один із варіантів виконання передбачає усунення антральної частини органу повністю. Необхідність цього способу обумовлена ​​ймовірністю виникнення пухлини. Ще до резекції вдаються при поліпозі або виразковій хворобі.

Особливості шунтування шлунку

Цей метод також передбачає формування зменшеного органу, до того ж обсяг «нового» шлунку може становити всього 20-50 мл. У ході операції видаляють верхню частину, а до нижньої прикріплюють тонку кишку. Завдяки цьому їжа проходить по короткому шляху та всмоктується не в повному обсязі, через що в організмі не буде відкладатися жир.

Якщо міркувати, яка найефективніша операція зі зменшення шлунку для схуднення, то це, без сумніву, шунтування. Після втручання спостерігається швидка втрата зайвих кілограмів без особливих ускладнень. Але при цьому потрібно дотримуватися певної дієти.

Баріатрична хірургія сьогодні активно розвивається. Вона допомагає мільйонам людей по всьому світу скидати зайву вагу, покращувати стан здоров'я, і все це з мінімальним травматизмом і дискомфортом завдяки застосуванню лапароскопічної технології при проведенні втручань. Цей спосіб дозволяє уникнути порожнинних операцій, усі маніпуляції виконуються через невеликі надрізи, які швидко заживають. Послуги лапароскопії в Києві надають сучасні хірургічні клініки. Головне – вибрати надійну установу з досвідченими лікарями, і можна бути впевненим у позитивному результаті та відсутності ризиків після проведення операції зі зменшення шлунку.