Абдомінальний хірург — це фахівець широкого профілю, який займається лікуванням придбаних або вроджених органів черевної ділянки і заочеревинного простору. У більшості випадків відновлення проводиться оперативним способом із застосуванням сучасної діагностичної апаратури та інноваційних методів.

 

Абдомінальна хірургія — що це і коли застосовується

Розглянемо, що лікує абдомінальний хірург. В силу своєї професії він займається як невідкладною, так і плановою хірургією. Оперативна проводиться в разі появи загострень, травм або пошкоджень внутрішніх органів, для позбавлення від яких необхідне оперативне втручання.

Планова хірургія має на увазі раннє планування і підготовку до операції. Вона проводиться в тих випадках, коли у людини є захворювання або патологія, але немає загострень. Цей хірург працює в тісній зв'язці з онкологами, гастроентерологами, нефрологами і іншими фахівцями, які допомагають йому провести правильну діагностику і вибрати оптимальний спосіб лікування.

Що робить абдомінальний хірург? Він проводить:

  1. Гінекологічні порожнинні операції (лікування і видалення кіст, пухлин, новоутворень, ендометріозу, міом, ампутацію придатків, матки, ліквідацію кровотеч тощо).
  2. Лікування органів шлунково-кишкового тракту (підшлункової, шлунку, селезінки, печінки, кишечника). Також він займається баріатрічними операціями: шунтуванням, рукавною резекцією та ін.
  3. Абдомінальна хірургія також включає проведення операцій, необхідних при отриманні виробничих або побутових травм черевної порожнини та органів, які в ній знаходяться.

Хірург оперує апендицит, проникаючі поранення, різні поліпи і пухлини, грижі, гемороїдальні вузли. Він займається лікуванням жовчнокам'яної хвороби, виразки, панкреатиту, а також подальшою реабілітацією своїх пацієнтів.

Які методики застосовуються

У більшості випадків абдомінальний хірург використовує лапароскопію. Це методика малоінвазивного втручання, при якій на тілі пацієнта робляться невеликі проколи замість повноцінного розкриття. Через проколи вводиться лапароскоп: різновид ендоскопа з зовнішнім діаметром в 5–10 мм. З його допомогою лікар може провести візуальну діагностику стану внутрішніх органів і черевної порожнини, а також оперативне втручання і лікувальні процедури.

abdominalnyj hirurg 2

Лапароскопія має такі переваги:

  1. Зниження ризиків появи кровотечі або зараження внутрішніх органів.
  2. Мала травматичність, швидка реабілітація після операції.
  3. Відсутність післяопераційних рубців (місця проколів швидко загоюються).

Наша клініка пропонує послуги лапароскопії в Києві: у нас працюють кваліфіковані хірурги з досвідом від 5 років, є все необхідне сучасне обладнання та комфортні палати для реабілітації. Телефонуйте — ми працюємо без перерв.