Шунтування шлунку — це стандартна баріатрична операція, яка дозволяє швидко і ефективно позбутися зайвої ваги. Вона має довгостроковий і яскраво виражений ефект (при правильному підході зайва вага більше не повертається). 

Як швидко скинути зайву вагу: подробиці про шунтування шлунку

Проводиться малоінвазивним способом шляхом лапароскопії: в потрібному місті робиться кілька проколів розміром 10–12 мм, через які вводиться лапароскоп і виконуються всі основні дії. Завдяки цьому пацієнт швидше відновлюється, а ризик розвитку ускладнень зведений до мінімуму.

Принцип шунтування

Під час операції хірург формує так званий малий шлунок, обсяг якого становить близько 100 мл (стандартний обсяг у дорослої людини близько 1200 мл). Їжа з нього надходить відразу в тонкий кишечник. Завдяки цьому людина швидко наїдається і споживає мінімум їжі. Через «скорочення» шляху проходження їжі всмоктується менше жирів і вуглеводів. Це призводить до нормалізаціі харчової поведінки: знижується апетит, вага поступово втрачається і стабілізується на необхідному рівні.

Лапароскопічне шунтування шлунку показує кращі результати, ніж резекція або накладка бандажу. Дана операція підходить для людей, у яких індекс маси тіла перевищує 40. Процедура може проводитися і для людей з ІМТ більше 50, причому вона реально допомагає їм знизити надлишок ваги до 80%. Щоб розрахувати ваш індекс маси, потрібно розділити вагу на зріст у квадраті. Наприклад, якщо ви важите 100 кг, а ваш зріст становить 175 см, то ІМТ дорівнює 100/1.752 = 32,65. Нормою вважається індекс від 18.5 до 25, до 30 — надлишкова маса, понад 30 — ожиріння, від 35 — різке ожиріння.

Після операції відбувається швидке зниження ваги. Приблизно через 24 місяці маса стабілізується. Якщо ви будете вести здоровий спосіб життя і займатися спортом (або хоча б фізичною активністю), то вага остаточно закріпиться і збережеться до кінця життя. У деяких пацієнтів відбувається невеликий відскік після схуднення: це пов'язано з тим, що малий шлунок поступово розтягується на 30–60 відсотків, а вони продовжують переїдати і ведуть малорухливий спосіб життя.

Операцію з шунтування шлунку рекомендується проводити при ІМТ≥40, якщо класичні способи скинути вагу не допомогли. Також можливо зробити її і при ІМТ≥35, якщо у пацієнта спостерігаються вторинні патології, такі як:

  1. Цукровий діабет.
  2. Варикозне розширення вен або артрит.
  3. Імпотенція, сечокам'яна хвороба.
  4. Безпліддя, нетримання сечі.
  5. Ішемічне захворювання серця і ін.

До протипоказань відноситься ІМТ менше 30, наявність онкологічних захворювань, психічні розлади, вагітність, наркоманія чи алкоголізм.

shuntirovanie zheludka 2

Післяопераційний період

Через 3–4 години після операції пацієнт приходить до тями і може вільно пересуватися по палаті. Щоб купірувати біль, йому ставлять знеболюючі, регулярно обробляють рану і змінюють пов'язку. Пити воду можна в першу добу після втручання. На другу добу вже можна пити сік, нежирні молоко і кефір, їсти супи-пюре. На третій день допускається вживати йогурти, добре розварені каші і овочеві пюре.

На четвертий день пацієнта виписують з хірургічної клініки. Харчуватися перетертими продуктами слід протягом 14 днів. Потім можна приймати м'яку їжу, в тому числі консервовані продукти. Їх потрібно ретельно пережовувати, а також пити 1.2–1.5 літра води на добу, щоб вона промивала шлунок (рекомендується приймати по склянці води за 30 хвилин до їжі і через півгодини після прийняття). Через 60 днів можна приймати тверду їжу.

Не рекомендується вживати копченості, солодощі, сало і іншу жирну їжу. Бажано повністю відмовитися від алкоголю. Розмір порції повинен складати не більше 300 грам, кількість прийняття їжі слід збільшити до 4–6 разів за день. Протягом 30 днів після втручання рекомендується обмежити фізичні навантаження. Потім слід зайнятися спортом: регулярно ходити, бігати або працювати на орбітреку не менше 30 хвилин в день. Можна записатися в спортзал — це дозволить вам швидше спалювати зайві жири. Жінкам, які пройшли через шунтування, не рекомендується вагітніти 12–24 місяців після операції.

shuntirovanie zheludka 3

Щоб дізнатися докладніше про лапароскопію в Києві або записатися на прийом до фахівця, зателефонуйте нам: ми детально проконсультуємо вас і відповімо на всі питання. У нашій клініці працюють лікарі та медперсонал з досвідом роботи від 10 років, встановлено сучасне обладнання і застосовуються інноваційні способи лікування. Звертайтеся!