Лапароскопічна резекція шлунку – це хірургічна операція, яка дозволяє пацієнтові швидко прибрати зайву вагу шляхом зменшення кількості споживаної їжі.

 

Вона належить до класу баріатричних і проводиться за малоінвазивною методикою, завдяки чому скорочується час одужання після втручання. У процесі операції лікар видаляє близько 75% тіла шлунку, формуючи з нього «рукав», через що процедура і отримала таку назву. Отримана трубка має приблизно однаковий діаметр за всією своєю довжиною, її обсяг становить 150-200 см3. Для порівняння: обсяг шлунку в людини – 1000-1200 см3, тобто його вшивають у 5-6 разів.

Лапароскопічна резекція шлунку при ожирінні не вимагає розрізування черевної стінки. Лікар робить кілька проколів, після чого вводить до порожнини хірургічні інструменти малого розміру. Завдяки цьому одужання після операції проходить максимально швидко: на третій день можна залишити стаціонар, а через два тижні пацієнт повертається до звичайного життя та стандартного харчування. Через місяць вже можна буде вживати практично будь-які продукти: птицю, м'ясо, гриби, овочі та ін., тобто жити повноцінним життям.

Клінічні показання

Лапароскопічна рукавна резекція шлунку призначається в таких ситуаціях:

  1. Розрахунковий індекс маси тіла людини дорівнює або перевищує 40 кг/м2. Нагадаємо, що цей коефіцієнт розраховується за формулою ІМТ = маса, поділена на квадрат зросту. Якщо ваш зріст – 175 см, а вага – 95 кг, то ІМТ = 95 / (1,75 * 1,75) = 31,04 кг/м2.
  2. Індекс маси дорівнює або перевищує 35 кг/м2, але присутні супутні ожирінню хвороби (цукровий діабет, кардіоміопатія та ін.).
  3. Людина намагалася схуднути та скинути зайву вагу, але її спроби не увінчалися успіхом.

laparoskopicheskaya rezekciya zheludka rukavnym metodom osobennosti ehffektivnost riski 2

В останні роки лапароскопічна подовжня резекція шлунку, відповідно до рекомендацій Товариства ендоскопічної хірургії, проводиться й у пацієнтів з ІМТ понад 30 кг/м2 за наявності в них другого типу діабету або розвинутого метаболічного синдрому. Операція може здійснюватися з метою корекції наслідків хвороби або попереднього баріатричного втручання в таких випадках:

  1. За наявності свищів або виразок, що утворилися після установки шунта до шлункової тканини.
  2. При рефлюксі, який виник через проведення рукавної вертикальної резекції шлунку.
  3. При білковій недостатності, що розвилася в пацієнта після установлення шунта.

Також це втручання може проводитися і просто за бажанням людини.

Ефективність операції

Лапароскопічна резекція шлунку призводить до різкої втрати зайвої ваги. За перші два роки ця втрата може сягнути приблизно 70% за умови, що початковий ІМТ був менше ніж 50. Якщо коефіцієнт вищий, то втрата ваги протікає повільніше, зникає приблизно 30-40% маси. У деяких пацієнтів шлунковий рукав з часом розширюється (якщо вони споживають багато їжі), через що вага після різкого схуднення може трохи зрости, але до первинних значень вона не повертається.

Протягом 5 років після проведеної лапароскопії в Києві спостерігається стійке зниження ІМТ на 45-55%. Щоб досягти найкращих результатів, людині необхідно дотримуватися дієти, не вживати жирної їжі на постійній основі й регулярно робити фізичні вправи. Лікарі рекомендують приймати їжу 5-6 разів на день маленькими порціями, а не переїдати 1-2 рази на добу, щоб не спровокувати розтягнення шлункового мішка.

laparoskopicheskaya rezekciya zheludka rukavnym metodom osobennosti ehffektivnost riski 3

Якщо говорити про ризики проведення лапароскопічної резекції шлунка в Києві, то можна відзначити, що серйозних ускладнень у пацієнтів не спостерігається. Вони тотожні з іншими післяопераційними ризиками: можливість утворення кровотечі, необхідність проведення відкритої операції, занесення інфекції. Подібні проблеми зустрічаються вкрай рідко – менше ніж в 1% випадків.