Доброякісна гіперплазія передміхурової залози – це гормонозалежна пухлина. За умови своєчасного діагностування й лікування виключаються важкі наслідки для здоров'я чоловіка. Вид хірургічного втручання виконується на основі форми та стадії патології.

 

Переваги сучасного методу видалення аденоми простати

Позадулобкова, позаділонна аденомектомія методом лапароскопії з оптичним контролем виконується за наявності пухлини великого розміру – понад 100 см3. Гарантією точності з коротким періодом одужання є кваліфікація лікарів і застосування новітньої медичної апаратури в хірургічній клініці Києва.

Переваги лапароскопічного методу

Цей спосіб має багато переваг у порівнянні з традиційною відкритою операцією. Пацієнти вибирають саме такий спосіб лікування з таких причин:

 1. Попутне усунення можливих патологій у вигляді каменів сечового міхура, пахової грижі. При цьому час операції істотно не подовжується.
 2. Відсутність порушення цілісності черевної порожнини.
 3. Лапароскопія – малоінвазивна процедура.
 4. Відсутність необхідності застосування наркотичних знеболювальних у післяопераційному періоді.
 5. Незначні крововтрати у процесі аденомектомії.
 6. Швидке одужання та короткий період госпіталізації (3-8 днів).
 7. Мінімальний ризик ускладнень.

Крім того, встати з ліжка можна буде вже наступного дня. За умови дотримання всіх рекомендацій лікаря після аденомектомії пацієнт дуже швидко повертається до нормального життя.

laporoskopicheskaya pozadilonnaya adenomektomiya 2

Техніка проведення та обладнання

Для лапароскопічної процедури фахівці використовують лапароскоп, який являє собою невелику трубку, оснащену відеокамерою й освітленням. За його допомогою лікар оцінює стан внутрішніх органів, керує інструментами й контролює хід операції. Решта обладнання містить троакар, який є каналом для лапароскопа, та інструменти для проведення проколів шкірного покриву та розтину тканин передміхурової залози, що розрослись.

laporoskopicheskaya pozadilonnaya adenomektomiya 3

Після анестезії пацієнтові вводяться троакар і лапароскоп. Лікар на моніторі спостерігає стан внутрішніх органів у збільшеному вигляді та приймає рішення, що стосуються етапів процедури. У ході позаділонної аденомектомії хірург повністю видаляє змінені тканини, потім встановлює дренажі й зашиває рану пошарово. Переваги лапароскопічного методу полягають у повному контролі стану органів і ходу операції. Тривалість процедури – приблизно 1,5 години (у залежності від обсягу робіт).

Як підготуватися до операції

Зазвичай підготовчі заходи проводяться за тиждень до позадулобкової аденомектомії. Далі лікар призначає приймання препаратів для профілактики бактеріальної інфекції й виключає препарати, що пригнічують активність згортання крові («Клексан», «Тропарін», «Аспірин» і деякі інші). У період підготовки пацієнт проходить клінічне обстеження, здає аналізи. У разі потреби проводяться УЗД, КТ та МРТ. Лікар заздалегідь пояснює, як буде відбуватися операція. У призначений день за кілька годин до лапароскопії виключається вживання їжі та пиття.

Які можуть бути наслідки

Відновлювальний період – важлива частина процесу, що веде до одужання, тому необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря:

 • утримання від статевого життя 1-1,5 місяця;
 • виключення вживання алкоголю й сигарет;
 • уникнення солоних, гострих страв;
 • відсутність фізичного навантаження 1 місяць.

Можливі ускладнення після аденомектомії можуть бути пов'язані з інфекцією, що потрапила до рани, кровотечею з рани, нетриманням сечі. Щоб уникнути інфікування, лікар призначає антибіотики. Нетримання сечі – це один із нормальних проявів після такої операції. Через деякий час контроль відновлюється. Сексуальна активність не страждає, якщо з нею не було проблем перед хірургічним втручанням.

laporoskopicheskaya pozadilonnaya adenomektomiya 4

Лапароскопія в Києві проводиться провідними фахівцями із застосуванням високотехнологічних методик і сучасної апаратури, завдяки чому досягається максимальна ефективність у лікуванні складних хірургічних захворювань. Малоінвазивний метод – це якнайшвидше повернення до нормального життя без патології.