Свербіж, біль і дискомфорт в анальній області ігнорується більшістю доти, доки больові відчуття не перевищать больовий поріг індивіда. І лише потім вони звертаються за допомогою до лікаря-проктолога, вимагаючи швидкого зцілення. Неприємні відчуття в задньому проході можуть бути симптомом безлічі недуг, запустивши які пацієнт ризикує життям.

Серед них найбільш часто зустрічаються гемороїдальні утворення, тріщини прямої кишки і коліти. На четвертому місці за кількістю хворих (але не за важливістю лікування) знаходиться парапроктит, як хронічної так і гострої форми. Як стверджує статистика, чоловіки схильні до цієї хвороби в більшій мірі.

Причини виникнення

Парапроктитом називають запальне захворювання, що уражує тканини анальної області, розташовані навколо прямої кишки, в результаті якого з'являються гнійні утворення. Хвороба інфекційна, її збудники - кишкові палички, а також стрептококи і стафілококи.

Збудники хронічного парапроктиту

Розвиток парапроктиту буває гострим і хронічним. Формування хронічного парапроктиту відбувається через рецидивне формування гострої форми хвороби. Протікає воно в гнійно-свищевій формі.

Можливі ускладнення

Через хронічний парапроктит гнійнику не вдається зарости повністю після прориву. На його місці формується свищ. Повторний запальний ефект починає мучити організм при перших же фізичних навантаженнях, формуючись то в тому ж місці, то зрушуючи в бік внаслідок повторного зараження інфекцією.

Якщо процес хронічного захворювання тимчасово заспокоюється, а свищ заростає, виникає висока ймовірність формування абсцесу через затримку гною. Як результат, можливе виникнення прориву і виходу гною в анальний прохід і відмирання тканин. Можлива поява цілої мережі, що обплутує пряму кишку безліччю свищів і отворів в тканинах.

Найбільшою проблемою занедбаного парапроктиту вважається гнійний прорив, після якого виживають далеко не всі. Лікування хвороби можливе виключно хірургічним шляхом.

Діагностика

Діагностувати хронічний парапроктит можна в ході огляду заднього проходу за допомогою пальцевого обстеження. У разі виявлення свища проводять зондування його каналів. Інструментальні методи діагностики передбачають застосування аноскопії, ректороманоскопії, фістулографії.

Розвиток хронічного парапроктиту

Лікування

Лікування хронічного парапроктиту можливе виключно хірургічними методами. При цьому видалення свища в гострій гнійній фазі запалення неприпустиме. У цьому випадку проводиться розтин абсцесів і ретельне дренування. Після того, як спаде запалення і зменшиться набряк в анальній області, проводиться операція з видалення сформованого свища. За необхідності паралельно застосовується антибактеріальна і протизапальна терапія.

Хірургічне видалення норицевого ходу рекомендується проводити в найкоротші терміни, так як дуже швидко може виникнути рецидив із запальним і гнійним процесом.

В разі тривалої ремісії відбуваються зміни, що викликають змикання норицевих ходів. Визначити канал, що підлягає видаленню, стає проблематично, тому операцію відкладають. Хірургічне втручання доцільне лише тоді, коли норицевий канал відкритий і підлягає візуальному визначенню.

Профілактика

Хірургічна операція дозволяє позбутися від парапроктиту раз і назавжди. Однак щоб хвороба знову не дала про себе знати, в післяопераційний період важливо дотримуватися всіх рекомендацій та приписів лікаря. Найчастіше вони стосуються ретельної особистої гігієни, виконання фізіотерапевтичних процедур і дотримання дієти.

В подальшому ж слід особливу увагу приділити запобіганню закрепів і діареї за допомогою корекції раціону харчування, збільшення в ньому продуктів, багатих рослинною клітковиною, і дотримання питного режиму. Від використання клізм і проносних препаратів краще відмовитися повністю. Благотворно впливає активний спосіб життя, запобігання стресів і уникнення переохолоджень. І звичайно ж, своєчасне лікування проктологічних патологій, що сприяють виникненню парапроктиту.

Лікування хронічного парапроктиту в нашій клініці в Києві

Для лікування цієї хвороби необхідно обов'язкове хірургічне втручання. У нашій клініці дану операцію проводить досвідчений хірург-проктолог, високий рівень професіоналізму якого врятував не одне життя. Вартість такої операції залежить від обсягу необхідної роботи, при цьому може змінитися після індивідуального прийому лікаря. Приблизну ціну можна уточнити, звернувшись до наших співробітників за телефоном або натиснувши на кнопку «Уточнити ціну» на сторінках нашого сайту.