Геморой - найпоширеніше проктологічне захворювання. Статистика стверджує, що кожні 7 з 10 людей в світі зштовхуються з симптомами геморою. Делікатність проблеми часто стає причиною самолікування і звернення до лікарів уже в занедбаній стадії. А це призводить до серйозних наслідків.

Пряма кишка людини має кавернозні тіла - гемороїдальні вузли, що представляють собою складні утворення. На їх нормальний стан впливає кровотік. Коли починається геморой, ці вузли збільшуються в розмірах, в них накопичується кров, і вони патологічно розширюються.

Розвиток патології

Геморой може розвиватися в гострій формі, при цьому супроводжуватися вираженим проявом симптоматики, а може перейти в хронічну уповільнену стадію. Полегшення болючих симптомів при гострому геморої нерідко сприймається як процес одужання. При несвоєчасно розпочатому лікуванні патологія прогресує і перетікає в хронічний геморой.

Перед тим як захворювання прийме хронічну форму, воно проходить кілька стадій, кожна з яких може протікати місяцями.

Перша стадія

Спорожнення кишечника супроводжується кровотечею гемороїдальних вузлів, вони ще не випадають, симптоми хвороби не виражені, її розпізнати складно.

Друга стадія

Коли людина напружується під час спорожнення, то гемороїдальні вузли можуть випасти, але потім самі повертаються на колишнє місце.

Третя стадія

Вузли починають збільшуватися і випадати не тільки під час відвідування туалету, але і при будь-якій напрузі або підвищенні внутрішньочеревного тиску. Їх доводиться повертати назад самостійно.

Четверта стадія

Гемороїдальні вузли настільки збільшуються в розмірах, що вже самостійно випадають, і їх не виходить вставити назад. Така стадія супроводжується сильним запальним процесом, утиском вузлів, тромбозом, може з'явитися інфекція.

Розвиток геморою

Симптоми

Якщо спочатку пацієнти з хронічним гемороєм скаржаться лише на незначний прояв дискомфорту в анальній області, то з часом з'являються кровотечі, що виникають внаслідок травмування гемороїдальних вузлів в процесі дефекації. Кров, яка витікає з артерій, що живлять кавернозні сплетіння, з'являється відразу після випорожнення і має яскраво-червоний відтінок. Утворення темних згустків на початку дефекації обумовлено тим, що кров залишилася частково в прямій кишці при попередньому спорожненні.

При прогресуванні захворювання кровотечі відбуваються при кожній дефекації і надмірних фізичних навантаженнях. На тлі крововтрати може розвинутися залізодефіцитна анемія.

Больові відчуття при хронічній формі геморою найчастіше не є інтенсивними. При дефекації спостерігається відчуття печіння і відчуття чужорідного тіла в області заднього проходу. З появою ускладнень інтенсивність больового синдрому збільшується.

Ще один характерний симптом геморою - свербіж в області ануса. Провокує його випадання гемороїдальних шишок, слизові виділення і виникнення ділянок мацерації. При використанні деяких лікарських препаратів локального впливу з ефектом подразнення з'являється дерматит, що в свою чергу стає причиною виникнення свербежу.

Діагностика

Діагностується захворювання на підставі скарг пацієнта, історії хвороби, проктологічного огляду і пальцевого методу дослідження. Додатково застосовується аноскопія і ректороманоскопія. При огляді періанальної області лікар-проктолог оцінює стан сфінктера, відзначає наявність збільшених в розмірах зовнішніх гемороїдальних шишок, виділень крові і слизу. Аноскопія дозволяє визначити розміри і місце розташування внутрішніх гемороїдальних вузлів.

Для виключення наявності інших супутніх захворювань травної системи, що супроводжуються кровотечами, призначається колоноскопія і іригоскопія. Комплексна діагностика дозволяє підтвердити або спростувати наявність у пацієнта інших патологій прямої кишки, перш за все - злоякісних новоутворень.

Варіанти лікування

Зазвичай при лікуванні геморою використовуються препарати загального і місцевого впливу, застосовуються таблетки, мазі і свічки.

При розвитку ускладнень і на останніх стадіях захворювання без хірургічного втручання не обійтися, вибір методики буде залежати від супутніх захворювань пацієнта і стану його гемороїдальних вузлів.

Інноваційні щадні методики відрізняються від консервативних відсутністю ускладнень і коротким терміном реабілітації. Найпопулярнішими з них є: лігування за допомогою латексних кілець, кріодеструкція, склеротерапія, лазерна і інфрачервона коагуляція.

Хірургічне лікування геморою

Якщо геморой перейшов в 3 або 4 стадію, то його слід усувати гемороїдектомією. Вона проводиться під наркозом і має довгий відновлювальний період.

Лікування хронічного геморою в нашій клініці в Києві

В нашій клініці в Києві можна вилікувати геморой за доступною ціною. Вартість процедури буде варіюватися від стадії захворювання, обраного способу лікування і загального стану пацієнта, її можна уточнити за телефоном або ж дізнатися, натиснувши вкладку «Уточнити ціну». Ми оперативно допоможемо усунути таку делікатну проблему, як геморой, без ускладнень.