За даними статистики анальні тріщини знаходяться в трійці «лідерів» серед проктологічних захворювань нарівні з гемороєм і парапроктитом. Захворювання являє собою порушення цілісності структури слизової в задньому проході.

Розрив тканин частіше відбувається на задній стінці ануса і зазвичай не перевищує за розміром 1-2 см. З патологією зштовхуються пацієнти обох статей, хоча представниці жіночої статі схильні до утворення анальних тріщин більшою мірою. Захворювання протікає в гострій і хронічній формі.

Хронічні тріщини утворюються, якщо рани на слизовій прямої кишки не загоїлися в період до 6-8 тижнів. Після цього часу починають відбуватися подальші патологічні зміни: краї грубішають, утворюються фіброзні ущільнення. Перехід в хронічну форму відбувається на тлі спазму сфінктера. Разом з кровотечею і больовими відчуттями, це головна ознака хронічних тріщин.

Утворення хронічної анальної тріщини

Характерні ознаки

Про наявність хронічної анальної тріщини можуть сигналізувати такі симптоми:

  • Тривалі болі в області заднього проходу, що посилюються при тривалому перебуванні в сидячому положенні.
  • Кровотечі, більш рясні (переважно при запорах), ніж при гострій формі анальної тріщини.
  • Гнійні виділення з заднього проходу
  • Спазм анального сфінктера.

При наявності хронічної анальної тріщини пацієнти відчувають серйозний дискомфорт. На тлі описаних симптомів нерідко виникає специфічний стан «боязнь випорожнення» - синдром, що характеризується страхом перед дефекацією і частим використанням проносних препаратів. Це призводить до ущільнення фекальних мас і травматизації області заднього проходу.

Методи лікування

На початкових етапах захворювання можливе медикаментозне лікування. Але чим довше відкладається терапія, тим більша ймовірність необхідності оперативного втручання. Втім, багато пацієнтів вважають за краще саме хірургічне втручання, що дозволяє позбутися від хронічної анальної тріщини в найкоротші терміни. Зараз використовуються малоінвазивні методики, що дозволяють проводити операції навіть амбулаторно.

Хірургічне втручання при хронічних анальних тріщинах

Хірургічна операція, проведена кваліфікованими лікарями з використанням сучасного обладнання, знижує ризик повторного утворення анальних тріщин, ризик рецидиву становить не більше 2%. На думку пацієнтів, неприємні відчуття і невеликий біль в післяопераційний період не йдуть ні в яке порівняння з муками до операції.

Профілактика

До утворення патології можуть призвести надмірні фізичні навантаження (наприклад, підняття важких предметів). Іноді розрив виникає при пологах. Механічні пошкодження можливі під час анального сексу, за наявності твердих частинок в калових масах. Іноді тріщини виникають на тлі інших захворювань шлунково-кишкового тракту.

Але головною причиною виникнення хронічних тріщин є запори. Тому комплексна терапія передбачає застосування засобів для регуляції роботи кишечника і корекцію раціону. Також важливо попереджати застій крові в органах малого таза за допомогою фізичних вправ.

Лікування хронічних анальних тріщин в нашій клініці в Києві

Наша клініка застосовує найбільш передові методики лікування, що гарантує для пацієнтів комфорт, безболісність і ефективність. Ми використовуємо як медикаментозні засоби, так і оперативне втручання, що дозволяє позбутися від хронічних анальних тріщин навіть в занедбаних стадіях. Вартість лікувальних заходів залежить від застосованого методу, стадії захворювання, інших факторів. Але наша цінова політика абсолютно лояльна, в чому ви можете переконатися, скориставшись кнопкою «Уточнити ціну» або зателефонувавши за контактним номером.

Також ви зможете відразу записатися на прийом до лікаря-проктолога.

Не зволікайте зі зверненням по медичну допомогу, адже хронічні анальні тріщини не тільки доставляють багато незручностей, але і загрожують небезпечними наслідками. Телефонуйте нам відразу, якщо ви помітили будь-які симптоми або просто хочете пройти профілактичний огляд. Попередити хворобу набагато простіше і дешевше.