Грижа живота - повне, а також часткове виходження органів, розташованих в черевній порожнині, через розриви в черевній стінці, що утворилися природним або штучним шляхом.

Випинання складається з грижового мішка, який являє собою розтягнуту очеревину, і грижових воріт. Виникає патологічний процес в ослабленій області черевної стінки: пупок, пах, середня лінія живота, а також його бічні стінки.

Види гриж

За місцем розташування патологічні випинання діляться на такі види: пупкові, пахові, спігеліевої лінії, післяопераційні, розташовані в районі мечоподібного відростка і поперекового трикутника.

Причини

Спровокувати розвиток гриж живота можуть такі чинники: збільшення внутрішньочеревного тиску, сильний кашель або фізичне напруження, а також травми, операції, поранення.

Симптоми

Патологія проявляється такими ознаками: грижове випинання, болі і дискомфортні відчуття. Якщо грижа збільшується в розмірі, можуть розвинутися ускладнення у вигляді утиску, запалення, кишкової непрохідності, компресії судинних і нервових стовбурів.

Лікування

Безопераційна терапія

Такий вид лікування проводиться в тому випадку, якщо немає утиску грижі, за наявності протипоказань до лікування за допомогою оперативного втручання.

Як тимчасовий засіб застосовується бандаж, який призначається пацієнтам за наявності серцевих патологій, що протікають у важкій формі, злоякісних пухлин, хвороб печінки, легенів, нирок, а також у період виношування вагітності, в похилому віці, ослабленим пацієнтам.

Грижа живота у малюків і підлітків лікується безопераційним методом з використанням пов'язки з пелотом, що попереджає виходження органів шлунково-кишкового тракту в область грижового мішка.

Оперативне втручання

Лапароскопічна операція для лікування грижі живота

  1. Неускладнені невеликі грижі. В такому випадку проводиться лапароскопія, при якій застосовуються сітчасті протези новітнього зразка, що надійно закривають слабкі місця на передній стінці живота. Сучасне обладнання дозволяє провести хірургічне втручання під місцевим наркозом, зробивши всього кілька проколів. Це значно скорочує період відновлення (пацієнт виписується з лікарні через 2 - 3 дні після проведеної операції), менше травмуються прилеглі тканини і зберігається цілісність шкіри.
  2. Ускладнені або грижі великих розмірів. При таких патологіях не обійтися без більш складних і об'ємних хірургічних втручань, які проводяться виключно під загальним наркозом. Під час їх проведення здійснюється відновлення кишкової прохідності, структури тканин, проводиться антибактеріальна і протизапальна терапія.
  3. Ущемлені грижі. Захворювання дуже підступне. І якщо патологія не доставляє незручностей, то це всього лише якийсь час, адже в будь-який момент може статися утиск. А такий стан вже загрожує життю пацієнта, так як відбувається здавлювання судин. Якщо не провести термінову операцію, всього за кілька годин почне розвиватися гангрена. Саме тому зволікати з операцією не можна. Фахівці стверджують, що приблизно 40% гриж ущемляється, провиною чому є підняття важких предметів і великі фізичні навантаження. Варто відзначити, що летальність після термінового оперативного втручання в 5-6 разів вище, ніж після планового.

Період відновлення після операцій

Реабілітаційний період також є дуже важливим для здоров'я людини. У цей час необхідний фізичний спокій, правильне харчування, заняття легкою гімнастикою за рекомендацією лікаря, відмова від куріння і вживання алкогольних напоїв, відвідування лікаря з профілактичною метою.

Профілактичні заходи

Фізичні навантаження для зміцнення м'язового корсету як профілактика грижі живота

Попередження утворення гриж в області живота полягає в помірних фізичних навантаженнях, які зміцнюють м'язовий корсет і не дають передній черевній стінці ослабнути. Необхідно також стежити за своєчасним випорожненням кишечника, не допускати запорів, вживати достатню кількість овочів, фруктів і дотримуватися питного режиму.

Лікування грижі живота в нашій клініці в Києві

Звернувшись в нашу клініку, ви отримаєте професійну допомогу. У нас працюють висококваліфіковані фахівці, які застосовують для діагностики захворювання і лікування сучасну апаратуру і володіють різними видами консервативного і хірургічного лікування, в тому числі малоінвазійними методиками.

Ознайомитися з розцінками на лікування можна на сайті клініки, натиснувши кнопку "Уточнити ціну", або здійснивши телефонний дзвінок. За наявності питань ви отримаєте вичерпні відповіді на кожне з них.