Жовчний міхур - це орган системи травлення. Його основне завдання - накопичувати жовч і регулювати її надходження в дванадцятипалу кишку при прийомі їжі. Без нього неможливе нормальне травлення, надходження поживних речовин в організм.

Захворювання жовчного міхура супроводжуються болісними симптомами, які значно знижують якість життя пацієнтів, а деякі навіть вимагають термінового оперативного лікування. Щоб терапія була коректною і максимально ефективною, необхідно вчасно діагностувати хворобу і приступити до її лікування.

Які симптоми говорять про проблеми з жовчним міхуром

Будь-який діагностичний процес починається з аналізу скарг пацієнта. Першим сигналом про проблеми з жовчним міхуром стає біль в правому підребер'ї. Він може бути різним за інтенсивністю (в залежності від характеру патології). Часто виникає при тривалій відсутності прийому їжі, може віддавати в спину, праву руку.

Біль у правому підребер'ї - сигнал про проблеми з жовчним міхуром

Наступним тривожним сигналом є диспепсичні явища. Сюди відносяться такі симптоми:

 • нудота;
 • блювота;
 • діарея або запор;
 • здуття живота.

Часто такі пацієнти вказують на появу гіркоти у роті, проте цей симптом не самий специфічний, оскільки супроводжує ряд хвороб печінки.

Найбільш тривожними симптомами є зміна кольору калу і сечі. При захворюваннях жовчного міхура кал стає безбарвним, а сеча - темною ( "колір пива"). Також колір змінює шкіра, склери і слизові оболонки стають жовтими, що говорить про відкладення жовчних кислот в тканинах.

При цьому пацієнти можуть вказувати на підвищення температури тіла, слабкість, нездужання, зниження апетиту.

Основні методики діагностики

Лікар повинен приступити до обстеження пацієнта після збору скарг. Тільки комплексний підхід до діагностики допоможе виявити справжню причину нездужання. Основними методами діагностики захворювань жовчного міхура є:

 1. Клінічний аналіз крові. Допомагає виявити наявність запалення.
 2. Клінічний аналіз сечі. Наявність жовчних кислот в сечі говорить про дисфункцію жовчного міхура.
 3. Біохімічний аналіз крові. Дозволяє в повній мірі оцінити функцію печінки, обмін жовчних кислот і пігментів. Це дає можливість побічно судити про проблему з жовчним міхуром.
 4. Копрограмма. Таке дослідження калу дозволяє отримати вичерпні дані про роботу травної системи. Наявність неперетравлених фрагментів їжі, відсутність жовчних пігментів в калі говорить про захворювання цього відділу шлунково-кишкового тракту.
 5. Кал на яйця паразитів. Дозволяє виключити наявність глистової інвазії.
 6. Бактеріологічне дослідження калу. Наявність бактерій в калі підтвердить бактеріальну природу захворювання.
 7. УЗД жовчного міхура. Це основний і найбільш інформативний неінвазивний метод обстеження пацієнтів з розладом шлунково-кишкового тракту. Він дозволяє досліджувати форму, розмір, локалізацію, анатомічні особливості органу. УЗД показує наявність сторонніх тіл в просвіті жовчного міхура (камені, новоутворення, паразити).
 8. ФГДС (фіброгастродуоденоскопія). Цей метод дослідження полягає в огляді органів шлунково-кишкового тракту за допомогою камери. Дозволяє провести диференціальну діагностику, а також взяти жовч на дослідження, що прискорює процес встановлення коректного діагнозу.

Зазвичай цих методів дослідження досить для постановки діагнозу і призначення відповідного лікування.

Допоміжні методи діагностики

Іноді лікар може призначити більш специфічні методи дослідження жовчного міхура. Зазвичай це пов'язано з тяжкістю перебігу патології, змазаністю клінічної картини, індивідуальними особливостями пацієнта.

Може бути призначено проведення ендоскопічної ретроградної холангіографії. Вона дозволяє оцінити роботу жовчних проток, які виводять жовч з міхура в кишечник. Їх закупорку каменями, новоутвореннями може бути не видно при УЗД і ФГДС.

Комп'ютерна томографія для діагностики захворювань жовчного міхура

При важких органічних патологіях можуть бути також використані комп'ютерна томографія і динамічна гепатохолестографія. Перший метод дослідження дає вичерпну інформацію про органи черевної порожнини. Зрізи кроком менше 1 мм дозволяють знайти найменші новоутворення і поставити правильний діагноз. Динамічна гепатохолестографія дає повне уявлення про роботу печінки і жовчного міхура. Лікар бачить, скільки жовчі утворюється в печінці, як вона надходить в жовчний міхур і евакуюється в кишечник. Це дозволяє виявити порушення скоротливості стінок жовчного міхура або дисфункцію його проток.

Лікування хвороб жовчного міхура в нашій клініці в Києві

Лікарі нашої клініки в столиці допоможуть вам виявити причину нездужання і пройти курс лікування. Висококваліфіковані фахівці, люб'язний персонал і сучасне обладнання дозволяють нам проводити лікування якісно і ефективно.

Вартість обстеження жовчного міхура може варіюватися в залежності від ряду факторів: важкості перебігу патології, методики обстеження та індивідуальних особливостей пацієнта. Щоб дізнатися вартість обстеження і лікування, зателефонуйте нам або натисніть на кнопку "Дізнатися ціну".