Багато хто вважає, що зайва вага не має негативного впливу на вагітність, але це не так. Надмірна маса тіла - не тільки косметичний дефект. Ожиріння є причиною особливого перебігу вагітності і може нести для дитини певні ризики.

Патологічний стан характеризується збоєм з боку обмінних процесів, що загрожує скупченням в організмі великої кількості жирової тканини.

Серед чинників, що провокують набір зайвої ваги, виділяється спадковість, гормональний дисбаланс, недостатня фізична активність. Велике значення має переважання калорійних продуктів в раціоні: швидких вуглеводів.

Переважання калорійних продуктів в раціоні призводить до ожиріння

У чому полягає небезпека

При виношуванні дитини спостерігається прогресування ожиріння, що пов'язано зі створенням сприятливих умов для швидкого розвитку жирового шару. Науково доведено, що показники ваги майбутньої матері і збільшення маси тіла при вагітності - фактори, які визначають перебіг періоду гестації та пологів. Від даного критерію залежать вагові показники і ускладнення зі здоров'ям новонародженого.

При першому ступеню ожиріння відзначається негативний вплив на процес внутрішньоутробного розвитку. Другий ступінь загрожує ускладненнями в 75-80% випадків. При 3 і 4 стадії ожиріння у 100% жінок спостерігаються серйозні проблеми при пологах. При цьому велике значення має маса тіла немовляти. Якщо вага буде недостатньою, то є ризики розвитку цукрового діабету, артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця.

Ускладнення ожиріння

Велика кількість жирових відкладень в жіночому організмі - причина порушення процесу формування яйцеклітин. Це призводить до того, що жінка не може довгий час завагітніти, нормально виносити вагітність.

В процесі виношування плоду можуть розвинутися такі ускладнення:

  • Гестоз - порушення функціонування внутрішніх органів і систем, які супроводжуються підвищенням артеріального тиску і порушеннями з боку зорових функцій.
  • Гіперкоагуляція - швидкість згортання крові підвищується, і виникають ризики утворення тромбів. Має місце плацентарна недостатність і затримка розвитку плода.
  • Невиношування вагітності - при надмірній масі тіла є ризики самовільного викидня, що найчастіше відбувається до 3-місячного терміну.

Що потрібно зробити?

У зв'язку з наявністю загроз для плода і жінки виникає необхідність в своєрідному веденні вагітності. Лікар встановлює допустиму надбавку ваги і проводить профілактичні заходи для попередження ускладнень. Обов'язково проводиться своєчасна діагностика для попередження токсикозу.

При ожирінні необхідний безперервний контроль стану матері та плоду. Для цього призначаються додаткові діагностичні заходи: аналіз крові на глюкозу і гемоглобін, консультація окуліста, контроль стану плода (УЗД, допплерометрія і КТГ з 33 тижня).

Баріатрія і вагітність

Не у всіх випадках вдається відкоригувати масу тіла за допомогою правильного харчування і фізичної активності. У складних випадках єдиним рішенням є хірургічне втручання - баріатрія. Операція проводиться при ІМТ більше 40 за наявності супутніх захворювань.

Ефективність баріатричної хірургії

Ефективність баріатричної хірургії доведена, так як без шкоди для здоров'я дозволяє знизити до 60% жирової тканини. При цьому знижується або повністю виліковується діабет, сонне апное. Операція знижує смертність при ожирінні.

Баріатрія - хірургічне втручання, що може бути проведено перед вагітністю, на етапі планування. Найчастіше процедура проводиться для усунення проблем безпліддя, що виникають на тлі ожиріння.

Основні методики проведення баріатрії: шунтування шлунка, рукавна гастропластика, біліопанкреатичне шунтування, бандажування шлунка. Хірургічне лікування проводиться тільки в крайньому випадку, коли інші методи не ефективні. Головною перевагою є необоротне і гарантоване зниження ваги.

Лікування ожиріння в нашій клініці в Києві

У нас можна зробити баріатрію з використанням новітнього обладнання та інноваційних методик. Вартість лікування залежить від стадії розвитку захворювання, способу корекції і складності процедури.

Дізнатися розцінки можна за телефоном клініки або в режимі онлайн в розділі «Уточнити ціну».