Сучасні малюки і підлітки досить часто страждають від ожиріння - проблеми, яка ще півстоліття назад не була настільки актуальною. Калорійна їжа, різноманітність солодощів, гіподинамія - фактори, які провокують розвиток ожиріння у кожної сьомої дитини.

Ожиріння - не тільки естетична проблема, в першу чергу, це серйозна загроза дитячому здоров'ю. Надмірна вага - винуватець того, що діти не можуть нормально соціалізуватися, мають нестабільний психоемоційний стан, менш витривалі, швидше втомлюються, ніж їх однолітки з нормальною масою тіла. Все це негативно позначається як на навчанні, так і на загальному розвитку.

Що провокує ожиріння у дітей?

Нераціональне харчування

Якщо в організм дитини надходить більше калорій, ніж витрачено, відбувається їх відкладення у вигляді зайвих кілограмів. Батькам потрібно пам'ятати, що дитина відмовляється від їжі в трьох випадках: вона не голодна, захворіла або страва не смачна. Головне в таких ситуаціях - не примушувати з'їсти приготовлену порцію. В іншому випадку може розвинутися не тільки ожиріння, але і порушення харчової поведінки.

Нераціональне харчування - одна з причин ожиріння у дітей

Що стосується перекусів, то їх не повинно бути багато, до того ж, вони повинні бути правильні. Користь в даному випадку принесуть фрукти, овочі, цільні зерна, горіхи. А ось вживання у великій кількості легкозасвоюваних вуглеводів і твердих жирів в поєднанні з низьким рівнем рухливості призводить до накопичення кілограмів.

У немовлят також зустрічається зайва вага. По-перше, це стосується дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, якщо порушені рекомендації з введення прикорму або калорійні суміші пропонуються дитині у великій кількості.

Пасивний спосіб життя

Сучасні діти, на жаль, все менше і менше беруть участь в рухливих іграх, катаються на велосипедах і ходять пішки. Вони віддають перевагу комп'ютерним іграм. Але і тут основна вина лягає на батьків, адже саме вони повинні контролювати розпорядок дня малюків.

Малорухливий спосіб життя призводить до ожиріння у дітей

Порушення харчової поведінки

Батьки досить часто пропонують смачну їжу в якості заспокоєння, а також для перемикання уваги малюка. В майбутньому дитина дивиться на їжу як на втіху, наприклад, при поганому настрої.

Якщо в сім'ї немає сприятливого психоемоційного клімату, а у малюка бувають часті стреси, розлуки з мамою, якщо він конфліктує з однолітками та батьками, то все це провокує психогенне переїдання. І в такому випадку без консультації психолога для всіх членів сім'ї не обійтися.

Соматичні захворювання, що викликають збій в обміні речовин

Зайва вага може з'явитися при наявності деяких ендокринних захворювань, при синдромах Іценко-Кушинга, Дауна, Прадера-Вілії, Лоуренса-Муна-Бідля, Коена, також при пухлинах головного мозку і після нейрохірургічних операцій, при порушеній роботі підшлункової залози, печінки і кишечника. Можуть спровокувати ожиріння і деякі ліки, наприклад, гормональні засоби.

Генетична схильність

Батькам потрібно знати, що генетична повнота зустрічається лише у одного відсотка з усіх дітей, які страждають на ожиріння. А в інших випадках проблема в неправильному харчуванні та способі життя дитини (не враховуються випадки серйозних соматичних захворювань).

Наслідки ожиріння

Наявність зайвої ваги призводить до того, що починає страждати весь організм:

  • серце і судини: дисліпідемія, підвищений кров'яний тиск, серцева недостатність, закупорка судин в результаті атеросклерозу, грудна жаба;
  • система травлення: запалення підшлункової залози, запори, холецистит, геморой, жовчнокам'яна хвороба, погана робота печінки;
  • опорно-рухова система: негативні зміни в кістковому скелеті, плоскостопість, вальгусна деформація колін і ін.;
  • ендокринна система: цукрова хвороба, інсулінорезистентність, раннє або пізнє статеве дозрівання, а також різні порушення цього процесу (маленькі розміри статевих органів, помилкова гінекомастія - у хлопчиків; дисменорея, негативні зміни дітородної функції - у дівчаток);
  • шкіра: акантоз, грибкові хвороби, гірсутизм;
  • нервова система: порушення пам'яті і навчання;
  • інше: розлади сну у вигляді хропіння і апное.

Лікування ожиріння в нашій клініці в Києві

Лікарі-професіонали допоможуть вирішити проблему зайвої ваги у вашої дитини, запропонувавши сучасні способи лікування. В особливо складних випадках пропонується баріатрія, для чого необхідна згода дитини і батьків. З прейскурантом цін можна ознайомитися на сайті клініки, застосувавши кнопку "Уточнити ціну" або зателефонувавши. Вартість залежить від стадії захворювання і виду лікування.