Ожиріння - це не просто естетична проблема, яка доставляє певні незручності в повсякденному житті. Це реальний медичний діагноз, захворювання, з яким необхідно боротися.

Зайва вага через надлишок жирової тканини з'являється через ряд причин. На ці процеси впливають і спадкові чинники, і нездоровий спосіб життя. Найчастіше зайва вага і ожиріння формується через неправильне харчування.

Коли ставиться діагноз ожиріння

Ожиріння - захворювання, яке лікують дієтологи і ендокринологи. Надлишок жирової тканини в організмі з'являється через порушення обмінних процесів. Щоб визначити стадію розвитку недуги фахівці оцінюють індекс маси тіла (ІМТ). Щоб розрахувати цей показник, необхідно розділити вашу нинішню вагу в кілограмах на ріст в метрах в квадраті. Якщо індекс нижче 18, це говорить про дефіцит ваги, що теж загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. Нормальній масі тіла відповідають ІМТ від 19 до 25. ІМТ від 25 до 30 свідчить про зайву вагу, але про ожиріння мова ще не йде. Якщо ж індекс вище 30, лікарями ставиться діагноз і призначається поточне лікування.

З 1997 року розрахунок ІМТ є офіційним підтвердженим методом діагностики ожиріння, але цей показник не завжди інформативний і точний. При його розрахунку не враховується комплекція пацієнта, співвідношення м'язової і жирової тканини. Всі знають, що м'язи важать більше, ніж жир, тому індекс маси тіла багатьох важкоатлетів підвищений. Візуальна оцінка фігури пацієнта теж грає істотну роль. Робити висновки щодо наявності проблеми повинен лікар.

Щоб визначити точний обсяг жирової тканини в організмі, співвідношення жиру і м'язів, іноді призначають МРТ всього організму. Таке обстеження високоточне, але дороге.

Причини ожиріння

Причин розвитку ожиріння безліч:

  • малорухливий спосіб життя;
  • неправильне харчування;
  • ендокринні порушення;
  • гормональний дисбаланс.

Неправильне харчування - одна з причин розвитку ожиріння

Жирова тканина формується через надлишок споживаних калорій. Якщо ви витрачаєте енергії менше, ніж її надходить ззовні, то надлишки організм відкладає про запас у вигляді жиру. Щоб схуднути, необхідно переглянути спосіб життя, збільшити рухову активність, переглянути харчування.

Гладким людям складно подолати психологічний бар'єр і почати активно діяти для схуднення. Вони соромляться йти в спортзал, тренуватися в присутності інших людей. Вони настільки звикли харчуватися неправильно, що корекція раціону призводить до серйозних затяжних депресій. Саме тому так складно впоратися з проблемою самостійно.

Які хвороби провокує ожиріння

При значній зайвій вазі страждає весь організм. Внутрішні органи відчувають колосальні навантаження. Порушується робота серцево-судинної системи. Серцю доводиться працювати на знос, переганяючи значні обсяги крові, щоб забезпечити всі органи і системи киснем, корисними речовинами. Його м'язи і клапани швидко зношуються. Кров тисне на стінки судин зсередини, провокуючи варикозне розширення вен і гіпертонію. Майже всі люди, які страждають від ожиріння, зштовхуються з проблемою частих значних перепадів артеріального тиску. Підвищується ризик інсультів, інфарктів, утворення тромбів.

Ожиріння провокує перепади артеріального тиску

Збільшується ризик розвитку цукрового діабету другого типу, тому що робота підшлункової залози порушена. Інсулін, необхідний для переробки вуглеводів, виробляється в недостатній кількості.

Істотні навантаження відчуває кістково-м'язова система. Люди з ожирінням частіше страждають від остеохондрозу, протрузій і міжхребцевих гриж, захворювань суглобів. Суглобова тканина швидше зношується. Вже у 40-50 років виникає необхідність ендопротезування кульшових і колінних суглобів. Такі операції дорогі, складні. Відновлення після них тривале.

Щоб не допустити розвиток подібних наслідків, необхідно своєчасно звернутися до лікаря і лікувати першопричину всіх вищеописаних недуг - ожиріння. Скидати вагу під контролем досвідчених фахівців нескладно. Процес цей тривалий, при лікуванні використовується комплексний підхід. На початкових етапах пропонується дієта, розроблена індивідуально для пацієнта, поступово наростає рухова активність. При 3-4 стадії ожиріння і супутніх недугах не можна активно займатися спортом, але навіть тривалі піші прогулянки нададуть позитивний ефект. Іноді пацієнту призначаються лікарські засоби, що блокують відчуття голоду.

Якщо подібні заходи не дають результату, пропонується баріатрія - хірургічне втручання з метою усунення ожиріння.

Лікування ожиріння в нашій клініці в Києві

Наша клініка спеціалізується на хірургічному лікуванні ожиріння із застосуванням прогресивних методик. Ви можете записатися на консультацію, пройти комплексне обстеження і отримати рекомендації щодо лікування. Вартість прийому і подальших заходів залежить від стадії розвитку недуги, наявності супутніх захворювань. Зателефонуйте адміністратору клініку або перейдіть за посиланням «Уточнити ціну» на сайті, щоб отримати відповіді на наявні питання.