Пілонідальна кіста куприка зустрічається у однієї людини з трьох сотень. Це захворювання не на слуху, як наприклад, геморой. Куприкова кіста таїть у собі багато небезпек, адже хвороба проявляється не відразу, може довгі роки ніяк себе не показувати, але загострившись, заподіює величезні незручності і проблеми.

В буквальному перекладі з латині назва хвороби означає «гніздо з волосся», тобто в поглибленні в районі куприка (епітеліальної складці) скупчуються частинки волосся, лусочки шкіри, шкірні виділення. В ідеалі «сміття» виходить природним шляхом через епітеліальні канальці, коли патологія розвивається, канальці забиваються, а вміст епітеліального куприкового ходу починає гнити.

Розрізняють дві форми недуги: без утворення гною і кісту, що загноїлася. Перша форма менш болюча, але неминуче призводить до загострення, переходить в запальний процес, накопичуючи гній, якщо вчасно не звернутися до лікаря-проктолога і не вжити заходів з лікування.

Епітеліальна кіста куприка: симптоми і небезпека хвороби

Первинна причина патології - вроджені аномалії розвитку крижової області. Найчастіше це рудиментарні порожнини, що утворилися в підшкірній клітковині міжсідничної складки.

На загострення пілонідальної кісти впливають вторинні причини. Вони призводять до постійного дискомфорту, закупорці епітеліального ходу і, як наслідок, нагноєння. Серед цих причин:

  • схильність до вростання волосся (особливо у людей з високим рівнем оволосіння тіла);
  • наслідки травм крижової області (особливо неправильно або не до кінця вилікуваних);
  • різкі перепади температурного режиму тіла (переохолодження, температурна лихоманка);
  • запальний процес в потових залозах, фолікулах в районі куприка.

Утворення пілонідальної кісти куприка

Також негативно позначається на розвитку хвороби сидячий і малорухливий спосіб життя.

Симптоми куприкової кісти

Перші "дзвіночки" про швидке загострення епітеліальної куприкової кісти - сильний свербіж, почервоніння в області крижів. Зона навколо куприка опухає, стає твердою на дотик. Дотики до неї викликають біль, що згодом не вщухає, а переслідує хворого щодня.

Гнійні відкладення накопичуються в порожнині куприкового ходу. Згодом, коли маса досягає критичного обсягу, вона буквально «пропалює» епітелій і утворюється куприковий свищ (новоутворення у вигляді каналу, через який гній виходить назовні). Температура хворого підвищується, навколо кісти виникає роздратування ( «гнійна екзема»). Лежачи або сидячи, куприк нестерпно болить, характер больових відчуттів постійний, пульсуючий.

Чим загрожує пілонідальна кіста

З усіх ускладнень найпоширеніше - прорив епітеліальних куприкових ходів по м'яких тканинах крижової зони. В такому випадку складність операції і тривалість відновлення після неї зростають. Важливо не допустити, щоб гній «пробив» собі хід до статевих органів, в область кишечника (на жаль, трапляється і таке).

Хірургічна операція, проведена професіоналами, може врятувати від утворення плоскоклітинної ракової пухлини (самого серйозного ускладнення пілонідальної кісти).

Лікування епітеліальної куприкової кісти

Жодні таблетки та сумнівні народні методи не допоможуть, якщо у вас діагностована пілонідальна кіста. Хірургічне втручання - радикальний, але єдино вірний спосіб. Чим раніше буде проведена операція, тим вище шанси, що згодом хвороба не повернеться з рецидивом.

Хірургічна операція при епітеліальній кісті куприка

Операція і відновлення після операції

Хірургічні процедури планують заздалегідь. Ідеальний період проведення - стадії ремісії, коли гострі відчуття вщухають. Операцію роблять в два етапи. Перший - безпосередньо розтин гнійника. Гній з епітеліального куприкового ходу видаляють, а далі потрібно пройти реабілітацію протягом двох тижнів. За цей час піде запалення, при цьому хворий буде готовий до другого етапу.

Висічення кісти - найважливіший епізод в терапії ЕПХ. Видаляють кісту єдиним цілим. Тут багато що залежить від досвіду хірурга: здорові тканини навколо патології не повинні бути зачеплені.

Після очищення порожнини кісти йде довгий реабілітаційний період: не менше півроку. У нього входить перша хвиля реабілітації на стаціонарі в лікарні, а потім регулярне відвідування лікаря. Заборонено важке фізичне навантаження, різкі перепади температур. Щоб краї рани не натягалися, пацієнту показано приймати або лежаче, або вертикальне, стояче положення (сидіти не можна).

Лікування пілонідальної кісти в Києві

Досвідчені хірурги в нашій клініці не перший рік проводять операції з видалення пілонідальної кісти куприка. Ціна на процедуру залежить від безлічі факторів. Має значення стадія хвороби, ступінь занедбаності, поширеність епітеліальних ходів по м'яких тканинах. Точну вартість можливо дізнатися після консультації з лікарем-проктологом і здачі необхідних аналізів.

Запишіться на прийом і дізнайтеся ціну операції зараз. Зателефонуйте нам або залиште контакти для зворотного виклику!