Геморой являє собою захворювання, на тлі якого розширюються гемороїдальні вени, і протікає запальний процес. Навколо прямої кишки утворюються вузлики, і спорожнення кишечника супроводжується болями. Якщо вчасно не звернутися до лікаря проктолога, то захворювання прийме хронічну форму.

Хвороба довгий час може не турбувати, а в певний момент проявиться сильним болем, який викликають тромби в венозних вузликах, це свідчить про її перехід в гостру стадію. Нерідко вона супроводжується випаданням кавернозних утворень, кровотечею і утиском. Терпіти такий біль важко, і багато хто звертається до лікаря проктолога саме на цій стадії.

Збільшені гемороїдальні вузли

Патогенез

При хронічній формі захворювання протікає спокійно, а при загостренні ситуація погіршується, додаються різні ускладнення: тромби судин, печіння, анальні тріщини, великий запальний процес.

Гострий геморой можуть спровокувати такі фактори:

  • сильні фізичні навантаження;
  • переїдання або ж недотримання рекомендованої дієти;
  • довге перебування на одному місці або малорухливість;
  • проблеми з випорожненням.

При загостренні спочатку знімають болі і встановлюють причину їх виникнення, щоб в майбутньому попередити повторний прояв симптомів. Гостра форма, так само як і хронічна проходить кілька етапів.

Перша стадія

Запального процесу немає, але відбувається формування кров'яного згустку, який викликає набряки, гострі болі і невелике почервоніння в області ануса, іноді відчувається печіння і свербіж.

Друга стадія

Починається запальний процес, який охоплює не тільки гемороїдальні вузли, але і пряму кишку, спостерігається спазм ануса і присутнє яскраво виражене почервоніння.

Третя стадія

Запалення поширюється глибше і охоплює велику область, біль поширюється на всю промежину. Гемороїдальні вузли стають синього кольору, на них утворюються виразки, підвищується температура, нерідко йдуть блювотні пориви.

Симптоми

Гостру стадію геморою характеризує наявність наступних симптомів:

  • гострі болі, що різко посилюються під час кашлю, чхання і безпосередньо при дефекації;
  • свербіж в області заднього проходу, відчуття печіння;
  • інтенсивні кровотечі;
  • іноді дискомфорт виникає під час ходьби або в положенні сидячи;
  • стан апатії, лихоманка, підвищена температура;
  • можливий прояв нудоти і блювоти.

Лікування

В стадії загострення лікування геморою спрямоване, перш за все, на усунення неприємних виснажливих симптомів, зупинку кровотечі, пригнічення больового нападу і зняття гострого запального процесу. Дуже важливо не займатися самолікуванням, не випробувати всілякі народні засоби і розрекламовані чудодійні препарати, а вчасно звернутися до кваліфікованого лікаря-проктолога. Це дозволить уникнути серйозних ускладнень і не втратити дорогоцінний час для лікування.

В разі важкого патологічного розвитку застосовується хірургічне лікування.

Профілактика

Існує ряд рекомендацій, дотримуючись яких можна знизити ризик виникнення геморою. Перш за все, потрібно відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь). Благотворно впливає рухливий спосіб життя, що запобігає застійним явищам в малому тазу. При цьому підняття важких предметів і сильних фізичних навантажень слід уникати.

Дотримання питного режиму для профілактики геморою

Важливе й правильне харчування, спрямоване на недопущення виникнення запорів і діареї. Зазвичай достатньо дотримуватися питного режиму і додати в свій раціон більше овочів, фруктів і інших продуктів, що є для організму джерелом клітковини.

І, звичайно, не варто забувати про ретельну особисту гігієну. Нерідко недостатнє дотримання саме цього пункту стає причиною виникнення запальних процесів.

Лікування гострого геморою в нашій клініці в Києві

При перших же симптомах прояву геморою негайно звертайтеся за допомогою до фахівців. Своєчасне лікування дозволить полегшити загальний стан і попередить розвиток небезпечних ускладнень. Лікарі-проктологи нашої клініки мають успішний досвід лікування такої делікатної проблеми у багатьох пацієнтів.

Новітнє обладнання та сучасні методики, що застосовуються лікарями клініки, дозволяють проводити класичні та малоінвазивні операції з гарантованим результатом і мінімальними наслідками для пацієнта. Це сприяє суттєвому скороченню відновлювального періоду і швидкому поверненню до звичного способу життя.

На вартість лікування впливає безліч факторів, у тому числі стадія захворювання і обрана методика лікування. Уточнити деталі можна за вказаними телефонами клініки або за допомогою кнопки «Уточнити ціну».