Геморой - захворювання, що розвивається на прямій кишці та супроводжується запальними процесами, утворенням вузлів на гемороїдальних венах. Нерідко недуга розвивається через часті підняття важких предметів. Страждають від цього важкого захворювання і пацієнти, схильні до варикозу, запорів. Через сильний тиск в процесі дефекації травмуються вени, розташовані біля заднього проходу, тут розвивається запалення. Якщо своєчасно не розпочати лікування, хворого чекають численні негативні наслідки.

Види геморою

Хвороба класифікується по локалізації та ступеню розвитку. Лікарі виділяють зовнішній, внутрішній і комбінований геморой. Недуга розвивається від першої стадії, коли пацієнт відчуває лише незначний дискомфорт від походу в туалет, до четвертої, при розвитку якої потрібна госпіталізація і комплексне лікування. На пізніх етапах допомогти може лише хірургічне втручання з видалення гемороїдальних вузлів. Ця операція вимагає тривалого відновлення.

Внутрішній геморой

При внутрішньому геморої кути розташовані в просвіті прямої кишки. Візуально діагностувати недугу неможливо, анальний отвір залишається незмінним. Пацієнт відчуває серйозні труднощі з дефекацією, мучиться від болю. Ця форма захворювання супроводжується запорами. Калові маси тиснуть зсередини на стінки кишечника, провокуючи ще більші негативні наслідки.

Основні симптоми:

  • біль в задньому проході;
  • труднощі з дефекацією, запори;
  • домішки крові в калі, на пізній стадії розвитку виникають сильні анальні кровотечі;
  • підвищена температура тіла.

На початковому етапі хвороби пацієнт відчуває лише незначний дискомфорт, свербіж після походу в туалет. Більшість хворих, які вперше зштовхуються з недугою, не звертають уваги на такі прояви. Згодом біль посилюється, випорожнення стають проблематичними, тому що пацієнт не може тужитися. У калі видно домішки крові. Потім в ньому з'являється слиз і навіть гній. На цьому етапі вже потрібна термінова госпіталізація, тому що найменше зволікання може спровокувати сепсис і некроз тканин.

Зовнішній геморой

Зовнішній геморой розвивається, коли вузли частково або повністю випадають назовні.

Види геморою - внутрішній і зовнішній

На ранній стадії розвитку їх можна вправити, але з часом шишки лише збільшуються в розмірах. Пацієнт відчуває серйозні проблеми з тривалим сидінням на одному місці. Ходьба теж доставляє масу неприємних відчуттів. При лікуванні застосовуються численні засоби для зовнішнього застосування, хороші результати дає фізіотерапія.

Діагностика проводиться в кабінеті лікаря-проктолога. За візуальними змінами можна зробити висновки щодо стадії і типу захворювання. Лікування комплексне - спеціальні креми з протизапальною, болезаспокійливою дією, препарати, які зміцнюють стінки судин. На пізніх стадіях розвитку недуги може знадобитися операція: гемороїдальні вузли, що випали назовні, посікаються.

Комбінований геморой

Комбінована форма захворювання виникає у деяких пацієнтів як результат ігнорування проблеми. Вузли розвиваються і всередині, і зовні. Симптоми ті ж, що і при інших формах недуги.

Чим швидше пацієнт звернеться до фахівців, тим вище ймовірність успішного і повного позбавлення від недуги. Доктор може діагностувати геморой в ході первинного огляду пацієнта і збору анамнезу. Вузли в прямій кишці виявляються методом пальпації. Іноді для підтвердження діагнозу і формування повної клінічної картини призначаються інші дослідження - ректороманоскопія, колоноскопія, іригоскопія.

При терапії використовується комплексний підхід. На ранніх стадіях розвитку недуги застосовуються ректальні супозиторії, засоби для зовнішнього застосування - креми, мазі з активними компонентами.

Суппозіторії для лікування геморою на ранніх стадіях

Такі засоби мають знеболювальний ефект и сприяють загоєнню. В якості супутньої терапії пацієнту призначаються венотоніки. Зміцнення стінок судин дозволяє знизити ймовірність рецидиву захворювання в майбутньому.

Якщо хвороба не піддається консервативному лікуванню, призначається операція по видаленню зовнішніх і внутрішніх вузлів. Процес повного загоєння займає кілька місяців.

Лікування геморою в нашій клініці в Києві

Ви можете звернутися з наявною проблемою в нашу клініку. Тут пропонуються сучасні методи обстеження, інноваційні види терапії. Вартість лікування залежить від безлічі факторів, формується індивідуально. Отримати додаткову інформацію можна, зателефонувавши адміністратору клініки, або натиснувши на кнопку «Уточнити ціну» на сайті.