Пахова грижа являє собою дефект черевної стінки в паховій області, при якому внутрішні органи випинаються назовні, утворюючи овальне утворення.

За рахунок збільшення внутрішньочеревного тиску внутрішні органи, петлі кишечника, жирова тканина і т.д. можуть випинатися назовні, викликаючи при цьому відчуття дискомфорту і болі в області паху. При паховій грижі розширюється паховий канал, що в свою чергу призводить до часткового виходу внутрішніх органів з черевної порожнини за її межі і появи пухлиноподібних утворень сферичної або овальної форми. Пахові грижі бувають вродженими і набутими. Генетична схильність до появи пахової грижі обумовлена тим, що недостатньо міцна сполучна тканина м'язово-сухожильного каналу не може стримувати внутрішньочеревний тиск. Набута грижа з'являється внаслідок важкої фізичної праці, регулярних запорів, утруднення сечовипускання при захворюваннях простати, при хронічному кашлі і т.д.

У медичній літературі розрізняють прямі, косі і комбіновані пахові грижі. Найпоширенішою грижею є коса пахова грижа, при якій внутрішні органи виходять через сім'яний канатик. Коса пахова грижа може бути як вродженою, так і набутою. Пряма грижа зустрічається рідше і може бути тільки набутою. При прямій паховій грижі внутрішні органи через слабкість м'язів і зв'язок виходять в паховий канал поза сім'яного канатика. Комбінована пахова грижа являє собою захворювання, при якому у хворого є не з'єднані між собою прямі і косі грижі.

Пахова грижа

Симптоми

Симптомом пахової грижі є поява в області мошонки округлого випинання, яке супроводжується болями, що тягнуть. Під час фізичного навантаження або напруження розмір випинання збільшується, а при розслабленні зменшується. Якщо з часом опуклість збільшується в розмірах або починає опускатися в мошонку, то необхідно негайно звернутися до лікаря. Пахова грижа супроводжується болем, дискомфортом, порушенням випорожнення, утрудненням сечовипускання і т.д. За статистикою до цього захворювання більш схильні чоловіки. У жінок пахова грижа зустрічається набагато рідше, але при цьому ризик утиску вище. При утиску здавлюється грижовий вміст і грижові ворота. Утиск супроводжується різкими болями, нудотою, блювотою і затримкою випорожнення. Для запобігання виникнення пахової грижі рекомендується вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, правильно харчуватися, не допускати надмірних фізичних навантажень, загартовуватися і т.д. Вагітним жінкам рекомендується користуватися спеціальним бандажем, що знижує ймовірність виникнення захворювання.

Методи лікування

Основними методами лікування пахових гриж є: натяжна герніопластика, герніопластика з використанням ендопротеза і лапароскопічна герніопластика. При натяжній герніопластиці за допомогою декількох швів звужують паховий проміжок. Це призводить до фіксування м'язово-сухожильної структури в новому положенні. Даний метод хірургічної операції досить простий. Немає необхідності застосування складного медичного обладнання та спеціальних матеріалів. Операція проводиться під місцевою анестезією. Недоліками такого методу лікування є порушення внутрішніх структур, больовий синдром, висока ймовірність виникнення ускладнень і рецидивів, порушення кровопостачання зони, що оперується, тривала реабілітація і т.д.

Герніопластика з використанням ендопротеза є більш сучасним методом лікування пахової грижі. Суть даного методу лікування полягає в зміцненні черевної стінки за допомогою поліпропіленової сітки. Така операція може проводитися під місцевою анестезією й істотно знижує ймовірність появи ускладнень і післяопераційних рецидивів. При герніопластиці зберігаються всі анатомічні взаємозв'язки пахового каналу і відсутній натяг тканин. Швидка реабілітація і повернення до трудової діяльності. Недоліком герніопластики з використанням ендопротеза є наявність в організмі чужорідного тіла, що може привести до певної міри реакції відторгнення. Статистичні дані клінічної практики показують, що відторгнення зустрічається менш ніж у 0,01% хворих.

Лапароскопія цього типу грижі

Лапароскопічна герніопластика є найбільш сучасною і прогресивною методикою лікування пахових гриж і гриж живота в цілому. За допомогою невеликих розрізів в паховій області всередину вводяться спеціальні медичні інструменти і лапароскоп, що дозволяє стежити за ходом операції на моніторі. Лапароскопія пахової грижі дозволяє ефективно проводити операції без серйозного травмування черевної стінки, так як грижа протезується зсередини, візуально обстежити стан м'язових структур, що формують грижові ворота, зменшити до 2-3 днів реабілітаційний період, прибрати больовий синдром й істотно знизити ймовірність виникнення ускладнень і рецидивів, досягти відсутності рубців і багато іншого.

Відео операції, лікування пахової грижі в Києві

Нижче Ви можете подивитися відео, що демонструє виконання лапароскопічної ТАРР герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery. Операція проводиться без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до однієї доби (хірургія одного дня).

Пахова грижа є виліковним захворюванням. Лікування пахової грижі залежить від розмірів грижі, ступеня тяжкості захворювання, терміну звернення до лікаря і дотримання післяопераційних рекомендацій. Своєчасне звернення до лікаря є запорукою швидкого, успішного і безболісного лікування.

Якщо вам призначили операцію з видалення пахової грижі, то не варто вдаватися до послуг малокваліфікованих лікарів. Пам'ятайте, здоров'я безцінне! Довіряти своє життя слід тільки професіоналам, які мають великий досвід в цій сфері медицини. Звертаючись до послуг наших фахівців в Києві, ви завжди отримаєте грамотну консультацію і зможете негайно почати лікування. Наша клініка спеціалізується на лапароскопічних оперативних втручаннях такого типу.