Серед захворювань жіночої статевої системи міома матки займає чи не провідне місце. За різними джерелами, ця хвороба зустрічається у 17 - 45% жіночого населення планети.

Причому якщо раніше вважалося, що ураження органів розмноження може виникнути у представниць старшої вікової групи, починаючи з 30 років, то сучасна статистика показує, що пацієнтками гінекологів у зв'язку з проявом симптомів, характерних для міоми матки, стають жінки набагато більш молодого віку.

Природа цього явища досить добре вивчена - відбувається переродження клітин гладкої мускулатури, з якої складаються тканини стінок і шийки матки. Починаючи неправильно ділитися, такі клітини перетворюються в клубки переплетених і щільно зім'ятих м'язових волокон. Ці грудочки поступово розростаються, стають масивними і починають заважати не тільки нормальному функціонуванню самої матки, а й зачіпають всі прилеглі до неї органи. Поступово збільшуючись у розмірах, новоутворення може набрати значну вагу, стаючи причиною відчутного дискомфорту. Крім того, міома матки має здатність з часом зміщуватися в черевну, маткову або вагінальну порожнину.

Міома може розвинутися під відносно тонким шаром слизової тканини, що вистилає порожнину матки і піхви. Таке новоутворення має назву субмукозна міома, в більшості випадків, у міру зростання, вона починає випирати в маткову порожнину і поступово обзаводитися ніжкою, що зберігає її зв'язок зі слизовою оболонкою.

Інший різновид міоми матки - субсерозна, що розташовується на зовнішній поверхні внутрішніх статевих органів. Виростаючи, вона починає випинатися в черевну порожнину, обмежуючи сусідні органи і порушуючи їх повноцінне функціонування.

Всі види міоматозних вузлів можуть бути як поодинокими, так і множинними. Виявити їх і точно встановити місце розташування дозволяє використання УЗД або МРТ. Ці методики дають максимально точні результати, оскільки практично всі різновиди міом матки мають велику щільність і добре виділяються на екрані під час обстеження.

Причини виникнення міоми

Сучасні дослідники схильні вважати, що причиною виникнення міоми матки стає порушення гормонального балансу в жіночому організмі. Коли відбувається надлишкове вироблення жіночих гормонів, а чоловічих стає критично мало. Такі сплески спостерігаються протягом усього дітородного періоду. У той час як після настання менопаузи ризик виникнення захворювання значно знижується.

Не менший вплив може надати і спадковість. Статистика показує, що ймовірність захворювання вище у тих жінок, предки яких мали проблеми зі статевою системою в минулому.

Факторами ризику є також:

  • діабетичні захворювання;
  • порушення обміну речовин, що призводить до ожиріння;
  • часті аборти;
  • стреси і підвищені нервові і фізичні навантаження.

Основні ознаки, які повинні насторожити жінку і змусити її якомога швидше пройти обстеження, це:

  • порушення менструального режиму;
  • рясні тривалі кровотечі;
  • больові відчуття різного характеру в нижній частині живота.

Такі симптоми можуть проявлятися і при інших захворюваннях, тому перш, ніж почати лікування, потрібно уточнити діагноз за допомогою ультразвукового обстеження.

Лікування

Будучи виключно доброякісною пухлиною, міома матки, проте, залишається причиною неблагополучного стану організму. Тому при прояві симптомів і її виявленні необхідно проводити лікування. Сучасна медицина пропонує декілька методик, що використовуються для видалення міоматозних вузлів з матки.

Найбільш радикальний і пов'язаний з важкими, часто незворотними, наслідками спосіб - оперативне видалення матки цілком або частково. Таке втручання повністю позбавляє жінку можливості відтворення, в більшості випадків важко переноситься пацієнтками і сильно порушує функціональність всього організму. Раніше діагноз «міома матки» був беззаперечним показанням до операції, що для більшості жінок ставало вироком. Сучасна медицина дозволяє практично всі види міом матки якщо не лікувати повністю, то значною мірою знижувати інтенсивність їх розвитку і навіть призводити до процесу їх зменшення.

Прогресивним методом лікування міоми матки, розвивається, є застосування емболізації маткових артерій - штучна закупорка кровоносних судин, по яких до пухлини надходять поживні речовини.

Лікування міоми матки хірургічним способом в Києві

Серед успішних способів боротьби із захворюванням на сьогоднішній день існує така інноваційна методика, як лапароскопічна міомектомія. З її допомогою можна проводити видалення міоми матки, а також інші лікувальні маніпуляції, не здійснюючи обширне оперативне втручання в організм. Цей вид хірургічних операцій дозволяє в більшості випадків без ускладнень і важких наслідків зберегти функціональні можливості жіночих органів розмноження.

Якщо вам призначили міомектомію, то не варто вдаватися до послуг малокваліфікованих лікарів. Пам'ятайте, здоров'я безцінне! Довіряти своє життя слід тільки професіоналам, які мають великий досвід в даній сфері медицини. Звертаючись до послуг наших фахівців в Києві, ви завжди отримаєте грамотну консультацію і зможете негайно почати лікування. Наша клініка спеціалізується на лапароскопічних оперативних втручаннях даного типу.