Грижа стравохідного отвору діафрагми (діафрагмальна грижа) є хронічним рецидивуючим захворюванням, при якому відбувається зміщення діафрагми в заднє середостіння органу черевної порожнини через стравохідний отвір.

Таке захворювання супроводжується прогресивним погіршенням функцій в області переходу стравоходу в шлунок, тобто області, в якій знаходиться грижа. Причиною цього є збільшення м'язової маси діафрагми, яка в такому стані не може забезпечувати за рахунок зовнішнього тиску нормальну роботу НСС. Також грижа стравоходу призводить до втрати тонусу травного сфінктера і збільшує шанси розвитку гастроезофагіального рефлюксу, який супроводжується закиданням кислоти зі шлунка.

До виникнення грижі стравохідного отвору діафрагми може привести ожиріння, неправильна постава, запор, наполегливий кашель, куріння, вроджені дефекти розвитку і інші фактори.

Класифікація гриж

Грижі стравохідного отвору діафрагми діляться на ковзаючі та параезофагіальні грижі. При ковзаючій грижі кардіальний відділ шлунка зміщується вище діафрагми стравоходу і бере участь в утворенні стінок грижового мішка. При параезофагіальній грижі кардіальний відділ шлунка не зміщується, але відбувається зміщення в середостіння шлунка або кишечника через стравохідний отвір діафрагми поруч зі стравоходом. При цьому існує ризик розвитку утиску.

діафрагмальнагрижа

В більшості випадків наявність грижі стравохідного отвору діафрагми у пацієнтів не виявляється. Серед основних симптомів слід зазначити тиснучі болі в грудях, печія, кашель, відрижка, часті гикавки і ускладнення дихання. Больові відчуття можуть відчуватися і в животі, що обумовлено зміщенням шлунка в грудну порожнину через вузький стравохідний отвір діафрагми. У разі ускладнень грижа стравоходу через порушення кровообігу шлунка можуть виникати інтенсивні болі, що свідчить про утиск.

Симптоми грижі стравохідного отвору діафрагми

Симптоматика діафрагмальної грижі схожа з симптомами деяких захворювань серця. Для діагностування захворювання необхідно провести обстеження дихальної, серцево-судинної і травної системи. Для цих цілей застосовується електрокардіографія, рентгенографія органів грудної порожнини, ендоскопічне дослідження, рентгеноконтрастне поліпозиційне дослідження з барієм верхніх відділів травного тракту, аналіз крові на наявність анемії, інфекції або захворювань серця, підшлункової залози, печінки і так далі.

Ускладнення

Грижа стравохідного отвору діафрагми може призвести до ущемлення, внутрішньої кровотечі, перфорації стравоходу, раку стравоходу і інших ускладнень. Правильне лікування і ведення здорового способу життя симптоми грижі стравохідного отвору діафрагми може звести до мінімуму.

Ковзаючі грижі стравохідного отвору діафрагми лікуються консервативним методом, спрямованим на зниження шлунково-стравохідного рефлюксу, зменшення явищ езофагіту, попередження підвищення внутрішньочеревного тиску. Параезофагіальні грижі і ковзаючі грижі, консервативне лікування яких виявилося неефективним, лікуються хірургічним шляхом.

Лікування діафрагмальної грижі хірургічним шляхом в Києві, відео операції

Нижче наведено відео лапароскопії діафрагмальної грижі, проведеної в Києві в нашій клініці. Операція була проведена під місцевою анестезією ніжок діафрагми. Розташування пацієнта на столі - горизонтальне і трохи підняте, операція тривала близько години. Завдяки прогресивним особливостям лапароскопії (кілька проколів черевної стінки), таке хірургічне втручання надає мінімальних пошкоджень тканинам.

В даній хірургічній операції активно використовувалися сучасні біозварювальні технології, що істотно скорочує період відновлення, мінімізує больовий синдром, а також можливі ускладнення.

Якщо вам призначили операцію з видалення грижі стравохідного отвору діафрагми, то не варто вдаватися до послуг малокваліфікованих лікарів. Пам'ятайте, здоров'я безцінне! Довіряти своє життя слід тільки професіоналам, які мають великий досвід в даній сфері медицини. Звертаючись до послуг наших фахівців в Києві, ви завжди отримаєте грамотну консультацію і зможете негайно почати лікування. Наша клініка спеціалізується на лапароскопічних оперативних втручаннях даного типу.