Пупкова грижа досить поширене і добре вивчене захворювання, як втім і пахова грижа.

Сучасні медичні методи дозволяють точно діагностувати це захворювання і застосовувати ефективне лікування. Вивченням і лікуванням гриж займається розділ хірургії - герніологія. Пупкова грижа являє собою захворювання, при якому внутрішні органи черевної порожнини виходять за межі передньої черевної стінки через пупкове кільце. Пупкове кільце в даному захворюванні є грижовими воротами. У медичній літературі пупкові грижі прийнято класифікувати на два види. До першого виду належать пупкові грижі, що представляють собою випинання черевної порожнини в області пупкового кільця, які супроводжуються утворенням грижового мішка. При таких грижах в грижовий мішок виходять петлі кишечника і великий сальник. До другого виду пупкових гриж відносяться грижі, у яких в пупкове кільце виходить передчеревна жирова клітковина. При цьому грижовий мішок не утворюється.

Причини виникнення

Пупкові грижі можуть формуватися як у дітей, так і у дорослих. У дітей пупкова грижа може з'явитися внаслідок розвитку дефектів черевної порожнини. На її виникнення впливають багато факторів, пов'язаних з підвищенням внутрішньочеревного тиску у дітей. Досить часто пупкова грижа у дітей діагностується в перші місяці життя, коли пупкове кільце ще не досить зміцніло. У дорослих людей пупкова грижа становить близько 5% від усіх видів гриж живота.

Симптоми грижі

Виявити пупкову грижу досить легко. Якщо в вертикальному положенні у людини в області пупка при напруженні з'являється випинання округлої або овальної форми, то це є серйозною ознакою пупкової грижі. В цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря і пройти відповідне обстеження. Найчастіше пупкові грижі діагностують у жінок після 30 років, так як вагітність може послабити пупкове кільце. До виникнення пупкових гриж можуть привести підвищені фізичні навантаження, хронічні запори, ожиріння і т.д. Якщо пупкова грижа має широкі грижові ворота, то її досить легко можна вправити назад. Якщо ж грижові ворота вузькі, то це значно ускладнює процедуру вправляння. Випинання черевної порожнини в вертикальному положенні або при напруженні в області пупка, яке зникає в горизонтальному положенні, є видимою зовнішньою ознакою прояви пупкової грижі. Також симптомом пупкової грижі можуть служити регулярні болі в області живота і періодична нудота. Якщо не звернутися вчасно за медичною допомогою, то пупкова грижа може спровокувати певні ускладнення.

Пупкова грижа

Лікування

Сучасна медицина володіє ефективними методиками лікування пупкових гриж, які зводять на мінімум всілякі ризики, пов'язані з цим захворюванням. Найчастіше пупкова грижа може привести до різних утисків внутрішніх органів черевної порожнини. Також може виникнути порушення випорожнення, копростаз, кишкова непрохідність і т.д. У деяких особливо важких випадках може бути летальний результат. Щоб уникнути непотрібних ускладнень не слід відкладати лікування пупкової грижі і негайно звернутися до лікаря.

Пупкова грижа лікується хірургічними методами. Консервативне лікування гриж, що полягає в обмеженні фізичних навантажень і носінні бандажа, призначається тільки, якщо немає ускладнень і виявлені серйозні протипоказання до операції. Протипоказаннями можуть служити гострі хронічні захворювання, пізні терміни вагітності, захворювання серцево-судинної або дихальної системи та ін. Операція з видалення грижі нескладна і багато в чому залежить від стадії розвитку захворювання.

Хірургічні операції з видалення пупкової грижі ділять на відкриту і лапароскопічну операцію. Який метод операції обрати, вирішує лікуючий хірург, виходячи із загального стану хворого. Відкрита операція проводиться під місцевою анестезією. Метою операції є закриття грижових воріт за допомогою герніопластики, при якій стінки черевної порожнини зміцнюються за допомогою тканин пацієнта і пластичних матеріалів. Зазвичай перебування в стаціонарі після такої операції не перевищує 4-5 днів. Лапароскопія пупкової грижі здійснюється під загальним наркозом. Під час операції робиться кілька розрізів в черевній порожнині, через які вводяться спеціальні медичні інструменти. Такий метод хірургічного втручання дозволяє закрити зсередини грижові ворота за допомогою спеціального протеза. Перевагою такої операції є мінімальний рівень травматизації тканин, зменшення ймовірності виникнення ускладнень і рецидивів, більш короткий термін післяопераційної реабілітації. Зазвичай після лапароскопії час перебування в стаціонарі не перевищує 2-3 дні.

Лікування пупкової грижі хірургічним методом в Києві, відео операції

Нижче Ви можете подивитися відео, яке демонструє виконання лапароскопічної ТАРР герніопластики (хірургічну операцію з лікування грижі) без загального знеболювання за методикою Fast Track Surgery.

Операція проводиться без фіксації сітчастого імпланта, з використанням електрозварювання очеревини (безшовний метод), що скорочує час перебування пацієнта в стаціонарі до однієї доби (хірургія одного дня).

Якщо вам призначили операцію з видалення пупкової грижі, то не варто вдаватися до послуг малокваліфікованих лікарів. Пам'ятайте, здоров'я безцінне! Довіряти своє життя слід тільки професіоналам, які мають великий досвід в даній сфері медицини. Звертаючись до послуг наших фахівців в Києві, ви завжди отримаєте грамотну консультацію і зможете негайно почати лікування. Наша клініка має потужну наукову базу і ефективний інструментарій для лікування пупкових гриж будь-якого рівня складності. Щоб уникнути негативних ускладнень при пупковій грижі і виключити ризик прогресування захворювання, слід якомога раніше звернутися до лікаря.