Діагностикою і лікуванням поліпів товстої кишки займається лікар гастроентеролог або колопроктолог. Своєчасне обстеження організму повністю виключає ризик виникнення онкології в товстому кишечнику.

Діагностика

Більше половини поліпів товстого кишечника, як правило, локалізується в прямій або сигмовидній кишці. При первинному зверненні до фахівця застосовується метод пальцевого дослідження - пряма кишка прощупується на глибину 10 см, де виявляються її патологічні зміни.

Поліпи товстої кишки

Подальша діагностика передбачає методи лабораторного та інструментального дослідження.

Лабораторне дослідження складається з:

  • Загального аналізу крові. Низький гемоглобін може свідчити про приховану кровотечу в товстому кишечнику через пошкодження поліпів.
  • Аналізу калу на наявність прихованої крові.

Інструментальне обстеження

  • Іригоскопія. Являє собою рентгенологічне дослідження товстої кишки, яке проходить з введенням в неї контрастної речовини - барієвої суспензії. Даний метод сприяє виявленню поліпів розміром від 1 см.
  • Колоноскопія. Це більш інформативний вид обстеження, що забезпечує дослідження товстого кишечника на всій його довжині. Для цього використовують спеціальний прилад - колоноскоп, що має вигляд гнучкого зонда з підсвічуванням і оптикою. У ньому ж передбачені щипці для взяття біопсії.

Колоноскопія є досить складною і болючою процедурою. Досвідчені фахівці нашої клініки виконують її в спеціально обладнаних кабінетах із застосуванням седативних засобів .

У багатьох європейських країнах для виявлення поліпів практикують простий і порівняно недорогий гемокульт-тест. Матеріали для проведення аналізів пацієнти можуть отримати поштою і діагностувати стан товстої кишки у домашніх умовах.

Японці користуються унікальною технологією, заснованою на обладнанні унітазу спеціальним датчиком, який реагує на кров в калі. Датчик передає сигнал на комп'ютер, пов'язаний із загальною медичною мережею, завдяки чому спостерігаються жителі підключених квартир.

Основна мета всіх методів дослідження полягає в своєчасному виявленні патологічних змін і проходженні курсу лікування .

Лікування

Позбутися від поліпів можна тільки хірургічним шляхом. Спроби лікуватися в домашніх умовах лише погіршать ситуацію. Час буде втрачено, а хвороба може перейти в стадію злоякісних утворень.

Для видалення поліпів немає необхідності в проведенні великої хірургічної операції, що вимагає наркозу та розрізу на животі. До одного з найбільш ефективних методів лікування поліпів відноситься трансанальна малоінвазивна хірургія (ТAMIS) .

Високотехнологічне обладнання нашої клініки в Києві дозволяє проводити таку операцію швидко і безболісно. Зазвичай вона виконується амбулаторно і займає кілька хвилин. Проводять малоінвазивні операції кращі фахівці нашої клініки.

Як проходить трансанальна малоінвазивна операція

При лікування поліпів товстої кишки з використанням техніки (ТAMIS) застосовується ендоскопічне обладнання. У задній прохід вводиться лапароскоп (відеоприлад з освітленням) і інструмент для резекції поліпа. Поліпи видаляються. Після резекції, місце де був поліп, заварюється за допомогою спеціальних електрозварювальних хірургічних інструментів. Нижче наведено відео хірургічної операції з видалення поліпів товстої кишки.

Невелика ранка, що залишилася на місці поліпа, загоїться через 1-2 тижні. За необхідності видаляють відразу кілька поліпів і відправляють на гістологічний аналіз, щоб виявити злоякісні утворення. Після видалення поліпів потрібно періодично проходити діагностичне обстеження (раз на три роки).

Техніка TAMIS є альтернативою більш травматичної і дорогої трансанальної ендоскопічної мікрохірургії (ТЕМ).

Не відкладайте візит до лікаря. Безболісна діагностика займе лише кілька хвилин, проте врятує ваше життя.

Профілактика

Щоб уникнути появи поліпів в товстій кишці, рекомендується:

  • віддавати перевагу продуктам рослинного походження, що містять грубу клітковину (капусті, кабачкам, яблукам, буряку, гарбузу, ріпі);
  • замінити тваринні жири рослинними;
  • обмежити вживання алкоголю, включаючи пиво.