Медична

енциклопедія

Медична енциклопедія

Лапароскопічна урологія – це різновид оперативного втручання, за допомогою якого можна виявити патології сечостатевих органів, провести їх візуальну діагностику, лікування або видалення. Ця процедура є малоінвазивною, завдяки чому скорочуються терміни одужання пацієнта. Основні маніпуляції під час діагностики або лікування проводяться лапароскопом – різновидом ендоскопа, який має діаметр 5 або 10 мм і оснащений камерою, що дозволяє отримувати необхідну інформацію на екрані монітора.

Діагностика хвороб жовчного міхура

Жовчний міхур - це орган системи травлення. Його основне завдання - накопичувати жовч і регулювати її надходження в дванадцятипалу кишку при прийомі їжі. Без нього неможливе нормальне травлення, надходження поживних речовин в організм.

Лапароскопічна резекція шлунку – це хірургічна операція, яка дозволяє пацієнтові швидко прибрати зайву вагу шляхом зменшення кількості споживаної їжі. Вона належить до класу баріатричних і проводиться за малоінвазивною методикою, завдяки чому скорочується час одужання після втручання.

Ожиріння і вагітність

Багато хто вважає, що зайва вага не має негативного впливу на вагітність, але це не так. Надмірна маса тіла - не тільки косметичний дефект. Ожиріння є причиною особливого перебігу вагітності і може нести для дитини певні ризики.

Лапароскопічне видалення каменів у нирках: як проводиться, у чому особливості операції

Видалення каменів у нирках за допомогою лапароскопічної операції належить до малоінвазивних методик втручання. Замість традиційного розрізу довжиною в 15-20 сантиметрів лікар робить кілька проколів діаметром 5-10 мм, через які до порожнини вводиться лапароскоп (різновид ендоскопа), оснащений світлодіодом і камерою з високою роздільною здатністю. Лікар бачить картинку на моніторі, виконує всі необхідні дії малоінвазивним лапароскопічним інструментом.

Головною особливістю видалення каменів у сечовивідних шляхах цим способом є те, що до пацієнта ставляться максимально дбайливо. При цьому лікар проводить весь необхідний обсяг маніпуляцій. Він прибирає камені й пісок, після чого видаляє інструмент і накладає шви на проколи. Зазвичай операція проводиться під повним наркозом, але в деяких випадках допускається місцева анестезія.

 

Як проходить процедура

Розглянемо, як проходить процедура видалення каменів у нирках. Зазвичай їх руйнують і дроблять, тоді вони виводяться природним способом або після втручання. Ця процедура називається «літотрипсія». Її призначають у таких випадках:

 1. Раніше пацієнт проходив традиційне лікування, але воно не дало результатів, відбулося загострення хвороби.
 2. Камені мають діаметри понад 5 мм, тому не зможуть вийти самостійно, або в них висока щільність.
 3. У пацієнта спостерігається гостра ниркова колька.
 4. Через конкременти починаються запальні процеси.
 5. Камінь вклинився в канал або зафіксувався в певному положенні.

Дроблення каменів проводиться безконтактним способом. Зазвичай використовується технологія видалення каменів у нирках лазером через ендоскопічне обладнання. Завдяки високій інтенсивності впливу імпульсів він розпушує й руйнує зрощення на найдрібніші частинки. Також можливе видалення каменів у нирках ультразвуком (дія за тим самим принципом). Після втручання пацієнт перебуває під наглядом лікаря-уролога протягом доби. Якщо ніяких ускладнень немає, то його відправляють додому.  

 

3 2

 

Підготовка до операції й післяопераційний період

Перед тим як буде проведена процедура, лікар призначає комплексне обстеження, щоб отримати точну картину та зрозуміти, у якому стані знаходиться сечовидільна система, чи можливе видалення каменів у нирках через сечовід. Після цього пацієнта готують до втручання, пояснюючи йому сенс маніпуляцій та їх переваги, у порівнянні із традиційним лікуванням.

Перед операцією хворому не рекомендується приймати їжу та пити воду протягом 4 годин до призначеного часу. Якщо в області проведення є волосся, то його необхідно поголити. Обов'язково прийміть гігієнічний душ і добре помийте шкіру з милом.

Після процедури пацієнту призначають знеболювальні та інші препарати, що прискорюють загоєння. Щоб у вас не почався рецидив, дотримуйтеся рекомендованої лікарем дієти після видалення каменів у нирці. По-перше, необхідно пити багато рідини (ідеально, якщо обсяг становить не менше 2 літрів води на добу). По-друге, слід приймати збалансовану їжу достатньої енергетичної цінності. Доведеться виключити з раціону жирне м'ясо, солоні та пряні страви, молоко. Приймати їжу бажано не рідше 5 разів на добу дрібними порціями.

Скільки коштує операція з видалення каменів у нирках? Точну цифру вам назве лікар після проведення аналізів і вивчення загальної ситуації. Вартість може змінюватися в залежності від обраного методу, кількості конкрементів в органах, їх розмірів і щільності.

Дитяче ожиріння: причини і наслідки

Сучасні малюки і підлітки досить часто страждають від ожиріння - проблеми, яка ще півстоліття назад не була настільки актуальною. Калорійна їжа, різноманітність солодощів, гіподинамія - фактори, які провокують розвиток ожиріння у кожної сьомої дитини.

Що таке гістероскопія матки: як проводиться, у яких випадках призначається, можливі ускладнення

Терміном «гістероскопія матки» називають лікувально-діагностичну процедуру, яка проводиться за допомогою гістероскопа (один із різновидів ендоскопа). Вона часто застосовується в гінекологічній амбулаторній практиці, бо дозволяє виявити дефекти або захворювання внутрішніх органів.

 

Проведення гістероскопії матки

Це малоінвазивна ендоскопічна процедура, за допомогою якої лікар може отримати детальну візуальну картину стану органів (порожнини, каналу, гирла фаллопієвих труб), а також провести певні маніпуляції, наприклад видалити поліп шийки матки або зібрати зразки тканини для подальшого аналізу.

 

Показання для проведення

Діагностична гістероскопія матки призначається в таких випадках:

 1. Аномальні або хворобливі кровотечі, які виникають у період менопаузи.
 2. Систематичний збій місячного циклу.
 3. Виявлення вад розвитку матки.
 4. Хронічне безпліддя, наявність підозри на зрощення порожнини.
 5. Видалення різних чужорідних тіл, зокрема спіралі або плодового яйця, проведення РДВ матки.
 6. Підозра на наявність гіперплазії, утворення поліпів, рак ендометрія, що розвинувся.
 7. Неодноразове переривання вагітності або розвиток спаєчних процесів.
 8. Виявлення та діагностування патологій сечостатевої системи.

Процедура може проводитися і в інших ситуаціях, наприклад за наявності підозр на підслизовий вузол міоми або при появі будь-яких ускладнень після пологів. До протипоказань належать наявність інфекційних захворювань сечостатевих органів, підтверджений рак матки або її придатків, а також позаматкова вагітність.

12

 

Як проводиться процедура

Розглянемо, як роблять гістероскопію матки. У більшості випадків вона проходить під внутрішньовенною загальною анестезією. Основним активним пристроєм є гістероскоп, на кінці якого встановлено мініатюрну камеру з високою роздільною здатністю. Також його оснащують спеціальною помпою, яка подає стерильний розчин, і джерелом світла. Прилад підключається до монітору, на який виводиться зображення.

Жінка повинна провести підготовку до процедури. По-перше, за 2-4 дні до дати необхідно виключити статеве життя. По-друге, у день перед хірургічною гістероскопією слід видалити волосся на лобку й у промежині. По-третє, перед операцією слід прийняти гігієнічний душ і ретельно помити зовнішні органи. Приймати їжу в день втручання не рекомендується, пити воду можна за 4 години до процедури.

На який день циклу роблять операцію? Зазвичай її проводять у першу фазу після закінчення менструації або у проміжку від 5 до 12 днів після неї. У післяопераційний період жінці необхідно скоротити фізичне навантаження мінімум на 10 днів, відмовитися від куріння, алкоголю та тривалого перебування на відкритому сонці. Ускладнення або наслідки зустрічаються вкрай рідко (не більше 0,5%). До них належать:

 1. Крововилив, розвиток інфекції.
 2. Перфорація матки, розрив шийки.
 3. Аритмія, що виникає через препарати.

Загалом лапароскопічна гінекологія вважається більш делікатною та кращою для пацієнток завдяки мінімальному втручанню в роботу внутрішніх органів. До переваг процедури належать висока інформативність обстеження (гінеколог отримує візуальну картинку високої якості в режимі реального часу), можливість швидкого переходу від діагностики до лікувальних процедур, а також здатність провести біопсію при виявленні дефектів або при виникненні підозри на захворювання.

Чим небезпечне ожиріння

Ожиріння - це не просто естетична проблема, яка доставляє певні незручності в повсякденному житті. Це реальний медичний діагноз, захворювання, з яким необхідно боротися.

Переваги сучасного методу видалення аденоми простати

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози – це гормонозалежна пухлина. За умови своєчасного діагностування й лікування виключаються важкі наслідки для здоров'я чоловіка. Вид хірургічного втручання виконується на основі форми та стадії патології.

Позадулобкова, позаділонна аденомектомія методом лапароскопії з оптичним контролем виконується за наявності пухлини великого розміру – понад 100 см3. Гарантією точності з коротким періодом одужання є кваліфікація лікарів і застосування новітньої медичної апаратури в хірургічній клініці Києва.

 

Переваги лапароскопічного методу

Цей спосіб має багато переваг у порівнянні з традиційною відкритою операцією. Пацієнти вибирають саме такий спосіб лікування з таких причин:

 1. Попутне усунення можливих патологій у вигляді каменів сечового міхура, пахової грижі. При цьому час операції істотно не подовжується.
 2. Відсутність порушення цілісності черевної порожнини.
 3. Лапароскопія – малоінвазивна процедура.
 4. Відсутність необхідності застосування наркотичних знеболювальних у післяопераційному періоді.
 5. Незначні крововтрати у процесі аденомектомії.
 6. Швидке одужання та короткий період госпіталізації (3-8 днів).
 7. Мінімальний ризик ускладнень.

Крім того, встати з ліжка можна буде вже наступного дня. За умови дотримання всіх рекомендацій лікаря після аденомектомії пацієнт дуже швидко повертається до нормального життя.

 

1 2

 

Техніка проведення та обладнання

Для лапароскопічної процедури фахівці використовують лапароскоп, який являє собою невелику трубку, оснащену відеокамерою й освітленням. За його допомогою лікар оцінює стан внутрішніх органів, керує інструментами й контролює хід операції. Решта обладнання містить троакар, який є каналом для лапароскопа, та інструменти для проведення проколів шкірного покриву та розтину тканин передміхурової залози, що розрослись.

 

1 3

 

Після анестезії пацієнтові вводяться троакар і лапароскоп. Лікар на моніторі спостерігає стан внутрішніх органів у збільшеному вигляді та приймає рішення, що стосуються етапів процедури. У ході позаділонної аденомектомії хірург повністю видаляє змінені тканини, потім встановлює дренажі й зашиває рану пошарово. Переваги лапароскопічного методу полягають у повному контролі стану органів і ходу операції. Тривалість процедури – приблизно 1,5 години (у залежності від обсягу робіт).

 

Як підготуватися до операції

Зазвичай підготовчі заходи проводяться за тиждень до позадулобкової аденомектомії. Далі лікар призначає приймання препаратів для профілактики бактеріальної інфекції й виключає препарати, що пригнічують активність згортання крові («Клексан», «Тропарін», «Аспірин» і деякі інші). У період підготовки пацієнт проходить клінічне обстеження, здає аналізи. У разі потреби проводяться УЗД, КТ та МРТ. Лікар заздалегідь пояснює, як буде відбуватися операція. У призначений день за кілька годин до лапароскопії виключається вживання їжі та пиття.

 

Які можуть бути наслідки

Відновлювальний період – важлива частина процесу, що веде до одужання, тому необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря:

 • утримання від статевого життя 1-1,5 місяця;
 • виключення вживання алкоголю й сигарет;
 • уникнення солоних, гострих страв;
 • відсутність фізичного навантаження 1 місяць.

Можливі ускладнення після аденомектомії можуть бути пов'язані з інфекцією, що потрапила до рани, кровотечею з рани, нетриманням сечі. Щоб уникнути інфікування, лікар призначає антибіотики. Нетримання сечі – це один із нормальних проявів після такої операції. Через деякий час контроль відновлюється. Сексуальна активність не страждає, якщо з нею не було проблем перед хірургічним втручанням.

 

1 4

 

Лапароскопія в Києві проводиться провідними фахівцями із застосуванням високотехнологічних методик і сучасної апаратури, завдяки чому досягається максимальна ефективність у лікуванні складних хірургічних захворювань. Малоінвазивний метод – це якнайшвидше повернення до нормального життя без патології.

Пілонідальна кіста куприка

Пілонідальна кіста куприка зустрічається у однієї людини з трьох сотень. Це захворювання не на слуху, як наприклад, геморой. Куприкова кіста таїть у собі багато небезпек, адже хвороба проявляється не відразу, може довгі роки ніяк себе не показувати, але загострившись, заподіює величезні незручності і проблеми.

Хронічний парапроктит

Свербіж, біль і дискомфорт в анальній області ігнорується більшістю доти, доки больові відчуття не перевищать больовий поріг індивіда. І лише потім вони звертаються за допомогою до лікаря-проктолога, вимагаючи швидкого зцілення. Неприємні відчуття в задньому проході можуть бути симптомом безлічі недуг, запустивши які пацієнт ризикує життям.

Гострі анальні тріщини

Анальні тріщини - це ураження слизової оболонки стінок заднього проходу. Візуально виглядає як довгий розрив слизової, що оголює м'язову тканину. Довжина зазвичай не перевищує двох сантиметрів, а ширина і глибина - декількох міліметрів.

Хронічний геморой

Геморой - найпоширеніше проктологічне захворювання. Статистика стверджує, що кожні 7 з 10 людей в світі зштовхуються з симптомами геморою. Делікатність проблеми часто стає причиною самолікування і звернення до лікарів уже в занедбаній стадії. А це призводить до серйозних наслідків.

Гострий геморой

Геморой являє собою захворювання, на тлі якого розширюються гемороїдальні вени, і протікає запальний процес. Навколо прямої кишки утворюються вузлики, і спорожнення кишечника супроводжується болями. Якщо вчасно не звернутися до лікаря проктолога, то захворювання прийме хронічну форму.

Хронічні анальні тріщини

За даними статистики анальні тріщини знаходяться в трійці «лідерів» серед проктологічних захворювань нарівні з гемороєм і парапроктитом. Захворювання являє собою порушення цілісності структури слизової в задньому проході.

Гострий парапроктит

Парапроктитом є гнійне запалення клітковини, що оточує пряму кишку. Найменше зволікання з лікуванням загрожує важкими ускладненнями, аж до летального результату.

Як вилікувати грижу живота

Грижа живота - повне, а також часткове виходження органів, розташованих в черевній порожнині, через розриви в черевній стінці, що утворилися природним або штучним шляхом.

Геморой (внутрішній, зовнішній, комбінований)

Геморой - захворювання, що розвивається на прямій кишці та супроводжується запальними процесами, утворенням вузлів на гемороїдальних венах. Нерідко недуга розвивається через часті підняття важких предметів. Страждають від цього важкого захворювання і пацієнти, схильні до варикозу, запорів. Через сильний тиск в процесі дефекації травмуються вени, розташовані біля заднього проходу, тут розвивається запалення. Якщо своєчасно не розпочати лікування, хворого чекають численні негативні наслідки.

Чому утворюються камені в жовчному міхурі

Холелітіаз або жовчнокам'яна хвороба характеризується утворенням конкрементів в жовчовивідних структурах або в жовчному міхурі. Патологія вважається широко поширеною і зустрічається переважно у дорослій категорії пацієнтів, причому у жіночого населення помітно частіше (в 3-8 разів).

Хронічний холецистит

Правильна харчова поведінка дозволяє проживати довге і щасливе життя без неприємних захворювань. А зловживання шкідливою їжею і алкоголем нерідко призводить до серйозних наслідків, одне з таких захворювань - холецистит.

Коротко про нас

Наша клініка дотримується популярною у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery, це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія.   Також ми активно застосовуємо новітні біозварювальні технології, що дозволяє значно скоротити час самої операції і час післяопераційної реабілітації.

Контакти

Україна, м Київ, вул. Юрія Кондратюка, 8

+380 (44) 229-14-38

+380 (67) 403-70-48

+380 (50) 684-81-37