fbpx

Медична

енциклопедія

Медична енциклопедія

Дієта в баріатрії – один із найважливіших компонентів успіху. Якщо після операції не дотримуватися певних правил харчування, то зусилля можуть зійти нанівець і результату не буде. Звісно, дається заміна багаторічних звичок важко, проте це обов'язкова умова, яку треба виконувати беззаперечно.

Шунтування шлунку — це стандартна баріатрична операція, яка дозволяє швидко і ефективно позбутися зайвої ваги. Вона має довгостроковий і яскраво виражений ефект (при правильному підході зайва вага більше не повертається). 

Жовчнокам'яна хвороба (код К-80 за МКБ 10) – це поширена патологія серед пацієнтів різного віку і статі. Під час її протікання в протоках і самому міхурі утворюються камені, що порушують функціонування органа.

Лапароскопічна урологія – це різновид оперативного втручання, за допомогою якого можна виявити патології сечостатевих органів, провести їх візуальну діагностику, лікування або видалення.

Терміном «абдоминопластика» називають операцію з підтяжки живота. Вона дозволяє видалити розтяжки і в'ялу шкіру, складки і відвисання, різні дефекти і пошкодження, прибрати зайвий жир і повернути фігурі красу. Процедура відновлення після абдомінопластики досить складна і тривала, підходити до неї потрібно з усією відповідальністю, щоб домогтися максимального результату.

Пошкодження черевної стінки насамперед класифікуються на закриті та відкриті. Кожен тип травм супроводжується певними симптомами й ризиками, деякі відверто несуть загрозу життю людини. Тому залишати їх без уваги не можна, варто вжити заходів лікування та відразу ж звернутися до хірургічної клініки. Розглянемо детальніше види травм й основні симптоми.

Терміном «запальні захворювання кишківника» називають хронічні хвороби, що вражають слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. У більшості випадків вони є рецидивуючими та можуть пошкоджувати як увесь орган, так і окремі його частини. Подібна патологія викликає неприємні й болючі відчуття в пацієнта, а також може стати причиною розвитку злоякісної пухлини в товстій кишці.

Терміном «гістероскопія матки» називають лікувально-діагностичну процедуру, яка проводиться за допомогою гістероскопа (один із різновидів ендоскопа). Вона часто застосовується в гінекологічній амбулаторній практиці, бо дозволяє виявити дефекти або захворювання внутрішніх органів.

Виразкова хвороба шлунку – це хронічне захворювання, яке викликає біль і дискомфорт у пацієнта. Воно розвивається поступово і, якщо людина ігнорує проблему, може стати небезпечним для життя.Зазвичай захворювання починається із запалення й атрофічного гастриту. Може протікати як у самому шлунку, так і у дванадцятипалій кишці. Згідно з МКХ, воно має назву «пептична виразкова хвороба».

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози – це гормонозалежна пухлина. За умови своєчасного діагностування й лікування виключаються важкі наслідки для здоров'я чоловіка. Вид хірургічного втручання виконується на основі форми та стадії патології.

Колостома – це штучний вихідний отвір прямої кишки, створений хірургічним способом у черевній стінці. Робиться це для виведення калових мас, які проходять по кишківнику до спеціально прикріпленого контейнера. До отвору вшивають край товстої кишки.

Найчастіше в резекції потребують літні люди, у яких виник атеросклероз кишкових судин. Показаннями будуть також пухлини, при виявленні раку може бути призначена хіміотерапія. В даному випадку операція з видалення називається «колектомія», при якій додатково витягають, як правило, найближчі до кишці лімфатичні вузли.

Сигмовидная ободочная кишка расположена в нижней части желудочно-кишечного тракта

Сигмовидная ободочная кишка расположена в нижней части желудочно-кишечного тракта. Она имеет изогнутую, S-образную форму, благодаря которой и получила такое название. Данный орган соединяет прямую и ободочную кишку, его средняя длина – около 40 см. Он отвечает за всасывание жидкости и растворенных электролитов, а также за формирование каловых масс.

Зайва вага не завжди піддається корекції за допомогою дієт, спорту та масажів. При сильному ожирінні допомагають тільки кардинальні заходи – зменшення шлунку. Займається розв’язанням проблеми баріатрична хірургія. Сьогодні в цій галузі медицини використовують 3 основні оперативні методики для зменшення об'єму шлунку, мова про які піде нижче.

Защемлена грижа – це стан, коли ділянка кишківникавиходить з черевної порожнини та стискається м'якими тканинами.Щоб не допустити розвитку перитоніту або атрофії цієї частини органу, вдаються до невідкладної хірургічної допомоги.

Абдомінальний хірург — це фахівець широкого профілю, який займається лікуванням придбаних або вроджених органів черевної ділянки і заочеревинного простору. У більшості випадків відновлення проводиться оперативним способом із застосуванням сучасної діагностичної апаратури та інноваційних методів.

Хронічний парапроктит

Свербіж, біль і дискомфорт в анальній області ігнорується більшістю доти, доки больові відчуття не перевищать больовий поріг індивіда. І лише потім вони звертаються за допомогою до лікаря-проктолога, вимагаючи швидкого зцілення. Неприємні відчуття в задньому проході можуть бути симптомом безлічі недуг, запустивши які пацієнт ризикує життям.

Запис на прийом / консультацію
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Коротко про нас

Наша клініка дотримується популярною у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery, це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія.   Також ми активно застосовуємо новітні біозварювальні технології, що дозволяє значно скоротити час самої операції і час післяопераційної реабілітації.

Контакти

Україна, м Київ, вул. Юрія Кондратюка, 8

+380 (50) 684-81-37Написать в Viber

Facebook
Instagram