Періанальні бахромки - це безформні утворення, що локалізуються навколо анального сфінктера і мають розмір 0,5-1,5 см. Вони не викликають дискомфорт і турбують тільки в плані естетики. Розвиваються переважно після лікування геморою (представляючи собою розтягнуту шкіру) або ж є наслідком родових потуг у жінок.

Анальні бахромки не є захворюванням, але можуть стати причиною розвитку серйозних ускладнень. Через дані вирости можуть з'явитися проблеми на сексуальному грунті. При інфікуванні утворень можливі неприємні відчуття в процесі дефекації і при прийнятті водних процедур.

Утворення періанальних бахромок

Причини появи

Виникнення періанальних бахромок відбувається при:

  • Прогресування геморою і відсутності лікування.
  • Ускладненому пологовому процесі, що вимагає тривалих потуг.
  • Хронічних запорах і вагітності (два і більше плода).

Досить часто поява анальних бахромок спостерігається після операцій, що проводяться для лікування захворювань проктологічного характеру або при відсутності своєчасного лікування. Не має сенсу видалення утворень без усунення першопричини їх появи, так як не виключені рецидиви.

Діагностика

Для підтвердження діагнозу лікарю-проктологу досить провести фізикальний огляд. Спеціаліст збере анамнез захворювання для з'ясування причини. Іноді виникає необхідність для проведення аноскопії або ректороманоскопії. Досліджується пряма кишка з метою проведення диференціальної діагностики, для виключення папілом і поліпів, що вимагають іншого підходу до лікування.

Аноскопія перед видаленням періанальних бахромок

Перед видаленням періанальних бахромок проводиться лікування основного захворювання. Після проведених маніпуляцій можна усувати проблеми, що мають косметичний характер.

Можливі ускладнення

Неправильно проведене лікування або його відсутність може призвести до некрозу складок шкірного покриву і виразки слизових оболонок. Не виключена ймовірність розвитку парапроктиту - важкого гнійного запального процесу підшкірної клітковини, яка оточує анальний сфінктер.

Делікатність питання є причиною того, що багато хто вдається до самолікування. Подібний результат вкрай небажаний, оскільки небезпечний тим, що може погіршити ситуацію. Без попередньої консультації з лікарем не рекомендується вживати ніяких заходів.

Методики, що використовуються

Немає причин для того, щоб терпіти почуття власної неповноцінності. Звертайтеся до компетентних фахівців, які проведуть видалення утворень декількома способами.

Класичний

Висічення бахромок здійснюється під місцевим знеболенням з використанням скальпеля. Після видалення надлишків шкірного покриву лікар накладає шов для прискорення періоду реабілітації. Методика видалення є застарілою, але, незважаючи на це, широко використовується і на сьогоднішній день. Переваги - гарантія досягнення належного результату, високий рівень безпеки і відсутність рецидивів.

Класичний метод видалення періанальних бахромок скальпелем

Кріодеструкція

Бахромки, що локалізуються біля ануса, видаляються рідким азотом. Критично низькі температури викликають деструкцію м'яких тканин, що сприяє їх відмиранню.

Основні переваги - відсутність больових відчуттів і дискомфорту як в процесі проведення процедури, так і при реабілітації. Відновлювальний період займає близько півтори години.

Радіохвильовий

М'які тканини руйнуються локально під впливом високочастотних радіохвиль. Для повного відновлення необхідно 3-4 дні. В процесі видалення не травмується здорова тканина і відсутній біль.

Лазерний

Найбільш щадна методика, яка відрізняється відсутністю необхідності в реабілітації. Переваги - висока ефективність. Інфрачервоний потік запускає процеси регенерації, тому після процедури видалення рубців не залишається.

Видалення періанальних бахромок в нашій клініці в Києві

В клініці працюють фахівці високого профілю, які враховують індивідуальні особливості пацієнта і дають рекомендації для якнайшвидшого відновлення. Перед процедурою видалення проводиться консультація і комплексна діагностика, що виключає ймовірність розвитку ускладнень. Вибір тактики лікування залежить від наявних показань і фінансових можливостей клієнта.

Ціну видалення періанальних бахромок в нашій клініці можна дізнатися, зателефонувавши або натиснувши на кнопку "Уточнити ціну". Вартість процедури залежить від методики проведення та обсягу виконаних маніпуляцій.