Серед безлічі поширених захворювань, про які соромляться говорити, одне з лідируючих місць займає геморой. Неприємні відчуття в анальній області створюють емоційний дискомфорт, при якому соромно зізнатися у своїй проблемі. Незадоволеність ситуацією накопичується в душі, при цьому активно впливає на емоційний стан, провокуючи агресію, що змінюється періодами апатії.

Йде час, хвороба розвивається, при цьому виникає біль, ігнорувати який стає неможливо. І лише тоді пацієнти зазвичай звертаються до лікаря. Після проведення серії діагностичних процедур проктолог оцінює ступінь розвитку хвороби і пропонує пацієнту ряд способів позбутися від недуги. Лікування геморою включає в себе багато різних методів і принципів їх застосування. До найбільш ефективних відноситься латексне лігування.

Принцип роботи методу і його види

Метод лігування геморою був придуманий ще в стародавні часи. Перші операції, як вважається, проводив ще сам Гіппократ. З появою нових матеріалів він видозмінився, тобто набув більш щадну форму.

Перші операції з лігування гемороїдальних вузлів

Проведення операції включає в себе точне визначення місця розташування гемороїдального вузла, його фіксацію і закріплення на шийці утворення латексного кільця за допомогою спеціального пристрою. З плином часу здавлена ділянка, до якої припиняється надходження крові, відторгається організмом і виводиться природним шляхом. На місці, де розташовувався вузол, утворюється культя, зріз на якій затягується сполучними тканинами. Час, витрачений на проведення процедури, безпосередньо залежить від обсягу проведених робіт.

Види лігування

Для проведення операції використовують різні види лігаторів, що стало причиною поділу процедури на два види:

  1. Вакуумне лігування. Процедура приписує використання вакуумних лігаторів, що працюють за принципом гарячої склянки. За допомогою вакууму, що створюється в циліндричній ємності, вузол затягується в насадку, після чого на основу варикозного утворення надягається латексне кільце.
  2. Механічне лігування. Даний спосіб старіший. Застосовуючи його, проктолог вводить вузол в накінечник за допомогою спеціальних щипців для проведення процедури.

Необхідно пам'ятати, що зовнішні вузли, а також бахромки видалити за допомогою даного методу не вийде.

Протипоказання до застосування

Використання процедури при лікуванні геморою дуже зручно: вся операція займає всього лише 10-15 хвилин, а відторгнення вузлів відбувається вже за 2-4 дні. Як і більшість операцій, лігування має свої протипоказання.

Проводити латексне лігування неможливо в ситуації, коли варикозні вузли не мають чіткого розмежування на внутрішні і зовнішні. Такі ситуації виникають при утворенні комбінованої хвороби.

Забороняється застосовувати використання латексних кілець при наявності хронічного парапроктиту або запаленого проктиту. Наявність тріщин в анальному проході теж є негативним фактором, що робить лігування неможливим.

Анальні тріщини - протипоказання до застосування латексного лігування гемороїдальних вузлів

Післяопераційний період і реабілітація

Деякі пацієнти (після проведення операції) скаржаться, що метод не дуже ефективний: утворюються нові вузли, відкривається кровотеча і проявляються інші побічні ефекти. У зв'язку з цим, варто запам'ятати ряд нескладних порад.

В перші дні після операції (тобто до відторгнення організмом стягнутих кільцями вузлів) свідомість фіксує невеликий дискомфорт від відчуття чужорідних тіл в анальному проході. У ці дні варто ретельно стежити за своєю поведінкою, не перенапружуватися, при цьому харчуватися продуктами, що гарантують відсутність запорів.

Якщо з'являється легкий біль, пам'ятайте про латексні кільця, що стягують живу плоть. Вони можуть викликати такі відчуття. Для зняття дискомфорту досить випити знеболюючий препарат. Якщо біль посилюється, не затягуйте із зверненням до лікаря, який змінить розташування кільця, що зсунулося.

Невелике виділення крові з ануса на папір при випорожненні - норма. Але якщо кров йде рясно, варто звернутися до фахівця, оскільки це означає виникнення невеликого ускладнення.

Якщо ви будете стежити за своїм станом, обмежите кількість фізичних навантажень, будете правильно харчуватися і дотримуватися правил гігієни, виникнення проблем практично неможливе.

Проведення латексного лігування гемороїдальних вузлів в нашій клініці в Києві

Вибрати лікаря-проктолога для проведення лігування - це половина успіху операції. Висококваліфіковані фахівці нашої клініки - справжні професіонали в даній сфері. За спиною кожного з них - великий досвід і знання.

Фіксованої вартості процедури в клініці немає: в кожному випадку підхід лікаря до пацієнта строго індивідуальний. Ціна операції залежить від обсягу роботи, яку необхідно буде провести доктору в конкретному випадку, і ряду інших умов. Вартість послуг можна уточнити під час консультації лікаря, а також по телефону або за допомогою кнопки «Уточнити ціну» на сторінці нашого сайту.