Правильне формулювання діагнозу в ранній стадії розвитку хвороби гарантує швидке позбавлення від дискомфорту. Для повного обстеження лікарем-проктологом і виявлення причини дискомфорту застосовується ректороманоскопія. Ця процедура називається також відеоректороманоскопія. Вона полягає в дослідженні слизових поверхонь прямої та нижнього відділення сигмовидної кишки за допомогою ректороманоскопа.

Послідовність діагностичної процедури така: через анальний отвір вводиться тонка трубка з освітлювальним приладом і маленьким насосом, який закачує повітря, розправляються складки кишечника. Це робиться для поліпшення видимості поверхні слизової оболонки. Потім подача повітря зупиняється, при цьому включається спеціальний окуляр, який фіксує дані і передає їх на екран.

Показання

Використання ректороманоскопа відбувається при наявності підозри на формування серйозного захворювання в області анального проходу. Процедура допомагає виявити на ранніх стадіях такі хвороби: геморой, тромбозне утворення в судинах анальної області, формування поліпів, поява кондилом, розвиток бахромки, травми слизової оболонки, що призводять до тріщин, а також зародження патологічних змін клітин тканин, що формують тіло ракової пухлини.

Показання до проведення ректороманоскопії

Коли проводиться дослідження

До ректороманоскопії вдаються в декількох випадках. Видимі ознаки геморою - один з них. Поява вузлів, печіння і кров'яні виділення - в першу чергу.

Часті запори або діарея - теж тривожна ознака, яка може стати причиною дослідження. Такі симптоми можуть говорити лише про наявність проблеми, але не вказати на їх природу. Повне дослідження організму потребує ретельного вивчення анального проходу, що і буде зроблено за допомогою даної процедури.

Багато пацієнтів звертаються до лікаря, побоюючись виникнення ракової пухлини через наявність подібного захворювання у родичів. Обстеження допоможе уникнути біди при щорічному відвідуванні кабінету проктолога, якщо патологія передалася генетично.

Перед процедурою іригоскопії дослідження поверхні слизової оболонки - обов'язковий попередній етап.

Після 40 років виникає загроза розвитку більшості хвороб, що вражають анальну область. У зв'язку з цим, проведення процедури обов'язкове для всіх.

Протипоказання

Відеоректороманоскопія, як і більшість процедур, має ряд протипоказань. Найголовнішим правилом лікаря-проктолога при цьому є заборона на використання даного дослідження, якщо пацієнт знаходиться у важкому стані.

При наявності масивної кровотечі, звісно, огляд візору не зможе дати якісне зображення. У такій ситуації процедура марна, тому проводити її не рекомендується.

При гострому запаленні анального проходу і значному звуженні прямої кишки зростає можливість нанесення травм поверхні слизової. Така ж ситуація формується при загостренні запущеного геморою, при якому наявні тромбозні утворення у вузлах. Процедура таким пацієнтам протипоказана.

Гострі тріщини в анальної області обстежити ректороманоскопія не можна.

Підготовка до процедури

Чистота і якість досліджень залежать від правильної підготовки до проведення процедури:

  1. Дотримуйтеся особливої дієти 2-3 дні. Про неї вам розповість лікар.
  2. Увечері перед проведенням дослідження відмовтеся від прийому їжі. Вранці теж бажано не їсти. Поголодуйте до обстеження.
  3. Перед сном і спочатку дня проведення процедури очистіть кишечник за допомогою клізми.

Підготовка до процедури ректороманоскопии

Проведення ректороманоскопії в нашій клініці в Києві

Проведення обстеження прямої кишки ректороманоскопом у нас відбувається в режимі інкогніто. Дані про пацієнтів клініки конфіденційні, відповідно, не надаються третім особам.

Весь процес проходить в зручному положенні за допомогою сучасних технологій. Відеодані може спостерігати не тільки доктор, але і пацієнт.

Співробітники клініки цінують час, діють без поспіху, ретельно, але швидко. Фахівці, які проводять огляд, - це доктора з величезним досвідом і високою кваліфікацією. Їх швидка і ефективна робота гарантує отримання точних даних. Якщо виникає необхідність, процедуру доповнює колоноскопія.

Ціна за проведення процедури залежить від обсягу необхідних робіт, але відноситься до нижньої категорії вартості. Щоб уточнити конкретну суму, зверніться за консультацією за телефоном або натисніть кнопку «Дізнатися ціну». Телефонна розмова із співробітником клініки дозволить оформити запис на прийом до лікаря-проктолога.