Іноді доводиться вдаватися до такої процедури, одна назва якої викликає почуття тривоги і деякого страху. Але чому? Можливо такий стан нічим не обгрунтований, і не потрібно так боятися цього способу діагностики?

Аноскопія (проктоскопія) - інструментальний метод огляду прямої кишки і ануса. Він є ефективним і точним дослідженням стану їх внутрішніх стінок. Завдяки отриманим результатам багатьох інших методів неможливо точно дізнатися всю картину наявності/відсутності хвороби. Саме тому аноскопія часто застосовується в проктологічній практиці, навіть у профілактичних цілях.

Відеоаноскопія: про процедуру

Проктоскопія проводиться із застосуванням спеціального інструменту, що має назву аноскоп. Він являє собою порожню трубку невеликого діаметра. При введенні його в анальний отвір утворюється просвіт в прямій кишці, через який можна проводити огляд і інші маніпуляції. Аноскопія може здійснюватися із застосуванням відеоскопічного приладу, завдяки чому можливе виведення результатів огляду на монітор екрану. Аноскоп вводиться в анальний отвір на глибину до 12 сантиметрів.

Питання по темі, що часто ставляться

Як підготуватися до процедури?

З огляду на те, що аноскоп вводиться на невелику глибину анального отвору, до проведення дослідження жодних особливих підготовок не треба здійснювати. Досить зробити одну очисну клізму (до 3 літрів теплої води) або ввести 2 дози «Мікроланса». Виконати це слід за кілька годин до призначеної процедури (за 2-3 години). Їсти, відповідно, після клізми не варто.

Коли застосовується седація і знеболення?

Седативні препарати пропонуються пацієнтам з підвищеною тривожністю і страхом перед процедурою. Знеболювання - необхідна процедура за потреби виконання додаткових маніпуляцій: біопсії або легування поліпів.

Седативні препарати при аноскопії (проктоскопії)

Як відбувається процес огляду при аноскопії?

Пацієнт розташовується в зручній для нього позі (лежачи на боці, стоячи на колінах, на спині - в гінекологічному кріслі), після чого здійснюється введення в анальний отвір аноскопа, попередньо змащеного гелем/вазеліном, і проводиться подальший огляд, за допомогою візуального огляду, взяття мазка або біопсії.

Яка болючість при проведенні відеопроктоскопії?

Відчуття, що зазнає пацієнт при відеоаноскопії, не можна назвати приємними. Однак, при професіоналізмі фахівця, дискомфорт зводиться до мінімуму. Проктолог постійно запитує про те, як почуває себе досліджуваний, і він намагається зробити все можливе для зниження неприємних відчуттів.

Як часто слід проводити процедуру аноскопії?

З метою профілактики, щоб уникнути ймовірності занедбаності різного роду захворювань, в тому числі - раку прямої кишки, слід проводити огляд хоча б раз на рік.

Яка тривалість проведення проктоскопії?

Процедура відбувається досить швидко, час залежить від того, які маніпуляції будуть проводитися (відеоогляд, взяття мазка, візуальний огляд, біопсія). В середньому вона займає близько 20 хвилин.

Які протипоказання до проведення проктоскопії?

До цього виду проктологічного дослідження практичних протипоказань немає. З обережністю слід вдаватися до цієї процедури при гострих запаленнях гемороїдальних вузлів і наявності тріщин в анальному проході.

Коли призначають аноскопію?

Цей метод обстеження може проводитися при огляді лікарем-проктологом навіть в профілактичних цілях. Показаннями до проведення проктоскопії є:

  • наявність різного роду захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • підозра на інфекційне запалення слизової;
  • тривалий запор (у тому числі стійка його форма);
  • больові відчуття в області ануса;
  • утворення гемороїдальних вузлів;
  • такі симптоми, як: болючість в прямій кишці, наявність виділень кров'яної і слизової форм, гній та інші.

Болючість в прямій кишці - показання до проведення аноскопії (проктоскопії)

Де можна пройти обстеження методом аноскопії в Києві?

Пропонуємо вам послуги нашої клініки, в якій працюють професіонали широкого класу. Лікар-проктолог проведе проктоскопію з мінімальним для вас дискомфортом. Дослідження буде відбуватися в максимально комфортному положенні із застосуванням сучасного інструменту та обладнання.

Зверніть увагу, новітні аноскопи одноразового застосування виконані з гнучкого пластику, через що введення в анальний отвір практично не доставляє ніякого дискомфорту.

В нашій клініці ви можете скористатися послугами фахівців за прийнятними розцінками. Вартість розраховується індивідуально, залежно від маніпуляцій, що виконуються. Детальніше ви можете дізнатися на консультації, зателефонувавши нам або натиснувши на кнопку «Уточнити ціну».