Що таке гострий гнійний парапроктит? Йдеться про запальний процес з накопиченням гною в тканинах, що знаходяться поблизу прямої кишки. Фахівці вважають, що розвиток захворювання провокує не одна бактерія, а кілька: стафілококи, стрептококи, кишкова паличка. Трапляється, що парапроктит викликає туберкульозна паличка, клостридії та інші мікроорганізми.

Захворювання має кілька видів, які розрізняються залежно від того, в якому місці розвивається запалення.

Підшкірний парапроктит - найпоширеніший вид запалення, що розвивається під шкірним покривом біля заднього проходу.
Підслизовий - запальний процес проходить в прямій кишці.
Ішіоректальний - запалення зачіпає клубово-прямокишечну ямку і обмежується м'язом, що піднімає задній прохід.
Пельвіоректальний - найбільш небезпечний вид захворювання, так як запальний процес поширюється на область малого тазу, можуть бути причиною виникнення великого гнійного процесу.

Ознаки

Захворювання починається бурхливо і характеризується такими проявами: смикаючі больові відчуття, почервоніння, припухлість в зоні ануса, збільшення температури тіла, озноб, апатичний стан, слабкість, безсоння, біль під час спорожнення кишечника, запор або розлад кишечника.

Досить часто недуга супроводжується свищем, через який гній виходить назовні.

Необхідно знати, що гострий парапроктит - небезпечний стан, що вимагає невідкладної медичної допомоги та звернення до лікаря-проктолога. Тільки вчасно надана допомога допоможе уникнути великого запалення тканин й інших небезпечних ускладнень.

Лікування

Як проходить операція

Лікування даного захворювання може здійснюватися виключно за допомогою оперативного втручання, яке виконується без зволікання після встановлення діагнозу.

Гострий гнійний парапроктит до оперативного втручання

При гострому гнійному парапроктиті застосовують таке хірургічне лікування, як: розтин і створення умов для відтоку гною з уражених ділянок, висічення пошкоджених тканин.

Відкриття і дренування. Гнійник розкривається, а гній вичищається, після чого рана промивається спеціально призначеними речовинами. Процедура буде сприяти загоєнню пошкоджених тканин. Однак часто цього лікування може не вистачити, що призводить до повторного розвитку запального процесу.

Щоб цьому запобігти, застосовується висічення парапроктиту - видалення всіх уражених запальним процесом тканин.

Досить часто хірурги проводять лікування гнійного парапроктиту в два етапи: спочатку терміново проводиться розтин і дренування, після чого видаляються всі уражені тканини.

Який прогноз для пацієнта?

Якщо хворий вчасно звернувся за медичною допомогою і операція виконана правильно, то прогноз для пацієнта сприятливий. Хвороба відступає і рецидивів не спостерігається.

Післяопераційний період

Маніпуляції

Після хірургічного втручання важливо виконувати всі призначення лікаря: приймати рекомендовані медикаментозні препарати, також робляться перев'язки.

Призначення лікаря після розтину гострого гнійного парапроктиту

Перші кілька днів рана буде вичищатися, тому слід користуватися гігієнічними прокладками. Поступово кількість виділень зменшується.

Якщо післяопераційний період протікає гладко, то пацієнт виписується із стаціонару, щоб продовжити реабілітацію вдома. Перев'язки він в змозі виконувати без сторонньої допомоги. Важливо після кожного спорожнення кишечника виконувати ретельний туалет промежини, рекомендуються сидячі ванночки, після чого виконується нова перев'язка.

Харчування

Після оперативного лікування призначається безшлакова дієта. Можна вводити в раціон кашу на воді з манки або рису, тефтелі і омлети, що приготовані на пару, відварну рибу. Поступово додаються печені яблука, компот із сухофруктів, кефір, ряжанка, сир. Важливо попереджати запори і проноси. У добу необхідно випивати від п'яти до семи склянок рідини.

Під суворою забороною - гострі, солоні страви, спиртовмісні і газовані напої, овочі та фрукти в свіжому вигляді, боби, здобна випічка, свіже молоко.

Проведення розтину гострого гнійного парапроктиту в нашій клініці в Києві

Вартість хірургічного лікування залежить від обсягу маніпуляцій, виконаних лікарем, і розраховується індивідуально. Про вартість послуг, які надає наша клініка, можна дізнатися за телефоном або на сайті (кнопка "Уточнити ціну").