Гемороїдектомія - видалення гемороїдальних вузлів за допомогою хірургічного втручання.

Оперативне лікування є показаним, якщо захворювання запущене і супроводжується вираженим виділенням крові з прямої кишки та больовими відчуттями, шишки при цьому досягають великих розмірів і їх не можна вправити на тривалий час, відсутність ефекту від застосування інших методів лікування, безрезультативність використання малоінвазивних методик або неможливість їх здійснити.

Багато пацієнтів відкладають відвідування лікаря, проте не варто цього робити, адже чим раніше буде проведене хірургічне лікування, тим сприятливіше його результат і розвивається менша кількість ускладнень.

Проведення гемороїдектомії

Дане оперативне втручання може проводитися за декількома методиками, яку вибирає лікар.

Метод Міллігана-Моргана ( "відкрита" гемороїдектомія)

В ході операції хірург видаляє надмірну кількість тканини, що провокує кровотечу і випадання гемороїдальних вузлів. Фахівці застосовують такі інструменти, як ультразвуковий гармонічний скальпель і біполярний коагулятор, що дозволяє майже без виділення крові видалити гемороїдальні шишки і не накладати шви. Маніпуляції проводяться як під загальною, так і під епідуральною анестезією.

Схема проведення відкритої і закритої гемороїдектомії

Операція Лонго (степлерна гемороїдопексія)

Лікування полягає у висічення деякої частини слизової оболонки, а ось гемороїдальний вузол залишається на місці і не піддається видаленню. Він підтягується вгору і стає менше. Це сприяє зменшенню кровопостачання вузлів, в результаті чого вони покриваються сполучною тканиною.

Підслизова гемороїдектомія за Парксом

Під час хірургічного втручання доктор виконує висічення гемороїдальних шишок, проте зберігає слизову, яка їх покриває. Дана процедура складніше в порівнянні з перерахованими вище, але має свої позитивні сторони: практично не відбуваються розлади сечовипускання, а больові відчуття виявляються набагато менше.

Гемороїдектомія за Фергюсоном ( "закрита")

Даний вид хірургічного лікування подібний до методу Міллігана-Моргана, але відрізняється тим, що під час операції здійснюється ушивання ран, які утворилися після видалення гемороїдальних шишок. Позитивним моментом даного методу є швидке загоєння.

Як підготуватися до гемороїдектомії?

Обраний вами лікар-проктолог обов'язково дасть рекомендації з підготовки до операції. І все ж що необхідно знати пацієнту?

  1. Забороняється прийом таблеток, особливо тих, що розріджують кров, і протизапальних медикаментів.
  2. У жінки необхідно виключити вагітність.
  3. Напередодні операції - тільки легка їжа, в день операції - повна відмова від їжі.
  4. Пацієнт приймає проносний засіб або йому ставиться клізма, щоб добре очистити кишечник.
  5. Проводиться загальний аналіз крові, періодично контролюється кров'яний тиск і частота скорочень серця.
  6. Здійснюється підготовка операційного поля: виголення і обробка антисептиком, до складу якого не входить спирт.
  7. Пацієнт обов'язково повинен проінформувати доктора про наявність супутніх хвороб.

Вагітність - протипоказання до проведення гемороїдектомії

Коли не можна робити операцію?

Гемороїдектомія не проводиться таким категоріям пацієнтів: важкохворим, в глибокому похилому віці, маленьким дітям і жінкам, які очікують появу на світ малюка.

Прямими заборонами до хірургічного втручання є наявність наступних проблем зі здоров'ям: злоякісні новоутворення, лейкоз, лімфогранулематоз, імунодефіцит, що протікає у важкій формі, хвороба Крона, порушення згортання крові, що має виражений характер.

Відновлювальний період після гемороїдектомії

Загальні рекомендації

В першу добу прийом їжі не рекомендується, можна пити виключно рідину. Протягом двох - трьох діб після операції пацієнта можуть турбувати болі, тому лікар призначить знеболюючі медикаменти.

Харчування

Весь інший період після операції потрібна щадна їжа: рідкі або протерті страви, вживання достатньої кількості рідини. Приймати їжу слід маленькими порціями по 5-6 разів на день. Під забороною - груба, гостра, жирна, смажена їжа.

Проведення гемороїдектомії в нашій клініці в Києві

Фахівці клініки - справжні професіонали своєї справи, які постійно вдосконалюють свій рівень майстерності. Вартість хірургічного лікування залежить від того, який метод застосовувався під час операції, а також який був виконаний обсяг маніпуляцій.

З цінами на послуги можна ознайомитися на сайті клініки, натиснувши на кнопку "Уточнити ціну" або ж зателефонувавши нам за вказаними номерами.