Кіста куприка - це патологія, причиною появи якої найчастіше є вроджений порок розвитку тканини. При цьому діагнозі в складці між сідницями розташовується вузький канал, який повністю покритий епітелієм, як звичайною шкірою. У ньому є протоки сальних залоз і волосяні цибулини. Такий канал в куприку сформований однією або декількома отворами - виходами на шкірному покриві.

Патологія зустрічається дуже рідко: у чоловіків - 1 пацієнт з 500 осіб, у жінок - 1 на кожні 2000. Куприкова кіста не розсмоктується і не може пройти самостійно, а заходи з її усунення залежать від типу патології.

Епітеліальний куприковий хід

Внутрішньошкірний канал, довжина якого може досягати до півтора сантиметрів, з виходом назовні трохи лівіше або правіше від серединної лінії, - це епітеліальний куприковий хід. Через нього часто виділяється ексудат, що має прозоро-білий колір.

Дане утворення може з'явитися внаслідок вроджених патологій або під впливом таких чинників, як:

  • надмірна волосистість між сідницями, в результаті чого відбувається вростання вглиб епідермісу, непрохідність і запалення сально-потових залоз, гнійні процеси;
  • пошкодження суглобів в зоні куприка або крижів;
  • запальні процеси;
  • низький імунітет;
  • інфекції;
  • довготривале знаходження в положенні сидячи або лежачи (малорухливість).

Зверніть увагу, куприкова кіста може ніяк не виявляти себе протягом довгого часу до тих пір, доки запалення не стане очевидним.

Епітеліальний куприковий хід (кіста куприка) до висічення

Патологія супроводжується такими явищами, як: дискомфорт при сидінні, ущільнення між сідницями, виділення і біль в спині (переважно - в її нижній частині). В стадії запалення все виглядає набагато критичнішим. Шишка на п'ятій точці починає боліти, віддаючи в крижовий відділ. З'являється набряк, формується свищ з гнійними виділеннями. Все це супроводжується високою температурою, слабкістю, головним болем і рядом інших симптомів. При таких проблемах слід відвідати лікаря-проктолога та інших фахівців, для визначення наявності захворювання та призначення лікування.

Як лікувати куприкові кісти?

У легкій формі захворювання може лікуватися без оперативного втручання. При запущених стадіях призначаються різні методи видалення, із застосуванням сучасного обладнання, інструменту та технік.

Лазерне висічення

Цей метод - чудова процедура, яка є альтернативою застосування скальпеля. За допомогою спеціального апарату хірург робить пошарове висічення шкіри, клітковини і новоутворення, включаючи всі його відгалуження і виходи. Точність маніпуляції - основна перевага цього методу.

Радіохвильова процедура

Високоточне висічення всіх утворень на п'ятій точці за допомогою ножа з радіохвиль із одночасною коагуляцією уражених судин. Основний плюс - мінімізація травми і часу відновлювального післяопераційного процесу.

Техніка з закритою/відкритою раною

Перша процедура підходить тільки для закритих форм патології, коли відсутні запалення і деформації тканин. Методика грунтується на застосуванні медичного барвника, який вводиться в первинні отвори для виявлення всіх розгалужень епітеліального ходу, і електричного ножа, що використовується для видалення кіст, каналів, шкіри і клітковини. Після видалення рана зашивається з невеликим отвором для виведення дренажної трубки.

Друга процедура відрізняється від першої тим, що вона здійснюється для запущених форм захворювання і виконується іншими маніпуляціями. Кіста висікається повністю, рана не зашивається, пацієнт знаходиться під постійним контролем фахівців. Мінуси такої маніпуляції - це постільний режим протягом 2-3 діб і довгий реабілітаційний період.

Існують й інші методи висічення кіст, кожен з яких може бути призначений лікарем після вивчення всіх результатів обстеження.

Операція з висічення епітеліальних куприкових ходів і кіст в Києві

Наша клініка пропонує комплексні послуги лікаря-проктолога: від діагностики до лікування методами прогресивної хірургії із застосуванням сучасного обладнання. Досвід роботи з пацієнтами показує найефективніші результати. Практична відсутність рецидивів після лікування, високі показники успішного лікування і задоволені пацієнти - все це про нас.

Вартість проведення оперативного видалення куприкових кіст залежить від ряду факторів, в числі яких: дослідницькі заходи, діагностика та метод маніпуляцій. Більш детально можна дізнатися у консультантів або через спеціальну форму довідки (уточнити ціну).