Парапроктит хронічної стадії вважається найпоширенішою недугою прямої кишки. З'являється він найчастіше після вчасно не вилікуваного гострого парапроктиту. Ця патологія характеризується прогресуючим запальним процесом в клітковині в безпосередній близькості від прямої кишки. Все це призводить до утворення свища, у якого внутрішній хід локалізований на поверхні кишечника, а зовнішній - в області ануса і промежини.

Класифікація свищів заснована на розташування відносно анального отвору, а також можливими внутрішніми відгалуженнями і порожнинами. Від типу свища, його розташування і розміру, залежить вибір оптимальної тактики лікування.

Максимально успішно хронічний парапроктит лікується тільки оперативним втручанням. Якщо з яких-небудь причин це на даний момент неможливо, використовується місцева терапія. Вона включає в себе прийом протизапальних засобів, антисептичну обробку фістули, а також компреси з лікувальних мазей. Ці процедури полегшать стан пацієнта, але не гарантують позбавлення від недуги. Найбільш успішно свищ прямої кишки лікується виключно оперативним шляхом, а різновид хірургічного втручання визначається в кожному індивідуальному випадку.

Класифікація операцій

При виявленні негативних симптомів необхідно відразу ж звернутися до фахівця. Лікуванням хронічного парапроктиту займається лікар-проктолог, який і визначає тип необхідної операції.

Всього розрізняють наступні види операцій:

  1. Висічення свища в просвіт кишечника.
  2. Висічення свища в просвіт кишечника з подальшим розкриттям і дренуванням гнійного вмісту бічних просвітів.
  3. Висічення свища в просвіт кишечника з подальшим ушиванням анального сфінктера.
  4. Розсічення свища в просвіт кишечника.
  5. Лігатурний метод видалення свища (висічення з подальшим проведенням лігатури).
  6. Пластичні операції.
  7. Облітерація свища колагеновою ниткою.
  8. Лазерна облітерація свища.

Хронічний парапроктит (свищ прямої кишки) до висічеення

Обрана тактика повністю залежить від складності та локалізації свищевого просвіту. Головні труднощі - знайти точне розташування фістули і виконати повну ліквідацію свищевого ходу. За наявності бічних відгалужень проблема може давати про себе знати регулярними рецидивами. Успішність операції багато в чому залежить від кваліфікації хірурга і ступеня поширення свища.

Ускладнення і наслідки

Навіть своєчасно проведена операція не дає повної гарантії лікування. Свищ прямої кишки в більшості випадків рецидивує, тому до вибору методик лікування слід підійти з усією відповідальністю. Сподіватися на народні методи і медикаментозні препарати не можна, адже свищ у прямій кишці буде безперервним джерелом запального процесу в м'яких тканинах. Накопичений гнійний вміст може витікати через наскрізний просвіт назовні, а може накопичуватися в м'яких тканинах колокішечного простору. У важких випадках, коли вміст фістули проривається всередину, може розвинутися сепсис і перитоніт в черевній порожнині. Нерідкі випадки, коли своєчасно не вилікуваний парапроктит призводить до гнійного розплавлення стінок статевих органів, сечового міхура і прямої кишки. При такому захворюванні великий ризик тромбофлебіту або тромбозу вен тазової області. Всі ці стани є критичними і часто призводять до летального результату. Саме тому, оперативні втручання при хронічному парапроктиті вважаються ургентними і проводяться навіть за наявності медичних протипоказань. Єдиним можливим випадком, коли операцію відкладають, є важкий стан пацієнта, при якому є великий ризик несприятливого результату операції. Після підтримуючої терапії і стабілізації пацієнта операція все одно повинна бути виконана.

Операція з висічення хронічного парапроктиту (свищ прямої кишки) в нашій клініці в Києві

Для успішного лікування хронічного парапроктиту необхідно з усією відповідальністю підійти до вибору підходящої клініки і фахівця. Ми пропонуємо найкраще обладнання в Києві, а також найкваліфікованіших фахівців. Наші лікарі мають належну сертифікацію і великий практичний досвід в лікуванні таких захворювань. Вартість і можливі нюанси лікування (необхідність перев'язок, період реабілітації в стаціонарі), ви зможете дізнатися, зателефонувавши реєстратору-консультанту або натиснувши кнопку «Дізнатися ціну».

Стратегія нашої клініки - уважне ставлення до кожного клієнта, а також точне і своєчасне лікування будь-якої проктологічної недуги.