Висічення хронічної анальної тріщини - видалення шляхом хірургічного втручання дефектної частини анального каналу. Отриманий після проведення процедури матеріал обов'язково піддається гістологічному дослідженню, що є необхідним для можливого виявлення злоякісних клітин.

Багато людей соромляться звертатися до лікаря і займаються самолікуванням. Однак слід знати, що лікування анальної тріщини хронічного виду можливо виключно хірургічним шляхом. Більш того, якщо вчасно не позбутися цієї недуги, то можливий розвиток ускладнень у вигляді таких хвороб: гострий парапроктит, хронічна форма парапроктиту з гнійними свищами, проктосигмоїдит, анемія через кровотечу. Саме тому варто відкинути помилковий сором і звернутися за кваліфікованою допомогою. Лікарі-проктологи нашої клініки мають великий досвід роботи із захворюваннями будь-якого ступеня складності.

Показання і заборони

В яких випадках потрібна операція?

Хронічна тріщина заднього проходу лікується хірургічним шляхом в таких випадках: виникнення свища прямої кишки, поєднання тріщина + геморой, стиснення анального каналу, спровоковане тривалими спазмами.

Анальна тріщина перед висіченням

Ситуації, за яких не можна застосовувати хірургічне втручання

Забороною до проведення операції є наявність у пацієнта таких станів і захворювань: злоякісні новоутворення, гостре запалення в частині, що оперується, низький ступінь згортання крові, хронічні хвороби, що загострилися, індивідуальна несприйнятливість антибіотиків та протизапальних медикаментів, інфікування і загальна інтоксикація організму.

Підготовка до операції та її проведення

Маніпуляції перед операцією

Щоб операція пройшла успішно і результативно, слід правильно підготуватися.

Доктор збирає анамнез пацієнта. Хворий здає аналізи крові, калу, сечі, щоб лікар зміг виявити супутні хвороби і можливі заборони до застосування медикаментозних препаратів. Також для виключення злоякісного ураження кишечника у пацієнтів, які переступили сорокалітній рубіж, проводиться імунохімічний аналіз калу, щоб визначити наявність прихованої крові.

Якщо у хворого немає сильних болів, перед операцією рекомендується проведення ендоскопічного обстеження прямої кишки.

Напередодні хірургічного втручання необхідно поголити волосся в зоні операційного поля, ввечері, а також вранці в день операції зробити клізму.

Що стосується харчування, то за три доби до процедури пацієнту призначається дієта, що допоможе запобігти підвищеному утворенню газів і посиленому скороченню стінок кишечника. Під забороною - сирі овочі і фрукти, боби, здобна випічка, хліб другого сорту, свіже молоко, гострі продукти, копченості, спиртовмісні напої.

Що потрібно знати про операцію?

Хірургічне втручання проводиться під місцевим або загальним наркозом, що застосовується на короткий час.

Пацієнт розташовується на столі-кріслі, конструкція якого схожа с гінекологічним, але має пристосування для фіксації нижніх кінцівок. Доктор проводить знеболювання, потім в пряму кишку вставляється ректальне дзеркало. За допомогою еліпсового розрізу виконується висічення змінених країв рани. Хронічна тріщина перетворюється в свіжу, загоєння якої відбувається швидко, якщо виконуються всі призначення лікаря.

Схема проведення операції з висічення хронічної анальної тріщини

У сучасній хірургії для видалення хронічної анальної тріщини застосовується як звичайний скальпель, так і електрокоагулятор.

Післяопераційний період

В цей час пацієнту рекомендується виконувати наступні лікарські приписи:

  • знаходитися в ліжку дві доби після оперативного втручання;
  • приймати призначені медикаменти;
  • після спорожнення кишечника підмиватися кип'яченою негарячою водою;
  • сидячи приймати теплі ванночки з марганцем;
  • дотримуватися дієти, в її основі - свіжі овочі, фрукти, кефір, ряжанка, нежирний сир, відварні страви, хліб з борошна грубого помелу;
  • не можна вживати в їжу гострі продукти, що зазнали смаження, копчення, маринування;
  • дотримуватися питного режиму - до двох літрів води щодня;
  • забороняється піднімати важкі предмети, багато сидіти і стояти.

Операція з висічення хронічної анальної тріщини в нашій клініці в Києві

Вартість хірургічного лікування розраховується індивідуально і залежить від перебігу недуги та обсягу виконаних маніпуляцій. Ціни на послуги можна дізнатися, зателефонувавши нам, а також натиснувши на сайті кнопку "Уточнити ціну".