Епітеліальний куприковий хід або кіста куприка - поширене захворювання сполучно-кісткової тканини. Патологія може не мати явних симптомів і може протікати у прихованій формі. З'явитися вона може в будь-який момент, а першопричиною є вроджена патологія - відкритий епітеліальний куприковий хід, який зазвичай функціонує тільки у внутрішньоутробному періоді.

Визначенням можливих проблем, а також лікуванням (розтином) кісти куприка, що загноїлася, займається лікар-проктолог. Зазвичай для діагностики достатньо особистого огляду пацієнта та інформації про попередні події. Навіть якщо кіста виявлена в ході спільного обстеження і не завдає ніякого занепокоєння, фахівці рекомендують обов'язково робити її видалення. Це попередить ймовірність нагноєння і подальших ускладнень.

Причини патології

Виникає подібна недуга зазвичай не спонтанно, а після певних впливів. Зазвичай до них відносяться травми і падіння, а також фізичні навантаження (удари, підняття тяжкостей). Профілактикою такого захворювання може стати планова операція з видалення кісти, яка проводиться за попередньою домовленістю в зручний для пацієнта час.

Малорухливий спосіб життя - один з чинників виникнення кісти куприка, що загноїлася

Серед негативних факторів - малорухливий спосіб життя, сидяча робота і тривале перебування за комп'ютером. В цьому випадку відбувається перетиснення тканин, що загрожує нагноєнням.

Також кіста може запалитися при інфекційному процесі в організмі, наприклад, після перенесеної ГРВІ, сечостатевої інфекції, інших захворювань. Хвороба дає про себе знати характерними симптомами, які і підкажуть фахівцю суть проблеми.

Основні ознаки патології:

 • Сильні болі внизу спини.
 • Неможливість перебування в сидячому положенні.
 • Дискомфорт при ходьбі.
 • Підвищена температури тіла.
 • Почервоніння, набряклість і болючість в районі куприка.

Підвищена температура тіла - одна з ознак кісти куприка, що загноїлася

Невилікуване захворювання загрожує важкими ускладненнями. Найпоширеніші з них: абсцес, поява свищів, кісткової деструкції, загальна інтоксикація і сепсис. При несвоєчасному зверненні до лікаря, а також тривалі спроби самолікування, з'являється ризик летального результату. Саме тому навіть кісти куприка, що не турбують, підлягають хірургічному видаленню.

Методи лікування

Єдиним ефективним способом лікування є розтин кісти куприка, що загноїлася, з подальшим дренуванням і знезараженням рани.

Лікування проходить в кілька етапів:

 • Діагностика захворювання, оцінка стану пацієнта.
 • Підготовка пацієнта до операції, здача необхідних аналізів.
 • Сама процедура проводиться під місцевим або загальним наркозом, її тривалість становить від 25 хвилин до години.
 • Видалення кісти відбувається висіченням тканин і накладенням швів, що самостійно розсмоктуються.
 • У стаціонарі пацієнт проводить від декількох годин до трьох-п'яти днів, в залежності від тяжкості стану.
 • Післяопераційний період становить 10-14 днів, після чого пацієнт повністю повертається до колишнього ритму життя.

Щоб виключити можливі ризики, в перший місяць після операції необхідно зменшити навантаження, а також уникати стресів і переохолоджень. Відразу ж після проведеного втручання лікар призначить необхідні антибіотики і протизапальні засоби. Перев'язки прооперованої області проводяться в стаціонарі, а згодом - в домашніх умовах. Після операції не залишається видимих слідів. Операційний шрам являє собою тонку лінію, що розташована в міжсідничній складці.

Проведення розтину  кісти куприка, що загноїлася, в нашій клініці в Києві

Сучасні методики хірургічної практики, що використовуються в нашій клініці, дозволяють провести операції з розтину кісти куприка, що загноїлася, максимально безболісним і малоінвазивним шляхом. Фахівці нашої клініки успішно справляються навіть з гнійними процесами, а завдяки дренуванню відсутній ризик рецидивів.

Звернувшись до нас, ви отримаєте кваліфіковану медичну допомогу, розгорнуту консультацію про методи лікування і подальшу реабілітацію. Крім того, можна записатися на заплановану операцію незапаленої кісти з метою попередження ризику виникнення патології. Дізнатися вартість прийому лікаря-проктолога, необхідних обстежень і операційних витрат можна, зателефонувавши за вказаним номером або натиснувши кнопку «Дізнатися ціну».