fbpx

Діагностика, лікування та операції

Лікар-проктолог

Проктологія

Розтин кісти куприка, що загноїлася

Епітеліальний куприковий хід або кіста куприка - поширене захворювання сполучно-кісткової тканини. Патологія може не мати явних симптомів і може протікати у прихованій формі. З'явитися вона може в будь-який момент, а першопричиною є вроджена патологія - відкритий епітеліальний куприковий хід, який зазвичай функціонує тільки у внутрішньоутробному періоді.

Висічення зовнішніх гемороїдальних вузлів

Висічення зовнішніх гемороїдальних вузлів - це хірургічне втручання, необхідність в якому виникає при неефективності консервативного лікування або в період загострення захворювання. Процедура проводиться за допомогою традиційних і малоінвазивних методик. Спосіб видалення підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Розтин гострого гнійного парапроктиту

Що таке гострий гнійний парапроктит? Йдеться про запальний процес з накопиченням гною в тканинах, що знаходяться поблизу прямої кишки. Фахівці вважають, що розвиток захворювання провокує не одна бактерія, а кілька: стафілококи, стрептококи, кишкова паличка. Трапляється, що парапроктит викликає туберкульозна паличка, клостридії та інші мікроорганізми.

Латексне лігування гемороїдальних вузлів

Серед безлічі поширених захворювань, про які соромляться говорити, одне з лідируючих місць займає геморой. Неприємні відчуття в анальній області створюють емоційний дискомфорт, при якому соромно зізнатися у своїй проблемі. Незадоволеність ситуацією накопичується в душі, при цьому активно впливає на емоційний стан, провокуючи агресію, що змінюється періодами апатії.

Висічення епітеліальних куприкових ходів і кіст

Кіста куприка - це патологія, причиною появи якої найчастіше є вроджений порок розвитку тканини. При цьому діагнозі в складці між сідницями розташовується вузький канал, який повністю покритий епітелієм, як звичайною шкірою. У ньому є протоки сальних залоз і волосяні цибулини. Такий канал в куприку сформований однією або декількома отворами - виходами на шкірному покриві.

Видалення періанальних бахромок

Періанальні бахромки - це безформні утворення, що локалізуються навколо анального сфінктера і мають розмір 0,5-1,5 см. Вони не викликають дискомфорт і турбують тільки в плані естетики. Розвиваються переважно після лікування геморою (представляючи собою розтягнуту шкіру) або ж є наслідком родових потуг у жінок.

Висічення хронічного парапроктиту (свищ прямої кишки)

Парапроктит хронічної стадії вважається найпоширенішою недугою прямої кишки. З'являється він найчастіше після вчасно не вилікуваного гострого парапроктиту. Ця патологія характеризується прогресуючим запальним процесом в клітковині в безпосередній близькості від прямої кишки. Все це призводить до утворення свища, у якого внутрішній хід локалізований на поверхні кишечника, а зовнішній - в області ануса і промежини.

Інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів

Запалення гемороїдальних вузлів в перших стадіях захворювання - проблема, з якою зіткаються багато чоловіків і жінок різного віку. Це пов'язано з різними факторами, але ось лікування зазвичай зводиться до однієї єдиної правильної процедури - інфрачервоної коагуляції. Що являє собою ця маніпуляція, кому вона показана, і як до неї підготуватися? Давайте коротко дізнаємося про все.

Висічення хронічної анальної тріщини

Висічення хронічної анальної тріщини - видалення шляхом хірургічного втручання дефектної частини анального каналу. Отриманий після проведення процедури матеріал обов'язково піддається гістологічному дослідженню, що є необхідним для можливого виявлення злоякісних клітин.

Консервативне лікування гострих анальних тріщин

Гостра анальна тріщина - поширене захворювання, з яким не з чуток знайомі близько 2,5% дорослого населення. Сама ж патологія зустрічається в 12% випадків з усіх захворювань проктологічного характеру. Вона являє собою дефект, або порушення цілісності слизових тканин, на початку анального ходу. Розміри гострої анальної тріщини - не більш 1 см, а ось форми варіабельні - від прямої лінії, до овалу або трикутника, ромба. При цьому глибина поразки - не більше 0,2 см.

Гемороїдектомія

Гемороїдектомія - видалення гемороїдальних вузлів за допомогою хірургічного втручання.

Оперативне лікування є показаним, якщо захворювання запущене і супроводжується вираженим виділенням крові з прямої кишки та больовими відчуттями, шишки при цьому досягають великих розмірів і їх не можна вправити на тривалий час, відсутність ефекту від застосування інших методів лікування, безрезультативність використання малоінвазивних методик або неможливість їх здійснити.

Аноскопія (проктоскопія)

Іноді доводиться вдаватися до такої процедури, одна назва якої викликає почуття тривоги і деякого страху. Але чому? Можливо такий стан нічим не обгрунтований, і не потрібно так боятися цього способу діагностики?

Трансанальна гемороїдальна деартеріалізація (THD і HAL-RAR)

Геморой вважається справжнім бичем сучасного суспільства. Фактори виникнення цього захворювання численні і різноманітні, тому ніхто не може бути застрахований від такої негативної недуги. Незважаючи на численні методики лікування геморою, позбутися хвороби непросто, адже більшість способів дають лише тимчасове полегшення. Одним з найбільш інноваційних методів терапії геморою є трансанальна гемороїдальна дезартерізація.

Лазерна коагуляція гемороїдальних вузлів

Боротьба з гемороєм включає в себе багато методів. Консервативна терапія включає застосування таблеток і мазей, а також ректальних супозиторіїв, які допомагають знизити набряклість і болючість ураженої області. Такі методи доступні і відносно ефективні, але тільки, якщо захворювання діагностоване на ранній стадії. У разі запущеного геморою вони не «працюють» і тільки призведуть до втрати дорогоцінного часу.

Радіохвильове видалення хронічної анальної тріщини

Радіохвильове видалення хронічної анальної тріщини - це оперативне висічення ураженої частини анального отвору. Суть даного сучасного методу полягає в тому, що досвідчений хірург задіює при висічення електрод спеціального сучасного апарату.

Ректороманоскопія (відеоректороманоскопія)

Правильне формулювання діагнозу в ранній стадії розвитку хвороби гарантує швидке позбавлення від дискомфорту. Для повного обстеження лікарем-проктологом і виявлення причини дискомфорту застосовується ректороманоскопія. Ця процедура називається також відеоректороманоскопія. Вона полягає в дослідженні слизових поверхонь прямої та нижнього відділення сигмовидної кишки за допомогою ректороманоскопа.

Тромбектомія гемороїдального вузла

Тромбектомія гемороїдального вузла - сучасний популярний метод, після якого можливо позбутися від болю, дискомфорту і проблем, викликаних пізніми стадіями геморою. Не випадково ця хвороба в народі давно стала синонімом серйозних життєвих негараздів: без своєчасного лікування геморой перетворить ваше життя в огидний кошмар.

Випадки проктологічних захворювань збільшуються з кожним роком, і це незважаючи на сучасні досягнення медицини в цій області. Проктологія завжди вважалася найбільш уразливим напрямком, адже більшість пацієнтів просто соромляться йти до фахівця з такими делікатними проблемами. Це призводить до прогресування захворювання, яке на ранніх стадіях успішно виліковується. Щоб не допустити подібного, слід знати, що собою являє проктология і за яких симптомах обов'язково варто звернутися до хорошого фахівця-проктолога.

Проктологія як розділ медицини

Проктологія займається діагностуванням, вивченням та лікуванням захворювань прямої кишки і прилеглих органів. Зокрема, найбільш поширеною причиною звернення до проктолога є скарги на геморой. Це захворювання стало справжнім бичем сучасного суспільства, але звернення при перших же симптомах дозволить успішно вилікувати і попередити серйозні наслідки.

Проктологія підрозділяється на хірургічне та терапевтичне напрямок. У першому випадку мова йде про планові і невідкладних операціях, необхідність в яких виникає при запущених стадіях хвороби, діагностуванні свищів і новоутворень області прямої кишки. Терапевтичні методи мають на увазі використання медикаментозного лікування і консервативних методик при лікуванні проктологічних патологій.

Необхідність звернення до лікаря

Обстеження у лікаря-проктолога - досить специфічна процедура. Разом з тим, це дуже інформативний вид діагностики, тому ні в якому разі не можна нехтувати нею, особливо при виявленні тривожних симптомів в організмі.

Причини звернутися до проктолога:

 • Стійкі порушення відходження калових мас.
 • Болі і дискомфорт в області заднього проходу при тривалому сидінні, ходьбі або при дефекації.
 • Поява прожилок крові в калі.
 • Наявність тріщин, набряків і шишок в області ануса.
 • Почуття чужорідного тіла в задньому проході.
 • Слизові виділення з ануса.
 • Регулярний або періодичний свербіж анального отвору.

Для пацієнтів літнього віку рекомендовані відвідування проктолога щорічно. Також особливо уважно варто поставитися до подібної загрози, якщо у найближчих родичів були діагностовані новоутворення травного тракту.

Обстеження у лікаря проктолога

Види проктологічних обстежень

Сучасні методики дозволяють провести таку делікатну процедуру швидко і безболісно. Досвідчений проктолог обов'язково проконсультує пацієнта перед обстеженням, тому не варто соромитися задавати навіть самі незручні і незручні питання. Для більшості теми, пов'язані з відправленням природних потреб і актом дефекації є табу, але в таких випадках слід повністю довіритися лікаря і дати якомога більше інформації про перенесені захворювання і травми, або тривожних симптомах.

Методи діагностики в проктології:

 • Мануальний спосіб обстеження прямої кишки. Найпростіший, але в той же час ефективний спосіб діагностування. Обстеження проводиться на глибину введених пальців, приблизно в 50% випадків це дозволить відразу ж визначити проблему.
 • Аноскопія дозволяє перевірити стан слизової оболонки прямої кишки на глибину 7-10 см. Проводиться вона спеціальним приладом з відеодатчики.
 • Ректороманоскопия - більш інформативне обстеження, що охоплює область прямої кишки на глибину 20 см. Дозволяє оцінити стан слизової оболонки, наявність поліпів, свищів і пухлин, а також при необхідності взяти зразок біоматеріалу.
 • Ірригоскопія дозволить не тільки досліджувати область прямої кишки, але і зробити рентгенівські знімки певної її області.
 • Колоноскопія - найскладніший, але інформативний вид обстеження. Проводиться із застосуванням знеболюючих засобів, дозволяє досліджувати всі відділи кишечника, а також взяти матеріал для біопсії.

Крім інструментальних методів обстеження можуть знадобитися і лабораторні аналізи калу і взятого біоматеріалу. Розгорнутий аналіз калу - копрограма, дозволить виявити можливі порушення травної функції, наявність прихованих кровотеч, дисбактеріозу і слідів життєдіяльності гельмінтів. Дані обстежень дозволять точно встановити діагноз і почати лікування.

Прийом у лікаря-проктолога в Києві

Для жителів України в цілому і Києва зокрема, наша клініка пропонує кваліфіковану допомогу у вирішенні такого делікатних проблем. Проктологічні захворювання часто розвиваються на тлі стресу, малорухливого способу життя, а також проблем із зайвою вагою. Крім того, регулярні обстеження бажано проходити пацієнтам в групі ризику, після 50 років і навіть дітям, якщо є негативні симптоми або підозра на розвиток захворювань кишкового тракту.

Наші фахівці максимально коректно і професійно допоможуть поставити діагноз, а також призначать відповідне лікування. Звернувшись до нас, ви не тільки отримаєте якісну лікарську допомогу, а й детальну консультацію про сучасні методики лікування, переваги того чи іншого методу, які стосуються Вашого захворювання.

Коротко про нас

Наша клініка дотримується популярною у всьому світі сучасної концепції Fast Track Surgery, це оптимальна анестезія, розроблена за авторською методикою, плюс оптимальна хірургія.   Також ми активно застосовуємо новітні біозварювальні технології, що дозволяє значно скоротити час самої операції і час післяопераційної реабілітації.

Контакти

Україна, м Київ, вул. Юрія Кондратюка, 8

+380 (50) 684-81-37Написать в Viber

Facebook
Instagram