Багатьох хворих з варикозним розширенням вен цікавить питання: чи існує безоперабельний варіант лікування їх патології?

Або, крім медикаментозної і народної терапії, інших методів немає? Сьогодні у медицини є позитивна відповідь пацієнтам, що страждають деякими поширеними формами варикозу. Лікарі все частіше призначають склеротерапію - успішну нехірургічну технологію.

Суть методу і його призначення

В основу методу закладений простий, але ефективний принцип. Полягає він у тому, що в порожнину вени вводиться склерозуючий препарат (тромбовар, фібровейн, тромбоджект та ін.), який швидко розчиняє її внутрішню оболонку. В результаті цього просвіт вени затягується з подальшим її розсмоктуванням. Такий процес називається облітерацією.

Загальна схема процедури

Неодмінною умовою для хворого в день основного сеансу є виключення лазні, фізичних навантажень, вживання спиртного, сигарет, косметичних засобів. При проведенні склерооблітерації лікарі дотримуються суворої послідовності дій. Спочатку у пацієнта маркують варикозні ділянки вен. Потім переходять до наступних етапів:

 • роблять пункцію вени;
 • вводять склерозант відразу після повітряної ін'єкції;
 • зону ін'єкції притискають гумовою подушечкою;
 • на ногу накладають еластичний бинт терміном на 7 днів в якості компресії;

Процедура компресійної склерооблітерації

Щоб не було пошкодження глибоких вен, після процедури прописують ходьбу протягом 2-3 годин. Не рекомендується довго сидіти або стояти. Перший тиждень, як і до склеротерапії, варто утриматися від термічних і спортивних навантажень.

Показання до склеротерапії

Поряд з сучасними методами лікування склеротерапія вважається одним з найбільш безболісних, але не завжди дієвим способом. Це може бути причиною обмеження його застосування. Але там, де склеротерапія ефективна, вона дає відчутні результати. В якості основної техніки лікування її призначають в наступних випадках:

 1. Для розсмоктування вузлів і ділянок збільшених вен на початку захворювання.
 2. Для облітерації вузлів, що залишилися, і невеликих вен після видалення великих судин стегон і гомілки.
 3. Для комбінованого лікування склерозованих відгалужень поверхневих вен, при якому облітерація поєднується з операцією.

Склеротерапію не проводять при розширенні вен більш ніж на 1 см, тромбофлебиті, наявності гнійників. Процедура також протипоказана вагітним, годуючим матерям, людям, які не переносять препарат, особам, які мають поєднання варикозу і клапанної недостатності основних підшкірних вен.

Нові прийоми склерооблітерації

Якщо при обстеженні пацієнта флеболог встановив класичний варикоз, що складається з патології підшкірної магістральної вени і її припливних судин, то в якості лікування він призначить процедуру, що складається з двох частин:

 • склерооблітерація вени;
 • склерооблітерація притоків.

Приготування склеропени Відстеження методу на стадії склерозування великих вен здійснюється за допомогою УЗД-контролю. Введення склерозанта і подальші процеси скануються приладом і передаються на монітор. Однак ультразвуковий контроль за спостереженням за облітерацією не настільки важливий, тому що протоки добре видно. Для якісного затягування їх просвітів більше значення має локальна компресія. Звідси і назва методу - компресійна склерооблітерація.

Разом з тим без УЗД не обійтися при foam-form, своєрідній модифікації склеротерапії. Вона зараз дуже затребувана і, коли говорять про склерооблітерацію, то мають на увазі, в першу чергу, її. Foam-form передбачає застосування препарату у вигляді мікродісперсної збитої піни замість рідинних склерозантів. Введення в вену піни має ряд переваг перед традиційними ліками:

 • вона не вимагає попереднього видалення венозної крові з судини;
 • абсолютно безболісна через використання тонких голок;
 • ефективно усуває вени діаметром до 10 мм;
 • призначається з меншою концентрацією і кількістю сеансів;
 • не залишає слідів ін'єкції.

В мікропенній склеротерапії домагаються дивовижних результатів. Завдяки специфічному стану препарату, його контакт зі стінкою вени дуже ефективний, тому склерооблітерація протікає більш інтенсивно.

Доступність методу

З огляду на перспективність лікування варикозного розширення вен методом foam-form фахівці нашої клініки успішно освоїли всі нюанси і тонкощі, пов'язані з цією терапією. Застосовуючи знання і сучасне медичне обладнання, лікарі нашого центру вміють з високою точністю ставити діагноз і призначати правильне лікування, скористатися яким ми пропонуємо всім категоріям населення.