Ось уже понад століття варикозне розширення вен лікується методами хірургії. Багато операцій проходять із застосуванням великих розрізів під загальним або спинномозковим знеболенням.

Пам'яттю про таку процедуру стають довгі рубці. У недавні часи в операційну практику прийшли нові технології. Однією з них є флебектомія, яка для видалення вен використовує проколи, а для знеболювання - місцеву анестезію.

Сучасні різновиди флебектомії

Перевагою нових операційних прийомів вважається відсутність необхідності госпіталізації пацієнта і дуплексне сканування судин, яке складається зі звичного УЗД і методу Доплера. Діагностика проводиться з використанням контрастної рідини і одночасного маркування вузлів, що вимагають видалення. Флебектомія - операція акуратна. Після неї залишаються тільки дрібні рубці, зникаючі через 4-6 місяців. Сьогодні хірурги застосовують кілька видів цих косметичних операцій.

Стриппінг

Така операція проводиться з метою вирізання варикозного стовбура. Однак видаленню піддається не вся вена, а лише уражена її ділянку. Техніка методу полягає в тому, що в вену до рівня коліна вводять захоплюючий зонд і витягають її, вивертаючи навиворіт. Є кілька різновидів операції. Самим раціональним вважається інверсійний стриппінг. При ньому не травмуються тканини, що оточують вену, але застосовується він не у всіх клініках.

Кросектомія

Суть цього виду флебектоміі полягає у відсіканні варикозних вен в місцях їх з'єднання з глибокою веною. Попередньо в складці паху проводиться розріз завдовжки 4-5 см. Ділянки, що видаляються, перев'язують. Операція малотравматична, проводиться при загрозі тромбоутворення і часто є незамінною для лікування тромбофлебіту в гострій формі.

Мініфлебектомія

Подібного роду операції вперше став робити швейцарський лікар-дерматолог Роберт Мюллер. Натомість методу Нарата, при якому для видалення варикозних вен розрізалася шкіра до 60 мм довжиною, Мюллер запропонував техніку проколів, що не залишають після операції потворних рубців. Спрощено мініфлебектомія зводиться до такої послідовності дій:

 1. Проводиться локальна анестезія.
 2. Робляться проколи шкіри в необхідних місцях.
 3. Витягуються уражені вени через проколи.
 4. Проводиться відрізання вени поза дільницею рани.
 5. Здійснюється зупинка крові з використанням компресійних бинтів.
 6. На місця проколів накладається асептичний пластир.

Мініфлебектомія

Прагнення домогтися найбільш вираженого лікувального ефекту потребувало від засновника методу розробки нових інструментів. У процесі вирішення конкретних завдань в арсеналі хірургічного приладдя на сьогоднішній день є спеціальні шпателі, гачки всілякої форми, голки і скальпелі з вузькими лезами. Всі ці пристосування дозволяють зробити з мініфлебектомії операцію, що має косметичний характер.

Показання до мініфлебектомії

Сучасна флебектомія може проводитися не тільки як самостійна операція. Часто її поєднують з ЕВЛК (лазерною процедурою), ЕВЕЗ (ендовазальне електрозварювання вен) або склеротерапією. Правильне комбінування суттєво підсилює ефект. Призначається мініфлебектомія в певних випадках:

 • коли діаметр варикозних стовбурових вен має розширення більше 10-20 мм;
 • при висхідному тромбофлебіті великих поверхневих вен і наявності варикозних вузлів;
 • для видалення вен, що мають розширення на стопах, навколо очей, статевих губ і будь-яких нехарактерних місцях;
 • при ураженні вен варикозом на великій підшкірній площі;
 • для лікування трофічних виразок.

Операція не рекомендується і протипоказана при ішемії, гіпертонії, інфекціях, легеневій недостатності. Флебектомію також не роблять жінкам в період вагітності і вигодовування немовлят.

Ускладнення і післяопераційний період

Незважаючи на те, що мініфлебектомія має незначні травматичні наслідки, після неї все ж бувають ускладнення. Виявляються вони в наступному:

 • зниженні чутливості і онімінні шкірних нервів, областей щиколоток і гомілки;
 • утворенні гнійників в місцях гематом;
 • кровотечах, зміни кольору ділянок шкіри;
 • утворенні нових варикозів і дрібних рубців;

Такі явища рідкісні. Флебологи констатують, що келоїдна тканина з часом розсмоктується, і через рік шрами від проколів зовсім не помітні. Щоб процес йшов інтенсивніше, в відновлювальний період потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря: правильно харчуватися, контролювати вагу, активно рухатися без перенапруг, відмовитися від куріння, носити зручне взуття, робити масаж і приймати контрастний душ. Тільки в цьому випадку хворому можна гарантувати успіх на успішну реабілітацію без рецидивів варикозу.

Мініфлебектомія в Києві

З огляду на перспективність лікування варикозного розширення вен методами флебектомії фахівці нашої клініки в Києві успішно освоїли всі нюанси і тонкощі, пов'язані з цією терапією. Застосовуючи знання і сучасне медичне обладнання, лікарі нашого центру вміють з високою точністю ставити діагноз і призначати правильне лікування, скористатися яким ми пропонуємо всім категоріям населення.