Хірургічна процедура із застосуванням лазерного опромінювання для усунення застою крові в венах, уражених варикозом, називається ендовазальною лазерною коагуляцією або ЕВЛК.

Так як після коагуляції (згортання крові) відбувається закупорювання вени з подальшим її руйнуванням, операція має ще одне найменування ЕВЛО - ендовенозная лазерна облітерація.

Техніка методу і його переваги

Сенс ЕВЛК полягає в тому, щоб зупинити патологічну функцію, не вирізаючи саму вену. При цьому в вені припиняється потік крові, і вона зменшується в розмірах.

Хід процедури

ЕВЛК здійснюють способом лазерного зварювання внутрішнього вистилання вени. Робочий зонд вводиться в просвіт судини, де монохромний промінь світла певної довжини хвилі опромінює його стінки під температурою 85 ° C . При цьому суміжні з веною тканини не нагріваються, виключаючи появу гематом і синців.

Ендовазальна лазерна коагуляція, техніка проведення

ЕВЛК проходить разом з ультразвуковим спостереженням. Процедура триває 60-120 хвилин . Вона проводиться із застосуванням місцевої анестезії без розрізів. В кінці сеансу на оперовані місця накладається компресійний бандаж.

Переваги ЕВЛК

Вени, оброблені лазером, через рік облітерують повністю. Вони не виявляються навіть при дуплексному скануванні. Роботу струму крові беруть на себе здорові вени. Такі симптоми, як венозний застій, набряк ніг, трофічні явища, поступово зникають. Далі можна відзначити наступні переваги методу:

 • безболісність;
 • безпеку, яка забезпечується постійним УЗД-контролем;
 • відсутність необхідності в загальному наркозі і госпіталізації;
 • короткий реабілітаційний період (протягом 3-х місяців);
 • високу ефективність;
 • косметичний характер.

Після процедури хворий не позбавляється рухової активності, не потребує постільного режиму, може відразу ходити і повернутися до свого звичного розпорядку життя.

Можливі ускладнення

При ЕВЛК пацієнти скаржаться на деякі ускладнення. Однак вони некритичні для здоров'я, не вимагають спеціальної терапії і вважаються нормою. Ось перелік найбільш типових симптомів:

 1. Болючі відчуття в кінцівках, які є наслідком тугої компресії і проходять за 1-2 дні.
 2. Синці за ходом коагулювання. Причиною є місцева анестезія.
 3. Поява субфебрильної температури. Виявляється як реакція на згортання білка. Носить короткочасний характер.
 4. Тягнучі відчуття. Зустрічаються рідко. Проходять без терапії через 60-90 днів.
 5. Тромбоз глибоких вен. Вкрай рідкісний, зі статистикою 1/10 000 випадків. Вимагає ретельного лікування і режиму.

Всі перераховані ускладнення швидко проходять з часом і не викликають в подальшому у пацієнтів фізичний і психологічний дискомфорт.

Як призначають ЕВЛК?

Показання до лазерної коагуляції визначає флеболог. Спираючись на результати ультразвукового дуплексного сканування, він вирішує, чи буде метод ЕВЛК ефективний для пацієнта чи ні. До уваги береться довжина венозного сегмента, його діаметр, ступінь викривленості, характер контакту із суміжними тканинами.

Коли гемодинамічна картина визначена, лікар обирає лікувальну тактику. Вона може обмежуватися однією ЕВЛК або поєднуватися з методами мініфлебектомії. У будь-якому випадку рішення будуть обгрунтованими з базуванням на клінічному портреті пацієнта: його віці, фізичному стані, статевій приналежності і інших даних.

Етапи та відео лазерної технології

 Medilas D Lite Beam +1470 На початку сеансу на шкірі хворого роблять маркування варикозних ділянок. Після цього під контролем УЗД і місцевої анестезії проводиться прокол вени, в який вводять лазерний світловод. Його кінець повинен розташовуватися якомога ближче до деформованого венозного клапана. Наступною маніпуляцією є тумесцентне знеболювання. Його сенс полягає в накачуванні анестетиком простору навколо вени. При цьому переслідуються й інші завдання:

 • звуження просвіту вени з метою досягнення найбільшого ефекту;
 • запобігання термічного лазерного випромінювання тканини, що контактує з веною.

Після подачі енергії в світловод його починають витягувати з вени із заданою швидкістю. Просуваючись до початку проколу світловод коагулює варикозну вену. У висновку операції роблять склерозування дрібних протоків за методом пінної технології.

Лазерні операції в нашій клініці в Києві проводяться за новітніми технологіями з використанням лазерної діодної системи Medilas D Lite Beam +1470 фірми Dornier Med Tech (Німеччина). Перевагами даної лазерної системи є висока якість, можливість вибору різних режимів і потужності, а так само наявність запатентованої системи захисту світловода від перегріву.

Відновлювальні заходи

Період реабілітації починається відразу після основного сеансу. Пацієнту накладають компресійну пов'язку. Дискомфорт від ниючих болів і тягнучих відчуттів знімають диклофенаком, ібупрофеном або німесилом. Через 2-3 дні препарати вже не потрібні. Пацієнти від них відмовляються, відчувають себе нормально. Багато хто починає займатися професійною діяльністю. У цей період варто дотримуватися деяких правил:

 • носити компресійні панчохи;
 • кожен день гуляти не менше 1,5 години;
 • виключити термічні і важкі фізичні навантаження;
 • відмовитися від спиртного;
 • носити взуття з низьким каблуком.

Дотримання рекомендацій є гарантією успішного відновлення після ЕВЛК і розраховане на 14 днів. Якщо у вас з'явилися підозри на варикоз, звертайтеся за консультацією та допомогою до флебологів нашої клініки в Києві. Їх професіоналізм і увага вирішать ваші проблеми, від яких залишаться тільки спогади.