Новий метод, що є оригінальною розробкою нашої кафедри на основі технології електрозварювання живих тканин.

«Заварювання» розширених вен відбувається під впливом високочастотного струму особливих властивостей. Потужність енергетичного впливу дозується завдяки запатентованому алгоритму управління на основі принципу «зворотного зв'язку». При цьому поширення перегріву за межі вени на відміну від ендовазальної лазерної коагуляції не відбувається і пошкодження навколишніх тканин виключене.

Процедура також виконується під місцевою або «провідниковою» анестезією з одиничних невеликих розрізів і не вимагає тривалого періоду відновлення як і процедура лазерної коагуляції.

Ендовазальне електрозварювання, хід операції

Перевагами методу є:

  • Відсутність необхідності захисту тканин «водяною подушкою»
  • Відсутність післяопераційних болів
  • Стійкий результат
  • Скорочений час операції
  • Використання вітчизняної апаратури та матеріалів істотно знижують собівартість лікування.

Як призначають ЕВЕЗ?

Показання до ендовазального електрозварювання вен визначає флеболог. Спираючись на результати ультразвукового дуплексного сканування, він вирішує, чи буде метод ЕВЕЗ ефективний для пацієнта чи ні. До уваги береться довжина венозного сегмента, його діаметр, ступінь викривленості, характер контакту із суміжними тканинами.

Коли гемодинамічна картина визначена, лікар обирає лікувальну тактику. Вона може обмежуватися однією ЕВЕЗ або поєднуватися з методами мініфлебектомії. У будь-якому випадку рішення будуть обгрунтованими з базуванням на клінічному портреті пацієнта: його віці, фізичному стані, статевій приналежності й інших даних.

Етапи та відео ендовазального електрозварювання вен

На початку сеансу на шкірі хворого роблять маркування варикозних ділянок. Після цього під контролем УЗД і місцевої анестезії проводиться прокол вени, в який вводять електрод. Його кінець повинен розташовуватися якомога ближче до деформованого венозного клапану.

Після подачі напруги на електрод, його починають витягувати з вени із заданою швидкістю. Просуваючись до початку проколу, електрод коагулює варикозну вену.

Відновлювальні заходи

Період реабілітації починається відразу після основного сеансу. Пацієнту накладають компресійну пов'язку. Дискомфорт після ЕВЕЗ практично відсутній. У післяопераційний період варто дотримуватися деяких правил:

  • носити компресійні панчохи;
  • кожен день гуляти не менше 1,5 години;
  • виключити термічні і важкі фізичні навантаження;
  • відмовитися від спиртного;
  • носити взуття з низьким каблуком.

Дотримання рекомендацій є гарантією успішного відновлення після ЕВЕЗ і розраховане на 14 днів. Якщо у вас з'явилися підозри на варикоз, звертайтеся за консультацією та допомогою до флебологів нашої клініки. Їх професіоналізм і увага вирішать ваші проблеми, від яких залишаться тільки спогади.