На сьогодні крурорафія фундоплікація за Ніссеном являє собою одну з найбільш поширених хірургічних операцій, що проводяться при розладах функціонування і порушеннях анатомічної будови НСС - нижнього стравохідного сфінктера, а також рефлюксі (тобто закиданні) в стравохід їжі та шлункового соку, що в свою чергу призводить до подразнення і запалення.

Недуга подібного роду може бути як вродженою, так і набутою. Нерідко захворювання пов'язане з грижею стравохідного отвору діафрагми, тобто м'язового кордону між черевною і грудною порожнинами. Крурорафія фундоплікація, розроблена Рудольфом Ніссеном, справедливо вважається одним з «еталонів» хірургії і проводиться в переважній кількості випадків.

Сутність методу, розробленого Ніcceном

Завданням даного способу лікування є підвищення тиску в НСС з метою запобігання рефлюксів, тобто закидів в стравохід шлункового соку і їжі. Фундоплікація здійснюється як традиційним, так і лапароскопічним шляхом. Як правило, перевага віддається другому способу. Суть операції в тому, щоб створити п'ятисантиметрову «манжету», яка запобіжить рефлюксу, а також подальшому розвитку езофагіту - роздратуванню і запаленню стравоходу.

Для конструювання манжети фундальним відділом шлунка оперізують стравохід. На наступному етапі зшиваються ніжки діафрагми (безпосередньо крурорафія), в результаті чого зменшується діаметр харчового отвору. Після цього задню стінку шлунка з'єднують з передньою стінкою, формуючи муфту, що оперізує черевний відділ стравоходу. Одночасно для фіксації створеної манжети і попередження рецидиву захоплюється оболонка передньої стінки стравоходу. В кінцевому підсумку передня черевна стінка і передня стінка шлунка фіксуються швами.

Проведення операції фундоплікації за Ніссеном

В ході операції поліпшується спорожнення і знижується число минущих розслаблень при розтягуванні шлунка, відновлюється функціональний стан і анатомічна будова НСС, його тонус.

Можливі післяопераційні ускладнення і побічні ефекти

Крурорафія фундоплікація за Ніссеном є вірним способом припинення рефлюксу, однак не виключає виникнення післяопераційних ускладнень. До їх числа входять:

  • дисфагія або розлад акту ковтання (в більшості випадків проходить протягом півроку);
  • печія;
  • здуття живота;
  • діарея;
  • дискомфорт в животі;
  • виразка шлункової манжети;
  • зміщення фундоплікації в тіло шлунка або в грудну клітину;
  • розбіжність фундоплікації;
  • болі за грудиною і так далі.

Більшість ускладнень обумовлено некомпетентним відбором пацієнтів, оскільки існує ряд протипоказань, за яких фундоплікація строго не рекомендується.

Протипоказання до крурорафії фундоплікації за Ніссеном

Операція протипоказана пацієнтам з нескоординованою моторикою, важким езофагітом, порушеннями моторики стравоходу, стриктури і укороченням стравоходу. Саме тому перед безпосереднім хірургічним втручанням проводиться ретельна діагностика, що включає дослідження шлунково-кишкового тракту за допомогою рентгена, езофагогастродуоденоскопія, манометрія стравоходу і добове рН-моніторування.

Манометрія стравоходу перед операцією фундоплікації за Ніссеном

Крурорафія фундоплікація за Ніссеном в нашій клініці в Києві

Наша клініка в Києві надає послуги досвідчених лікарів, які виконують крурорафію фундоплікацію за Ніссеном. Дізнатися більше про методику, що застосовується, вартість лікування в залежності від стадії розвитку захворювання та іншу необхідну інформацію ви можете на нашому сайті, натиснувши кнопку «Уточнити ціну» або зателефонувавши за вказаним номером.