Варикозне розширення вен - хвороба не тільки ніг. Більше 20% молодих чоловіків і підлітків сьогодні страждають варикоцеле.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Ця патологія являє собою здуття і подовження вен мошонки, а також сім'яного канатика. Більшою мірою (у 80% пацієнтів) хвороба зачіпає вени тільки в області лівого яєчка. Інша кількість випадків має симетричний характер.

Способи оперування варикоцеле

З усіх хвороб, варикоз мошоночних вен знаходиться в числі лідерів за кількістю пропонованих методів, що лікують хірургічним шляхом. Їх налічується близько 120 видів. Багато технологій знаходяться на стадії доопрацювання і є предметом медичних дискусій і експериментів. Але позитивні результати, які пройшли випробування практикою, закріплюються в хірургії та диференційно використовуються в різних випадках хвороби. Сьогодні в Україні застосовують загальновизнані методи оперативного лікування варикоцеле, які можна класифікувати:

1. Традиційні технології

До них відносяться операції Паломо і Мармара. Остання більш бажана, тому що менше травмує лімфатичні судини і артерії яєчок. Однак при видаленні як дорослого, так і дитячого варикоцеле, частіше застосовують оперативний метод Іваніссевича.

2. Мікрохірургія

Операції за цим методом робляться з використанням мікроскопа і бінокулярних окулярів. Високий ступінь точності процесу дає можливість визначити і перев'язати в потрібному місці варикозні вени, не зачепивши яєчко і сім'яний канатик.

3. Ендоваскулярна емболізація

Процедура проводиться з рентгеноскопічним контролем. Вона заснована на склерозуванні сім'яних вен або введенні в них коагулюючих препаратів. Якість цієї операції багато в чому визначається кваліфікацією лікаря.

Варикоцеле - здуття і подовження вен мошонки

Всі оперативні способи лікування варикоцеле (прямі, непрямі, змішані) мають свої особливості і обмеження. В цьому відношенні лапароскопічні операції позбавлені багатьох недоліків, в порівнянні з іншими методами. Вони відмінно себе зарекомендували там, де традиційні методики не справляються.

Показання до лапароскопічної варицелектомії

У багатьох випадках варикоцеле протікає безсимптомно і виявляється при медичних оглядах у допризовників у військкоматах або у юних спортсменів в дитячих спортивних школах. Дуже часто діагностика виявляє ступінь патології такого рівня, який вимагає оперативного лікування. Статистика показує, що хвороба без симптомів переважає над симптомним видом, який має характерні ознаки:

 • больові синдроми в мошонці;
 • збільшення її в розмірах;
 • звивистість вен;
 • зміна розмірів і консистенції яєчок.

Лапароскопію бажано призначати при двосторонньому варикоцеле, наявності пахової грижі, безплідді, ускладненнях, рецидивах та ін.

Операційний процес і відео

Самій операції передує підготовчий період. За 8-10 діб до лікування пацієнт проходить обстеження, а за 12 години напередодні лапароскопії робить першу очисну клізму кишечника і виключає прийом їжі і води. Друга клізма призначається безпосередньо перед операцією.

Послідовність процедур починається з проведення загальної анестезії. Потім пацієнту, який лежить на спині, встановлюють три троакари. Перший - з діаметром 10 мм і відеокамерою всередині. Він призначений для відстеження всіх процесів і вводиться в зону пупкового кільця. Два інших п'ятиміліметрових інструменти вводять нижче того ж кільця по обидва боки. Установка троакарів супроводжується нагнітанням вуглекислого газу. Це робиться з метою безпеки.

Далі варикозні вени сім'яного канатика виділяють і заварюють. Для цього в нашій клініці в Києві використовуються новітні електрозварювальні технології. Ми при виконанні лапароскопічної варицелектомії повністю відмовилися від використання металевих кліпс. Не рідкі випадки, коли кліпси випадають і травмують черевну порожнину.

В кінці операції проводять видалення вуглекислого газу, виймають троакари, на рани накладають пластирі або зашивають кетгутом.

Для розуміння більш повної картини, нижче наведене відео лапароскопії варикоцеле, проведеної в нашій клініці в Києві.

Можливі ускладнення

Звичайним явищем після будь-якої операції є больовий синдром. Але після лапароскопії він виражений незначно. Щоб його усунути, достатньо кількох ін'єкцій анальгетика в першу добу. Багатьом прооперованим знеболювання не потрібно. Їх виписують вже через два дні. Максимальний термін перебування пацієнта в лікарні триває не більше тижня.

Ускладнення, що виникають, бувають пов'язані із заповненням черевної порожнини газом, установкою троакарів і іншими маніпуляціями. Виражається це у вигляді таких проявів:

 • пошкодження судин,
 • деформація порожнистих органів;
 • болю в області плечей.

Але останні конструкції голок і троакарів дозволяють усунути негативні наслідки лапароскопії або звести їх до мінімуму.

Реабілітація та поради лікаря

Щоб швидко і, головне, надовго повернутися до життя після лапароскопії варикоцеле, не боятися рецидивів, що бувають в 10% випадків, слід дотримуватися стандартного набору правил:

 • до повного загоєння ран стежити за їх станом, не допускаючи нагноєння;
 • частіше змінювати пов'язки;
 • виключити протягом 7 днів басейн, лазні, сауни;
 • спостерігатися у терапевта.

Не варто обтяжувати себе фізичною роботою або силовими тренуваннями 15 днів після операції. Всі активні види спорту в цей період можуть зашкодити процесу загоєння і відновлення статевої функції. Якщо ви виконаєте приписи щодо обмежень, то в подальшому зможете сповна насолоджуватися усіма радощами життя.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення