Часто після оперування внутрішніх органів в черевній порожнині утворюються спайки. Вони являють собою своєрідні плівкові з'єднання. Зростання спайок - процес патологічний.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення

Одним із сучасних способів лікування цієї хвороби є лапароскопічний адгезіолізіс - розсічення сполучних новоутворень без розтину очеревини.

Підготовка до операції і діагностика пацієнта

Лапароскопія відноситься до форми операцій, що проводяться після детального обстеження хворого. Вона неможлива без таких важливих даних про пацієнта:

 • загального аналізу крові, визначення її групи і резус-фактора;
 • аналізу сечі;
 • флюорографії;
 • кардіограми;
 • дозволу терапевта на операцію тощо.

Якісне оперування спайкової хвороби може бути здійснене тільки при правильному визначенні місця введення хірургічних інструментів. Доопераційна діагностика - дуже відповідальний етап лапароскопії. Його проводять із застосуванням УЗД, доплерографії, пневмоперитонеума (заповнення очеревини газом). Це дозволяє дати чітку картину:

 • поширення спайкових утворень;
 • місця непрохідності кишечника;
 • змін в очеревині і шлунково-кишковому тракті на макроскопічному рівні.

На основі всіх даних лікар вибирає оптимальну лікувальну тактику. Якщо спайковий процес має обмежений характер і нещільні спайки, то лапароскопічне втручання найбільш ефективне і не зашкодить органи.

Інструменти і обладнання

Одним з основних інструментів операції є ендоскоп особливої ​​конструкції. Він складається з трубки діаметром 5-10 мм з рухомою системою лінз, оптичного кабелю і відеокамери всередині, зображення від якої передається на зовнішній монітор. Головна функція приладу - діагностика і візуалізація операції. До робочих інструментів при операції відносяться троакари, тонкі й довгі маніпулятори, затискачі, скальпелі, петлі, ножиці, кліппери та ін.

Схема процедури і відео операції

Лапароскопія проводиться під загальним наркозом. Щоб створити оперативний простір, спочатку черевну порожнину надувають вуглекислим газом. Утворюється купол між стінкою очеревини і внутрішніми органами. Після цього за даними діагностики очеревина проколюється в певних місцях і туди встановлюється лапароскоп і 2-3 допоміжні трубки. Виявлені спайки перетинають такими методами:

 1. Лазерним - з використанням енергії світлового променя.
 2. Електричним, робочим інструментом якого є електроніж.
 3. Аквадиссекціонним, коли спайки ріжуться струменем води.

Після основних маніпуляцій, перед тим, як видалити інструменти, в черевну порожнину подають препарат, що запобігає повторне утворення спайок. З цією ж метою органи обертають тонкою полімерною плівкою, що самостійно розсмоктується.

Для більш глибокого розуміння техніки проведення лапароскопії спайкової хвороби рекомендуємо подивитися відео операції, проведеної в нашій клініці в Києві:

Переваги та протипоказання методу

Досвід лапароскопічних операцій при спайковій хворобі показав, що вони в багатьох випадках краще, ніж відкриті операції. Крім косметичних переваг, лапароскопія має й інші плюси:

 • менш гострий післяопераційний больовий синдром;
 • більш короткий відновлювальний період;
 • низький травматизм тканин.

Після лапароскопії немає необхідності в частому переливанні крові. Метод рідко провокує грижі, не викликає інфекцію ран і серйозні ускладнення. Від такої операції варто відмовитися у випадках, коли спайками вражена значна область очеревини, є кишкові свищі або перитоніт. До лапароскопічного адгезіолізісу варто обережно ставитися пацієнтам, у яких хворе серце, гіпертонія, слабка перистальтика, є почуття занепокоєння і несприйняття пневмоперитонеума.

Період відновлення

У хворих після розтину спайок період реабілітації триває недовго. Схема відновлення протягом двох тижнів виглядає наступним чином. Першої доби пацієнтам дають два рази прозерин, колють три рази анальгетики і роблять евакуацію шлунка.

На другий день дозволяють вставати, проводять невеликий масаж живота і призначають клізми, що стимулюють перистальтику кишечника. Щоб не ослабла моторна функція шлунково-кишкового тракту, з третього по восьмий день за відсутності застійних процесів і блювання рекомендується рідка їжа. Приймати її слід малими дозами.

Виписують з нашої клініки в Києві на 10-14 добу. Перші місяці варто виключити активні фізичні навантаження, роботи по дому, відвідування лазні. При душових процедурах до зняття швів необхідно використовувати водозахисні пов'язки. Харчування має бути помірним, без жирної, копченої, гострої їжі. Бажано їжа з переважанням кисломолочної продукції. Якщо дотримуватися такого режиму, то можна швидко одужати і повернутися до повноцінного життя.

Запис на прийом
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення
Невірне введення